Okula dönüşümlü giden öğretmenler ve Btr

Kodla Büyü

omü_böte

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocalarım. 2 okulda Btr görevi istedim. Kendi okulumda lab yok 8 tahta var. mecburiyetten istedim..
.
Sorum şu ki..bu hafta 2 gun okuldayim idarenin attığı dönüşümlü okula gitme programına göre.
.
Yalniz il koordinatörü 31 ağustos itibariyle Btr olarak devam ediyoruz dedi .
Hergun okulda olacakmıyim ,kimse birsey demedi bu konuda. Tabi ekders yazılacak, buna bir düzenleme yok mu ki ben hergun gitmek istemiyorum, görevlendirme istemesem norm ders sknti .ortada kaldım. İdarecilerde olaya hakim değil.
.
Umarım derdimi anlatabildim. Varmi bu şekilde olan, ya da ben ne yapmalıyım.

hocam normalde okulda olmamız gerek. çünkü öğrenciler 21 eylüle kadar uzaktan eğitim yapacakları ve imkanı olmayanlarda okula geleceği için. ama herşey muamma ders programları bile oluşturulmamışken herşey ortadayken btr nin durumu ne olur biz de bekliyoruz inan. ama muhtemelen idare çağıracaktır hergün. çünkü full ekders aldığımız için. diğer öğretmenler şu an sadece maaş karşılığı alıyor

.
Yalniz il koordinatörü 31 ağustos itibariyle Btr olarak devam ediyoruz dedi .
Burası dikkatimi çekti, görevlendirme onaydan gelip size tebliğ edildiği günden başlar diye biliyorum, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir.
Diğer konuda, okulunuzda eba destek noktası yok anladığım kadarıyla, okul 'dönüşümlü okulda bulunma programı"nı nasıl düzenliyorsa gidiyoruz şimdilik hocam, bizde durum böyle.

Burası dikkatimi çekti, görevlendirme onaydan gelip size tebliğ edildiği günden başlar diye biliyorum, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir.
Diğer konuda, okulunuzda eba destek noktası yok anladığım kadarıyla, okul 'dönüşümlü okulda bulunma programı"nı nasıl düzenliyorsa gidiyoruz şimdilik hocam, bizde durum böyle.
evet hocam henüz yazı bize gelmedi,imza bekliyor dediler.şuan için okuldada eba destek noktası yok.benim sıkıntım gitmediğim halde ekders yazılacakmı,yazılmasın ama neye göre olacak gerçekten karışık durum.

Valilikce hangi tarihten itibaren görevlendirme alındıysa o tarihte başlar görev. Herhangi bir iletişim kanalıyla size 31 Ağustos'ta göreviniz başlayacak yazı şu anda onayda deniyorsa 31 Ağustos'ta görev başlamış demektir. Tebliği tebellüğ belgesi, bana tebliğ edilmedi haberim yoktu gibi durumlar iletişim araçlarının artmasıyla geride kaldı.

Valilikce hangi tarihten itibaren görevlendirme alındıysa o tarihte başlar görev. Herhangi bir iletişim kanalıyla size 31 Ağustos'ta göreviniz başlayacak yazı şu anda onayda deniyorsa 31 Ağustos'ta görev başlamış demektir. Tebliği tebellüğ belgesi, bana tebliğ edilmedi haberim yoktu gibi durumlar iletişim araçlarının artmasıyla geride kaldı.
Devletin dili yazıdır hocam, yazı gelecek, şu tarihte başlayacak, cakla cekle olmuyor. Ne zaman size yazı ile tebliğ edildi, o saatten itibaren göreviniz başlar. Ama yazı gelmedi diye de üstümüze düşen görevleri yapmaktan imtina etmekte doğru değil.

Yazı size tebliğ edilmediyse göreviniz başlamaz ekders de yazılmaz . Geçen yıl siz başlayın ekdersi vercez onay arkadan gelcek dediler . 1 hafta hayrına çalıştık
Hocam idare az once aradi.yazi geldi hergun bizimlesin dedi.kendi okulumda görevlendirilmisim. Yaziyi görmedim ama kafamda sorular.kactan kaça kadar okuldayım. Evde 3.sınıfa gecen oğlum var tek basina ders cs açamaz ve tek kalamaz. Okula gelse cok yorucu ve zor oluyor onunla sıkılıyor. Acikcasi çocuğumun eğitimi için endişeliyim .sanirim birkaç hafta idare edip süreci izlemek .herkes evde kalacak sokağa çıkma vs yasak olursa bende görev iptal dilekçesi veririm ama tabi kabul göreceği de muamma.of ki ne of

