Okul Web Sitesine Video Ekleme Sorunu

Kodla Büyü

klebsiella

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar okul web sitesine googledrivedan video ekledim. Explorerda video görünütor fakat chromeda şu şekilde uyarı alıyorum. Uyarıyı resim olarak ekledim sizlere.

"Dosya Önizlenemedi"
Bu video oynatılamadı.
İndir.

Bu konu ile ilgili ne yapabilirim acaba. Yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    15.9 KB · Görüntüleme: 58
okul web sitesinde sadece popup stille video ekleyebilirsin. bakanlık da öyle yapıyor. siteye her girişte önce video açılıyor sonra siteye giriyor o da sinir bozucu. ben çok denedim okul web sitesinde video işi zor iş. Onun yerine okul adına youtube hesabı açıp orya yükle okul sitesinden link ver youtube de izlesinler. Üstelik youtubeye yüklemek de kolay

Hocam dosyalara kaydedip, yükleyebiliyorsunuz sitede ben öyle yaptım.
Gdrive sıkıntılı çünkü paylaşım izinlerinde sıkıntı çıkıyor, size oturum açık olduğu için açılıyor ama sonra başka tarayıcıdan deneyince göremiyorsunuz.

1- Video drive'a eklenir.
2-Paylaşıma açılır.(Sağ Tık -> Paylaşılabilir Bağlantıyı Aç)
3-Paylaşılır bağlantı yeni sekmede kopyalanır ve açılır.
Açılan videoda sağ üstte üç nokta üst üste simgesine tıklanır. "Öğeyi yerleştir." denir.
4- Web panelde haber eklerken video ekleme butonuna tıklanır. Kaynak sekmesine gelinir. Link oraya yapıştırılır.

Bu şekilde yapıyordum ben. Deneyebilirsiniz isterseniz hocam.

okul sitesine video eklemeyi başaran link verebilir mi, bildiğim kadarıyla eklemeyi başarsanız dahi chorome ve android izinlerinden kaynaklı video gösterilmiyor

okul sitesine video eklemeyi başaran link verebilir mi, bildiğim kadarıyla eklemeyi başarsanız dahi chorome ve android izinlerinden kaynaklı video gösterilmiyor

Hocam, videoyu okul Drive hesabına yükleyip bağlantıyı kopyalamanız (bağlantıya erişim iznini açarak), meb paneldeki içerik hazırlama sayfasında Video Ekle/Düzenle aracını tıklayıp URL bölümüne yapıştırmanız gerekiyor.

Not: Bir de yapıştırdığınız URL'deki son / simgesinden itibaren yazan metni silip preview yazmanız gerekiyor.

tebrik ederim hocam başarmışsınız ilk kez gördüm bunu başaranı. Tabii benim yayınlamam gereken 200 den fazla video vardı bu nedenle youtube kanalı daha az zahmetli . ama tek video için youtube kanalına tabiiki gerek yok.
https://www.youtube.com/channel/UC5Hiy8Y_G94zo0lEAZUX6cg/featured
yukarıda bizim okulun videoları bunları tek tek Google Drive'ye eklesem ömür yetmezdi.

Arkadaşlar okul web sitesine video ekleyemiyorum, boyutunu 8 mb a kadar düşürdüm ne google drive den ne de normal video ekleme den ekleyemiyorum yapabilen var mı acaba

Arkadaşlar okul web sitesine video ekleyemiyorum, boyutunu 8 mb a kadar düşürdüm ne google drive den ne de normal video ekleme den ekleyemiyorum yapabilen var mı acaba
Hocam sırf bunun için youtube dan bi kanal açtım, bu tarz acil videolar için önce youtube yüklüyorum videoyu, daha sonra okul sitesi içine ekleme yapıyorum. İnternette nasıl yapıldığına dair video çok bir deneyin isterseniz. Diğer türlü boyut, ekleme farklı tarayıcılarda çalışma hep sorun oluyor.

Hocam, videoyu okul Drive hesabına yükleyip bağlantıyı kopyalamanız (bağlantıya erişim iznini açarak), meb paneldeki içerik hazırlama sayfasında Video Ekle/Düzenle aracını tıklayıp URL bölümüne yapıştırmanız gerekiyor.

Not: Bir de yapıştırdığınız URL'deki son / simgesinden itibaren yazan metni silip preview yazmanız gerekiyor.
Bu şekilde ekliyoruz Hocam.

Geri