Okul web sitesindeki haberi facebookta paylasma

Kodla Büyü

GURMİN

Üye
Arkadaşlar merhaba. Okulumuz icin bir facebook hesabi almayi düşünüyorum. Ama direkt facebooktan paylasim yapip okul sitesi geri planda kalsın istemiyorum. Onun yerine okul web sayfasindaki haberi, altında yer alan facebookta paylas dugmesiyle yapmayi planliyorum. Bu sekilde facebook'a haber dusecek ama tiklayinca okul sitesine yönlenmis olacak. Sorum şu: Facebook'ta paylaş dügmesine basınca haber basligi dusuyor ancak manset resmi gorunmuyor. Bunun icin bir sey yapilabilir mi?

sosyal medyada paylaşacağın resimde hangi öğrenciler bulunuyorsa onların ailelerinden bu resmi paylaşabilmen için izin alman gerektiğini unutma hocam

https://uzmanim.net/soru/facebook-t...-linklerin-resimlerini-nasil-degistiririm/634
adresinde de anlatıldığı gibi paylaşılan sayfanın kodları içerisinde facebook'un kullanmasını istediğiniz resme ait bazı kodlar gerekiyor. Biz bu kodları okul sitelerinde ekleyemediğimiz için ne yazık ki facebook paylaşımlarında haber resminin görünmesini otomatik sağlayamazsınız. Resmi kendiniz paylaşım ekranında eklemelisiniz.

Geri