Okul web siteleri yeni tasarımlar...

Kodla Büyü
Hepsi şuan olandan iyi... Gönül isterki bunlardan dilediğimizi seçebilelim...

Anaokulu ve İlk okul için 2-3
Ortaokul için 5-10-13
Lise için 13-14 olabilir...

bunlara dokunmak serbest mi? php kursuna gidiyorum da...anketler,sayaçlar,ziyaretçi sayısı birşeyler eklenir mi

Halk eğitim merkezlerine hangi şablon yakışır arkadaşlar. Aslında bu şablonların hepsi istenildiği zaman seçilebilmeli.

13 e oy verdim fakat 17 de olabilir.bence bu kullandığımızın yanında bunlar elmas elmas ne yapalım ehveni şer diyoalr kötünün iyisi bunlar bence

13 nolu şablon fena değil ama;
1- Üst menüler banner' ın hemen üstünde olmalı
2- Banner' ın hemen altındaki projeler alanı olmamalı projeler link olarak yanda verilmeli
3- Her okul kendi logosunu sağ tarafa ekleyebilmeli
diye düşünüyorum.

Şimdiki şablona göre çok güzel duruyorlar ama her okul istediğini seçmekte özgür olursa daha güzel olur.
Anaokulu İçin 2 :+1:
İlkokulu İçin 5 :+1:
Ortaokul İçin 13 :+1:

7 ye verdim ve yorum şunu gönderdim: "Daha resmi bir hava katıyor. İşlevsellik bakımından daha başarılı ve akışkan bir yapısı var."

Okul web siteleri yeniden degişiyor

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların web sayfalarında, kullanıcıların ihtiyaçları ve geri bildirimleri doğrultusunda bir takım değişiklikler yapılması planlanmıştır. Bu amaçla hazırlanan 17 adet tasarımdan oluşan anket okul web site yönetim panellerinin ana sayfasında yer almaktadır.

Okullar, yönetim panellerine girerek bu tasarımlar arasından beğendikleri tasarımı seçebilirler. Ankette yer alan tüm tasarımlardaki (Menü, içerik ve fotoğraflar) içerikler örnektir. Seçimler görsel tasarımlar değerlendirerek yapılmalıdır. Seçilen tasarıma ait iletilmek istenen yorum ve düşünceler yazılabilir. Her kullanıcının tek bir seçim hakkı bulunmaktadır. Anket süresince seçim ve yorumlar değiştirebilir. Anket 16.03.2014 tarihine kadar devam edecektir.

Re: Okul web siteleri yeniden degişiyor

paylaşım için teşekkürler, tasarım güzel görünüyor ama her okula istenilen tasarımı seçme yoluna gitseler daha faydalı olurdu kanımca.

12.tasarımı beğendim. Siz hangisini beğendiniz fikirlerinizi paylaşırsanız güzel olur.

ben 5. dizaynı beğendim, aşağıdaki önerilerde bulundum.

EN ÖNEMLİSİ, BU DİZAYNLAR GELİŞTİRİLEREK HANGİ DİZAYNIN KULLANILACAĞI OKULLARIN TERCİHİNE SUNULMALI

görüşlerim şöyle;

1. Okulların sayfasında bakanlığın linkleri bulunmamalı.
2. Ben 5. dizaynı beğendim ama yukarıdaki menülerin aynısı aşağıyada konulmuş, aşağıdaki menüler kaldırılırsa 5.
dizayn güzel duruyor.
3. Ana sayfa daha sade olmalı ve okul ön plana çıkarılmalı İstatistikler vb şeyler pek kullanılmıyor ana sayfada
kalabalık yapıp dikkat dağıtıyor.
4. mebbis, e okul vb. linkler sayfada gereksiz yer kaplıyor, bunlar bağlantılar vb. gibi bir isim altında toplanıp
açılır menü şeklinde sunulabilir.

bunu bbeğendim.

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    275.7 KB · Görüntüleme: 1,127

ppll' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler, tasarım güzel görünüyor ama her okula istenilen tasarımı seçme yoluna gitseler daha faydalı olurdu kanımca.
evet bak buda güzel fikir. :idea:

Bak bu süper olacak. Bencede tüm tasarımlar yapılmalı isteyen istediğini seçmeli. Ben ilkokul için 3.çalışmaya ortaokul için 10.çalışmaya oyumu verdim. :)

ilk defa yaptık oldu demediler, birşeyide sordular hayret doğrusu.

Ben 5 Diyorum, yorumumuda aşağıdaki gibi yaptım.
EN ÖNEMLİSİ, BU DİZAYNLAR GELİŞTİRİLEREK HANGİ DİZAYNIN KULLANILACAĞI OKULLARIN TERCİHİNE SUNULMALI

görüşlerim şöyle;

1. Okulların sayfasında bakanlığın linkleri bulunmamalı.
2. Ben 5. dizaynı beğendim ama yukarıdaki menülerin aynısı aşağıyada konulmuş, aşağıdaki menüler kaldırılırsa 5.
dizayn güzel duruyor.
3. Ana sayfa daha sade olmalı ve okul ön plana çıkarılmalı İstatistikler vb şeyler pek kullanılmıyor ana sayfada
kalabalık yapıp dikkat dağıtıyor.
4. mebbis, e okul vb. linkler sayfada gereksiz yer kaplıyor, bunlar bağlantılar vb. gibi bir isim altında toplanıp
açılır menü şeklinde sunulabilir.

Geri