Hocam idare az once aradi.yazi geldi hergun bizimlesin dedi.kendi okulumda görevlendirilmisim. Yaziyi görmedim ama kafamda sorular.kactan kaça kadar okuldayım. Evde 3.sınıfa gecen oğlum var tek basina ders cs açamaz ve tek kalamaz. Okula gelse cok yorucu ve zor oluyor onunla sıkılıyor. Acikcasi çocuğumun eğitimi için endişeliyim .sanirim birkaç hafta idare edip süreci izlemek .herkes evde kalacak sokağa çıkma vs yasak olursa bende görev iptal dilekçesi veririm ama tabi kabul göreceği de muamma.of ki ne of
Hergün gidilecek olması saçma gerçekten ama 10 yaş altı çocuğu olan memurlar için esnek mesai gelecektir diye düşünüyorum acele etmeyin bence bi süreci gözlemleyin . Çalışan annelerin çocukları çok zarar gördü pandemide malesef .

Kendi okulunuzda 8 şube yok yazmıştınız sanki ben mi yanlış okudum . Nasıl görevlendirme olmuş acaba aynı durumdayım da

Kendi okulunuzda 8 şube yok yazmıştınız sanki ben mi yanlış okudum . Nasıl görevlendirme olmuş acaba aynı durumdayım da
Bilmiyorum ki hocam toplam 5 sınıf var 10 saat dersim var ..8 tane akıllı tahta var ama okul adına kayıtlı değil.lise binasinin(biz misafiriz binada)..yarin yazıyı alip bakacağım. Benim sorunum hergun gitmek en azından 21 eylülden sonrasi icin herkes dönüşümlü olur veya hersey uzaktan eğitime dökülürse idareci gibi okulda olmak benim için sorun. Çocuklarım var ,üstelik okulda ne yapacağım merak içindeyim .

gelen onayda hangi tarihler arasında alındıysa onay ek derste ona göre ödenir bt öğretmeni olupta arandığınızda bilişimle ilgili en ufak şeyde bile genelde yardımcı oluyoruz ananızın ak sütü gibi helaldir, kaytaran görevden kaçan bir kutlama görevlendirme yapılacağı zaman saklanan öğretmenleri düşündüğünüzde bizim yaptığımızı hiç bir branş malesef yapmıyor neden çünkü belki ellerine yapışır diye.
biz bölüm olarak elimize bile yapıştırılan işi yeri gelip kol kesip kalp kırıp atıyoruz çünkü buna alıştırıldık (laftan anlamayanlar tarafından)

Evet @bbneet02 hocama katılıyorum. Okula gidip boş boş oturmakla birisi sizi arayıp canlı derse bağlanamıyorum dediğinde sizin o hatayı gidermeniz de bana göre aynı. Sonuçta bir iş yapıyorsunuz.. Çalışmak sadece okulla sınırlı değil.. Evden de gayet rahat iş yapabilirsiniz..
Bugün İlçe Milli Eğitim Müdürü aradı "lisenin wifi ağı çalışmıyormuş bi bakar mısın" dedi.. Çıkıp gidip baktım geldim. Okuldaki öğretmenlerimiz whats** grubuna yazmış "hocam canlı dersi başlatamıyorum" diye. Yazdım, anlattım şunu yapın, bağlantı adresini paylaşıp şunu şuradan indirip yeniden kurun/güncelleyin diye.. Müdür yardımcısı "bana bi bilgisayar baksana hocam.. Çocuk canlı derslere girecek de" diyor.Yani günün her saatinde aranan bir branşa sahibiz.. Biz evde de olsak okulda da olsak çalışıyoruz.. Maaş konusunda da ek ders konusunda da kendi adıma konuşacak olursam vicdanen rahatım..

Son düzenleme:
Henüz bizim ilde görevlendirme yazısı gelmedi ancak şu an 2 gün gidiyoruz okula muhtemelen btr sonrası da böyle devam edecektir. Zaten amaç dışarıdaki kişi sayısını ve bulaşma azaltmaksa devamlı okula gitmemiz saçma olur. Ayrıca dediğiniz gibi biz her yerde her saat çalışıyoruz bundan dolayı da esnek çalışma saatinde sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

Bizde btr yok Destek noktası için atölyeler ayarlanmadı Bu hafta tadilat var okulda Elektrik tesisatı elden geçiyor Bu nedenle Atölyelerimiz faal değil Bize hiçbirşekilde destek için gelin denmedi 2 hafta sorumluluk sınavlarımız var Sadece sınavlar için gidip geliyoruz? Sizdeki uygulamalar nasıl?

