Okul web sitesine randevu sistemi ekleme

Kodla Büyü

Batu15

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Okul müdürümüz okul web sitemize veli görüşme saatleri için bir randevu oluşturma sistemi eklemek istiyor öğretmeni ve saati seçecek öğretmene de mümkünse bu randevu iletilecek. Böyle bir sistem hakkında bilginiz var mı? Ve bu yasal mı?

Yasallığını bilmiyorum ama uygun gibi gelmedi. İlk kısmı google formlar ile yapılır. Ancak otomatik bilgi gönderme kısmını bilemedim. Google formlarda öyle bir seçenek var mıdır bakmak lazım.

Hocam Youtube'dan arama yaptığınızda birkaç örnek var. Oradan uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. Sanırım PDR için hazırlanan bir online randevu modülü nasıl kurulur diye bir video vardı.

yasal değil diye biliyorum hatta böyle şeylere site yönetim panelinden mesaj geliyor. bize daha önce gelmişti

😄 tesekkur ederim arkadaslar. Mudurum gercekten iyi niyetli ve pek kolay kolay extra bi is istemez ben de onu kirmak istemedim. Google formlardan bir sey hazirladim siteye ekledim. Farkli gorusleriniz varsa paylasirsaniz sevinirim

Hocam panele modül, eklenti vb. bir şeyden bahsediyorsanız yasal değil.
Daha önce ziyaretçi defteri, takvim vb. uygulamalar sitelerde güvenlik açığına sebep olduğu için bu eklentilerin yapılması yasaklanmıştı.
Ben olsam öğretmenlerin görüşme saatlerinin olduğu bir tabloyu eklerdim sadece. Madem form düşündüğünüz, oradan devam :)

Bu tür bir çalışmayı destekliyorum. Yapılabilir yapılamaz bilmiyorum. Ama insanların gideceği kurumda mesai saati kavramının ne demek olduğunu öğrenmesi gerekiyor artık. Çocuğunun durumunu soracağı ders öğretmeni için okula geliyor, okulda mı değil mi sorgulamıyor. İşimiz çocuğu eğitmekle bitse keşke...

Her öğretmen kendi gmail hesabından google formlar ile randevu formu oluştursun. (bunun nasıl yapılacağını anlatan bir içerik hazırlayıp okul grubuna atmanız gerekebilir) sonra bu formun bağlantısını size atsınlar. Siz de kadromuz bölümünde her öğretmenin bilgilerinin olduğu sayfaya "randevu al" gibi bi bağlantı ekleyip öğretmenlerden gelen adresleri eklerseniz olur sanırım. Denemedim, YTD :)

Her öğretmen kendi gmail hesabından google formlar ile randevu formu oluştursun. (bunun nasıl yapılacağını anlatan bir içerik hazırlayıp okul grubuna atmanız gerekebilir) sonra bu formun bağlantısını size atsınlar. Siz de kadromuz bölümünde her öğretmenin bilgilerinin olduğu sayfaya "randevu al" gibi bi bağlantı ekleyip öğretmenlerden gelen adresleri eklerseniz olur sanırım. Denemedim, YTD :)
Fikir cok guzel ama bizimkiler yapmaz o is yine bana patlar hocam maalesef😁

google form ile çakışmaları önleyemezsiniz internette bir kaç tane 100 kullanıcıya kadar online çalışan randevu sistemi var bunları kullanabilirsiniz ama en güzeli google takvime 1 yıl önce yeni eklenen randevu özelliği Türkçe dil desteği ile her öğretmen kendi boş saatlerini girebilir kullanımı çok basit her öğretmen kendine ait randevu alma sayfasını oluşturabilirbu sayfaya istediği fotoğrafı ekleyebilir randevu alacak kişiye ad soyad mail hatta cep telefonu bilgilerini girdirebilir toplu yapılan veli toplantılarında imza föyünü ve bilgilerin olduğu tutanağı bu şekilde oluşturabilirsiniz hemde çakışmaları önleyip dolu olan randevu saatlerini gösteriyor aynı saat dilimine ikinci bir kişiye randevu vermiyor her öğretmenin kendine ait randevu sistemi url'sini okulun web sitesine eklersiniz sistem bunuda otomatik oluşturuyor
edit: google form kullanırsanız gscript ile çakışmalar engellenebiliyor google macro kullanmak gerekiyor ama ders programı her değiştiğinde sizinde öğretmenlerin boş saatlerini yeniden düzenlemeniz gerekir
100 kişiye kadar ücretsiz simlybook.me var mesela ücretsiz kısıtlı hizmet veren web sitelerinin ekledim belki bunlardan işinizi gören olur

