Okula laptop yerine netbook almayı düşünüyoruz

Kodla Büyü

satrancsever

Site Gezgini
İdare ile konuştuk. Öğretmenlerin derste kullanması için laptop almayı düşündüklerini söylediler. bende laptop yerine netbook alırsak hem fiyatı daha uygun olur hem de 2 laptop yerine 4 netbook almış oluruz daha çok öğretmen faydalanır dedim. okulumuz çok kalabalık ve 3 binadan oluşuyor. hem taşınması kolay olur.

derslerde sunumları projektörden göstermek için kullanılacak bu netbooklar. bazen de törenlerde, kutlamalarda. bi sorun çıkmaz değil mi arkadaşlar? tavsiye ettiğiniz kullandığınız bir model varmı

sizin yerinizde ben olsam almazdım. okul büyük olunca netbooku kullanmak isteyen öğretmen çok olacak, dolayısıyla derdi de çok olacak. neden sunum-projeksiyon sınıfı yapmıyorsunuz ki? hem taşıma problemi (netbook hafif ama olsun) olmaz hem de netbook, projeksiyon kimdeydi, niye düzgün kullanılmadı diye dertler olmaz, hadi gel şunları yapıver, ayarlayıver diye sınıf sınıf da gezmezsiniz.

ben bir senedir HP Mini kullanıyorum, gayet memnunum, ama işlemciyi yoracak programlardan kaçının derim.

BENCE ALIRSAN DRIVE VACCINE KUR BASIN AGRIMAZ YILLARCA KULLANIRLAR. KURUNCA BELGELERIMI SAG TIKLA D YI GOSTER. KORUMADA D YI DEVRE DISI BIRAK VE SADECE BELGERIME (DOLAYLI OLARAK D) YE KAYDEDIN DERSIN BASIN AGRIMAZ. BEN ILCE MEM DE OLE YAPIYORUM. 30 MEMURUN BILGISAYARINDA BU SISTEM VAR. VIRUS BULASMIYOR WORD EXCEL BOZULMUYOR ANTIVIRUS YOK EDILEMIYOR NASIL YAPIYORLARSA KURTULDUM .
VEEEEEEEEE OTURUP KEYFINE BAK ARDINDAN :idea:

yuci81 hocamızın dediği gibi sabit bir prjeksiyon-sunum sınıfı yaptırabilirseniz daha iyi olur. Bazı öğretmenler taşıma kurdurma işini öğrencilere havale ediyor. Netbooklar çok daha hassas cihazlar. Virüsünü programını geçtim,kibar kullanılmazsa kısa sürede darmadağın edilir. ilköğretim okulunda iseniz hiç tavsiye etmiyorum. en çok sizin başıbnızı ağrıtırlar.

Önceki okulum meslek lisesi idi aklı başında bir kaç bilişim bölümü öğrencisini kültür öğretmenlerine yardım etmekle görevlendirmiştim. Okulda kağıt üzerinde 3 laptop vardı. Ancak sadece biri ortalıkta idi. Demirbaş kayıtlarında benim üzrimde görünmediği için fazla kurcalamadım :)
Asker öğretmen olduğum okulda 1. ve 2. sınıf öğretmenlerinden projeksiyon aldıran vardı. Evden kendi laptoplarını getirip kullanıyorlardı. Hiç bir sorun yaşanmadı.
Kendi laptoplarını okula ait olana kıyasla çok daha hassas kullanır ve hiç bir öğrenciyi yaklaştırmazlar.

netbooklarda cd sürücü olmadığı için okulda sorun yaşanacağını düşünüyorum. eğitsel cdler vs. illa ki eğitimin bir parçası. okula bir cd gelir, izletin herkese denir. biri seminer vermeye gelir yanında cd getirir vs. haaa cd imajı alınarak falan halledilir ama bu da size angarya olur. bence düşük özelliklerde bir dizüstü alarak da kar yapabilirsiniz.

CD-DVD sürücümü kaldı bu devirde.USB denen bir şey var.Hazırladıkları sunum yada dersleri USB ye aktarırlar.
Bencede fikriniz olumlu hocam.Destekliyorum.
Yalnız kolay taşınır bir malzeme olduğundan dolayı düşürme ve bi yerlerini çatlatma durumları olabilir.Çanta şart.

Geri