Henüz bizim ilde görevlendirme yazısı gelmedi ancak şu an 2 gün gidiyoruz okula muhtemelen btr sonrası da böyle devam edecektir. Zaten amaç dışarıdaki kişi sayısını ve bulaşma azaltmaksa devamlı okula gitmemiz saçma olur. Ayrıca dediğiniz gibi biz her yerde her saat çalışıyoruz bundan dolayı da esnek çalışma saatinde sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

Hocam sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu yıl ek ders konusu bile muamma. Bazı iller BTR görevlendirmede okulda bulunulacağı konusunda önceden bilgi verdi. BTR görevlendirme yazısı alt kısmında EBA destek noktası uyarısı vardı.
Haftada 2 gün bu sene için iyimser olabilir bu şartlar altında

Sorun şu ki btr görevinden istifa etsek bile eba destek noktasında görevlendireleceğiz. Her türlü rezil bir durum.

Hocam sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu yıl ek ders konusu bile muamma. Bazı iller BTR görevlendirmede okulda bulunulacağı konusunda önceden bilgi verdi. BTR görevlendirme yazısı alt kısmında EBA destek noktası uyarısı vardı.
Haftada 2 gün bu sene için iyimser olabilir bu şartlar altında
Evet bizde de BTR olmasanız da EBA destek noktasında görevlendirilmeniz gerekebilir uyarısı yapılmıştı hocam

Eba destek noktası ile ilgili usul ve esaslar arkadaşlar.

13. Sayfa

EBA Destek Noktasında teknik iş ve işlemleri yürütebilecek en az bir öğretmen ya da teknik personel bulunmalıdır. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idareleri tarafından yapılacaktır.

Eba destek noktası ile ilgili usul ve esaslar arkadaşlar.

13. Sayfa

EBA Destek Noktasında teknik iş ve işlemleri yürütebilecek en az bir öğretmen ya da teknik personel bulunmalıdır. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idareleri tarafından yapılacaktır.
Aynen öyle...:rolleyes:
Arkadaşlar tamam, bizi destek noktası sorumlusu yapıyorlar BT öğretmeni diye ama destek noktasının da nöbetçisi olamayız. Yazıda her şey açık:
"en az bir öğretmen ya da teknik personel"
upload_2020-9-6_15-42-34.png

Yani bu öğretmenin Bilişim Teknolojileri öğretmeni olması gerekmez. Ha öne sürdükleri şey ortada :"bu işleri ancak siz yapar, anlarsınız". Peki diğer öğretmenler hiç canlı ders yapmıyorlar mı da bilmeyecekler nöbet esnasında öğrenciye yardımcı olmayı.
Derse gelince "sizin bildiğinizi herkes biliyor" diyorlar, işe gelince "bu işi sadece bilişimciler bilir" diyorlar. Yok öyle...
Tabi tüm öğretmenler devreye girince "nöbet planı" uğraştıracak, diğer öğretmenler pandemi riskine girecek. Bizimki can değil patlıcan sanki.
Kabul, ek derssiz de olsa aldığımız maaşın hakkını verelim(ek ders peşinde değilim) ama bu haksızlığı içime sindiremiyorum. İş varsa herkese olsun.
Sindirmeye de devam edersek biz Bilişimciler daha çoook hor görülür, değerimiz bilinmez, haberimiz olsun...

Aynen öyle...:rolleyes:
Arkadaşlar tamam, bizi destek noktası sorumlusu yapıyorlar BT öğretmeni diye ama destek noktasının da nöbetçisi olamayız. Yazıda her şey açık:
"en az bir öğretmen ya da teknik personel"
Ekli dosyayı görüntüle 67798
Yani bu öğretmenin Bilişim Teknolojileri öğretmeni olması gerekmez. Ha öne sürdükleri şey ortada :"bu işleri ancak siz yapar, anlarsınız". Peki diğer öğretmenler hiç canlı ders yapmıyorlar mı da bilmeyecekler nöbet esnasında öğrenciye yardımcı olmayı.
Derse gelince "sizin bildiğinizi herkes biliyor" diyorlar, işe gelince "bu işi sadece bilişimciler bilir" diyorlar. Yok öyle...
Tabi tüm öğretmenler devreye girince "nöbet planı" uğraştıracak, diğer öğretmenler pandemi riskine girecek. Bizimki can değil patlıcan sanki.
Kabul, ek derssiz de olsa aldığımız maaşın hakkını verelim(ek ders peşinde değilim) ama bu haksızlığı içime sindiremiyorum. İş varsa herkese olsun.
Sindirmeye de devam edersek biz Bilişimciler daha çoook hor görülür, değerimiz bilinmez, haberimiz olsun...
hocam sonuç olarak ya da ifadesi bir tek kişiyi kapsıyor o da biz mi olacağız vallahi bende sindiremiyorum ,hergün sen derlerse yaygara çıkarabilirim,sonucta bende canlı ders veriyorum ,çocuklarım var hergün orda nasıl olacak bu iş..