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231111-124708.jpg
    Screenshot_20231111-124708.jpg
    107.7 KB · Görüntüleme: 121
Son düzenleme:
Hocam okul için randevu sistemi olarak https://www.eokulrandevu.com.tr/ kullanıyoruz. Okul web sitesi içine bir link ekledik, tıkladıktan sonra okulumuzun randevu sayfası açılıyor, isterseniz okulunuzun logosu da bu sayfada görünür.
-Veli sistemde kayıtlı olan telefon numarası ve öğrencisinin okul numarasıyla sisteme girer.
-Randevu almak istediği öğretmeni seçer, müsait olduğu gün ve saati seçer
-Randevu konusunu seçer ve eklemek istediği not varsa onu da yazar. (bu sayede öğretmen velinin hangi konuyla ilgili geldiğini önceden bilir ve gerekli hazırlığını yapar)
-Randevu alındıktan sonra da öğretmene sms mesajı gider; Bunun sayesinde öğretmen de randevusu olduğunu öğrenir,

Öğretmen bilgilerini, branş, telefon numaralarını tek seferde excelle sisteme aktardık. kurulumu çok kolay
Fiyat olarak ta biz eylülde bir senelik 500 liradan yeniledik hesabımızı.

Ayrıca yazın okul kayıt döneminde kayıt yaptırmak için randevu özelliği de var. Okulun velisi olmasına gerek kalmadan kayıt döneminde velilerin randevu alarak okula gelmeleri konusunda çok kolaylık sağlıyor.

Ekli dosyalar

• okul randevu sistemi 2.jpg
    okul randevu sistemi 2.jpg
    43.8 KB · Görüntüleme: 91
  • okul randevu sistemi 1.jpg
    okul randevu sistemi 1.jpg
    47.8 KB · Görüntüleme: 91
Hocam okul için randevu sistemi olarak https://www.eokulrandevu.com.tr/ kullanıyoruz. Okul web sitesi içine bir link ekledik, tıkladıktan sonra okulumuzun randevu sayfası açılıyor, isterseniz okulunuzun logosu da bu sayfada görünür.
-Veli sistemde kayıtlı olan telefon numarası ve öğrencisinin okul numarasıyla sisteme girer.
-Randevu almak istediği öğretmeni seçer, müsait olduğu gün ve saati seçer
-Randevu konusunu seçer ve eklemek istediği not varsa onu da yazar. (bu sayede öğretmen velinin hangi konuyla ilgili geldiğini önceden bilir ve gerekli hazırlığını yapar)
-Randevu alındıktan sonra da öğretmene sms mesajı gider; Bunun sayesinde öğretmen de randevusu olduğunu öğrenir,

Öğretmen bilgilerini, branş, telefon numaralarını tek seferde excelle sisteme aktardık. kurulumu çok kolay
Fiyat olarak ta biz eylülde bir senelik 500 liradan yeniledik hesabımızı.

Ayrıca yazın okul kayıt döneminde kayıt yaptırmak için randevu özelliği de var. Okulun velisi olmasına gerek kalmadan kayıt döneminde velilerin randevu alarak okula gelmeleri konusunda çok kolaylık sağlıyor.
Çok güzel bir uygulama hocam inceleyeceğim teşekkür ederim

biraz can sıkıcı yazabilirim ama çok uğraşmayın hocam. istediğiniz kadar verimli çalışan bir sistem de kursanız, veliye bu işin önemini ve nezaketini anlatamadığınız veya veli bunlara kulak asmadığı zaman, kafasına göre gelip gidecektir. öğretmenleriniz kabul ederse haftanın hangi günü ve hangi saatlerinde müsait olduklarını belirtsinler bir sayfa oluşturun, sayfaya da bir link verin. Öğretmen isminin tamamını bile yazmanızı önermem. Örneğin Ali K. (sosyal bilgiler) gibi yazabilirsiniz. Sınıf rehber öğretmenleri de böyle bir sayfanın olduğunu gruplarında paylaşsınlar. zaten kurallara uyacak olanlar buna göre gelip gidecektir, uymayanlara ne yapsan boş.

Geri