Okul web sitesine e dergi eklemek

Kodla Büyü
Hocam dergi flash ise eklersiniz içerik menüsünden haber ekleme girin burada video ekleme var siz buradaki video eklemeye yerine flash seçeneğini seçerseniz olur. Aşağıya resmini ekliyorum... Ama piyasada flash destekleyen pek tarayıcı kalmadı malum...

Diğer yöntem ise html kodu olarak eklemek ama o kısmı bende tam bilmiyorum bilen bir arkadaş yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• IMG_20200611_183810.jpg
    IMG_20200611_183810.jpg
    83.2 KB · Görüntüleme: 217
Dergiyi tamamladıktan sonra online dergi yayınlayan bir siteye derginizi yükleyin. Yükleme yaptıktan sonra ayarlar kısmından derginizin embed kodunu alın. Okul sitesinde video ekle kısmında iframe var. Kodu oraya ekleyin(kod içerisinde width, height değerlerini felan ayarlayın). Okul sitenizde sayfanın ortasında derginiz görüntüleniyor. Ben böyle yapmıştım.

Önce içeriği tek dosya olacak şekilde hazırlayıp dosyalar bölümünde biryere yükleyim. Sonra içerik eklemede html kod ile frame ekleyebilirsiniz. Sayfada okunan pdf ekler gibi.. flash'ı birçok tarayıcı desteklemiyor.
Dosya veya dosyalar okul sitenizde olursa engellenme ihtimali kalmaz.
Verilen adreste, ücretle alınmış domain ve host, kullanıcılar doğrudan ftp sunucuya ulaşabiliyor ama biz alt alan ve arayüzle çalıştığımız için biraz kısıtlı kalabiliyoruz. Ama illaki bir çözüm vardır.

www.flippagemaker.com

Geri