Okul Web Sitesine Sorgu Sayfası Ekleme?

Kodla Büyü

timeless

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar okulun web sayfasına aşağıdaki örnekteki gibi bir sayfa eklemek istiyorum. Basit şekilde öğrenci TC si yazılıp "sorgula" tıklandığı zaman "kazandı" ya da "kazanamadı" şeklinde sonuç bildirecek. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Okul web sitesine böyle bir şey yapamazsınız. Tıpkı burada olduğu gibi harici bir sunucu kullanmalısınız. Orada da kişisel bilgileri meb harici bir sunucuya yüklenmiş olacaksınız. Dolayısıyla o da sakat...

Kişisel verilerle ilgili aklıma şöyle bir şey geliyor, uygun olur mu acaba?
Harici sunucuda kişisel bilgileri tam olarak tutmasak.

Mesela TC Kimlik no ile sorgu yapacağız ama biz veritabanımızda TC Kimlik yerine md5 li halini saklayacağız. Ad ve soyadın ilk 3 harfini.
Sınıf ve öğrenci no bilgisini ise tam olarak.

Giriş yapan kişiye ad soyad yıldızlı gösterileceği için, zaten veri tabanında da saklanmıyor, KVKK 'ya uygun olur mu?

Bilen var mı?

Doğrudur @DaMieN hocam okul web sitesine böyle bir şey yapılamıyor. Örnekteki sayfayı yapan arkadaş da okulun google hesabı ile "google siteler" üzerinden bir sayfa tasarlamış. Bu sorgulama ekranını bu site içine nasıl gömebiliriz bilmiyorum.

Biz okul sitesinde var olan şablonları kullanarak sadece içerik yüklüyoruz. Böyle sorgulama yapılan hiç meb sitesi görmedim açıkçası

Doğrudur @DaMieN hocam okul web sitesine böyle bir şey yapılamıyor. Örnekteki sayfayı yapan arkadaş da okulun google hesabı ile "google siteler" üzerinden bir sayfa tasarlamış. Bu sorgulama ekranını bu site içine nasıl gömebiliriz bilmiyorum.
Merhaba Hocam, ilgili sayfayı ben hazırladım. Sayfa Google Apps Script yapısını kullandığından okul web sitesine gömme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Bildiğim kadarıyla iframe kodu, Okul sitelerinde kullanılmıyor.
Oluyor hocam sorunsuz. Olmadığı tek durum iframe içindeki sayfanın iframe içinde çalışmamak üzere özellikle tasarlanmış olması hali.
Örnek aşağıdaki okul sitesinde iframe içine gömülü google dokümanları var:
https://sidikakelamiertanortaokulu....i-ile-pandemi-mazeret-dilekcesi_10027062.html
Bu yolla bir dokümanı gömüp sonra da sadece o dokümanı değiştirerek okul sayfasındaki içeriğin değişmesini sağlayabilirsiniz.
Nöbet listeleri, sınav sonuçları vb. şeyler için pratik bir şekilde kullanılabilir.

Geri