Okula gelen Ceza Kaydı yazısında ismim var?

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar az önce okula bi yazı geldi. Acele ve Günlü olan yazıda ilçedeki bazı öğretmenlerin listesi var. Bu listede benim de adım var.
Yazıda şöyle diyor. 2011 yılından itibaren listede bulunan kişilerden ceza kaydı olanlar ilçeye bildirilsin...
anlam veremedim acaba rutin bişey mi neden sadece benim adım var okuldan...

only61' Alıntı:
Arkadaşlar az önce okula bi yazı geldi. Acele ve Günlü olan yazıda ilçedeki bazı öğretmenlerin listesi var. Bu listede benim de adım var.
Yazıda şöyle diyor. 2011 yılından itibaren listede bulunan kişilerden ceza kaydı olanlar ilçeye bildirilsin...

hocam durum şudur acıklayayım 2011 yılından önce 6 yıl olumlu sicil ortalamasına bir kademe verilirdi. 2011 yılından sonra sicil notu verme kaldırıldı bu süre 8 sene ceza almayana dönüştürüldüğü için 2011 öncesi sizde eğer 2006 dan sonra göreve başladıysanız sizin sicil ortalamanız artı 3 yıllık ceza alıp almamanıza bakacaklar ve buna göre ek kademe verecekler olay bu.

Hocam bi dönem soruşturmasız ceza verilmiş bazılarına. Buda kanuna göre yasakmış ama yapılmış. Şimdi düzeltme yoluna gidiliyor. Yani verilen cezalar silinecek. O listede büyük ihtimalle görmedik ama ceza almış olanların listesidir. Başvurunuzu yapın eğer soruşturmasız ceza gördünüz ise silinecek.

Bize müdür bu şekilde açıklamıştı ama liste göremedik soruşturmasız ceza göreniniz var ise bize bildirin bizde ilçeye bildircez silinecek demişti.

gizemkar' Alıntı:
only61' Alıntı:

hocam durum şudur acıklayayım 2011 yılından önce 6 yıl olumlu sicil ortalamasına bir kademe verilirdi. 2011 yılından sonra sicil notu verme kaldırıldı bu süre 8 sene ceza almayana dönüştürüldüğü için 2011 öncesi sizde eğer 2006 dan sonra göreve başladıysanız sizin sicil ortalamanız artı 3 yıllık ceza alıp almamanıza bakacaklar ve buna göre ek kademe verecekler olay bu.

Örnek benim 2005 den buyana sicil ortalamam olumlu. ve ondan sonrada 4 yıl ceza almadım toplam 9 yıldır çalışıyorum. Bu kademeyi hak ettim ama 2011 de yönetmelik değişti bu sürecte ben bu kademeyi haketmeme rağmen alamadım bu nedenle 2011deki düzenlemeyle şimdi kimlerin buna tabi olduğunu ve kimlerin ceza alıp alamayacağına bakmaya çalışılıyor çünkü bakanlık il ve ilçe özlüklere bıraktı bu işi lütfen sizde göreve başladığınız yıldan itibaren takip ediniz

gizemkar' Alıntı:
only61' Alıntı:

hocam çok teşekkür ederim vallahi
terettüt ettim bir an malum ülke kaynıyor ses kayıtları fişlemeler falan :D

Arkadaşlar ben kusurlu sayılma mi nedir bir ceza aldım.Bu ceza da geçerli mi?

Geri