hocam sonuç olarak ya da ifadesi bir tek kişiyi kapsıyor o da biz mi olacağız vallahi bende sindiremiyorum ,hergün sen derlerse yaygara çıkarabilirim,sonucta bende canlı ders veriyorum ,çocuklarım var hergün orda nasıl olacak bu iş..
Hocam neden başvurdun formatörlüğe çok merak ettim.5 yıldır formatör olmuyorum derslerime giriyorum kafam çok rahat gerçekten keşke başvurmasaydınız bu kadar strese girmezdiniz.

Bana da önce hergün okuldasınız dendi, ancak il milli eğitimde yetkili arkadaş, esnek çalışma saatleri getirildi, idare ile anlaşıp 1 gün gitmeniz yeterli, ancak bir iş olur da çağırılırsanız gidip çözün dedi. Ben de idareye ilettim. Sadece çarşamba günleri gidiyorum. Okul grubuna sıkıtısı olan arasın diye msj attım.

Hocam neden başvurdun formatörlüğe çok merak ettim.5 yıldır formatör olmuyorum derslerime giriyorum kafam çok rahat gerçekten keşke başvurmasaydınız bu kadar strese girmezdiniz.
Okulunda BTR olmayıp sadece dersine girenleri çok merak ediyorum. Okulda işleyiş nasıl oluyor hocam? Yani okul müdürü/idareci veya bir öğretmen "hocam öğretmenler odasındaki yazıcı çalışmıyor" "hocam benim sınıfımdaki tahtaya bir bakar mısınız internete girmiyor" vb. sorularla size geldiklerinde ne yapıyorsunuz hocam? Gerçekten merak ettim süreç nasıl oluyor.

Okulunda BTR olmayıp sadece dersine girenleri çok merak ediyorum. Okulda işleyiş nasıl oluyor hocam? Yani okul müdürü/idareci veya bir öğretmen "hocam öğretmenler odasındaki yazıcı çalışmıyor" "hocam benim sınıfımdaki tahtaya bir bakar mısınız internete girmiyor" vb. sorularla size geldiklerinde ne yapıyorsunuz hocam? Gerçekten merak ettim süreç nasıl oluyor.
Hocam burada öznel bir davranış söz konusu bence.kimisi ortamı iyidir kırmaz bakar. Kimi, bana ne btr değilim kim bakarsa baksın der. Yani bir yönerge yok malumun. Şöyle örnek vereyim 1 tanesi norm fazlası olmak üzere bir okulumuzda 3 bilişimci varken btr başka branş oluyor. Çünkü idarenin abuk sabuk isteklerini kabullenmiyorlar.

HOCAM kendi okulumda 10 saat dersim var,okulumun binası yok lise binasında sığınmacıyız.Labım ve tahta vs yok..Lise dibimde olduğu için lise de btr istemek zorunda kalıyorum,yalnız bu yıl liseye değil kendi okuluma görevlendirildim.Ayıca lisede ders yok ...Sürecin normal olacağını düşünerek yazın dedi koordinatör ,ne olacağını bilmiyorduk normal yaptık ama işler sarpa sardı

HOCAM kendi okulumda 10 saat dersim var,okulumun binası yok lise binasında sığınmacıyız.Labım ve tahta vs yok..Lise dibimde olduğu için lise de btr istemek zorunda kalıyorum,yalnız bu yıl liseye değil kendi okuluma görevlendirildim.Ayıca lisede ders yok ...Sürecin normal olacağını düşünerek yazın dedi koordinatör ,ne olacağını bilmiyorduk normal yaptık ama işler sarpa sardı
Okulunuzda tahta olmadan nasıl Btr olabildiniz?

Geri