Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Okul Web Sıra Yükseltme

Konu, 'Meb.k12.tr' kısmında mozturk0032 tarafından paylaşıldı.

1. mozturk0032

mozturk0032 Üye

Merhaba
    Arkadaşlar 1 aydır Web sayfasını sürekli güncelleyip haber duyuru eklediğimiz halde çok fazla sıra ilerleyemedik. Bakıyorum ilk 100 deki okullarla aynı haber içeriği var ama 20000 den aşağıya inemiyoruz.
    Haber duyuru harici yapmamız gereken başka bir uygulamalar var mı???

2. bilisimcomu

bilisimcomu Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam tam hakim değilim ama tıklama sayısı ile alakalı bence,kodlama ya da oyun diye bir sekme aç dene(1-2 ders ile ilgili oyun koy),öğrencileri yönlendir derste,sıralaman yükselecektir bence.

3. Esber

Esber Üye

Bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum. Bu sıralama nasıl değişiyor? Her gün güncelliyorum, haber, duyuru bir şeyler paylaşıyorum.Öğrencileri de yönlendiriyorum, her ders aktif olarak kullanıyoruz. Ama yok, olmuyor. Belli Bir sıranın üzerine çıkmıyor.

4. aysen.6

aysen.6 Üye

Aynı şeyi ben de yaşıyorum her gün paylaşım yapıyorum nerdeyse sıralamam hep aynı ön sıralardaki okullara bakıyorum en son paylaşımı eylülde yapmış

5. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

ne kadar çok tık alırsanız o kadar çok yükselirsiniz hocam ben geçen ay il ve ilçede 1.sıraya kadar geldim çok tık alarak ama ne işe yarıyor 1. olmak bir fikrim yok

6. erkna

erkna Seçkin Üye Seçkin Üye

Benim okulumda öğrenci sayısı 141. İlçe merkezinde bir okulun öğrenci sayısı 650.
    Ben bir duyuru yayınladım diyelim. O da bir duyuru yayınladı.
    O gün tüm veliler girdi ve duyuruyu okudu. Benim ilçe merkezindeki okulu geçmem mümkün mü?
    Benim tıklanma sayım 141 onun 650. Yapılan haber sayısı 1 ikimizde de.

Uzun lafın kısası anlamsız bir yarış olmasını geçtim fazlasıyla da adaletsiz bir yarış.

Aynısını daha önce Eba kullanım raporları diye de yapmışlardı. Hatta bir okul müdürü 1. sınıf öğretmenine gidip neden EBA kullanmadığını sorarken başka bir okuldaki 1. sınıf öğretmenin saatlerce EBA kullandığını örnek göstermişti. Ne yazık ki o sırada EBA'da 1. sınıflar için hiçbir içerik yoktu. o_O

omd bunu beğendi.
  7. kutkut3232

kutkut3232 Aktif Üye

1.sınıflarda hala içerik yok

8. acemi_bil

acemi_bil Seçkin Üye Seçkin Üye

kafalarına göre yapıyorlar hocam bende çözemedim.haber içeriği ve tıklanma sayısı çok çok geride olan okullar sıralamada üzerimize çıkıyorlar

9. hgurfidan

hgurfidan Üye

Üst sıralarda görünmenin bir anlamı var mı acaba?

10. compteach06

compteach06 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence görüntülenme ile alakası yok. Sürekli duyuru ve haber giriyorum. Özellikle kurumla ilgili olmasına önem veriyorum. Çünkü bir kaç okulu sıralamada hiç geçemedim. Siteleri incelediğim de memurlar.net gibi olmuş siteleri. Ne bulursa yüklemişler. Görüntülenme sayısı da oldukça düşük.

11. yildiray75

yildiray75 Süper Üye Süper Üye

menüleri geliştirince bende süper yükselmişti. ama bende önceki okula bakıyorum sitesi bomboş ne menü ne haber benden önce anlamadım gitti

12. 2011fettah

2011fettah Aktif Üye

Arkadaşlar hala ilk günkü gibi duran site bile bazen öne geçiyor. Meraktan bakıyorum nasıl bir yol izlenmiş diye ama sonuç bir kaç öğretmenli bir okul ve içerik sıfır. Ayrıca geçenlerde "iletişim" bölümünde bazı okulların oyun ve ziyaretçi defteri ekleyip ziyaretçi sayısını artırdığından bahsetmiştim. Ama cevap gelmedi. Bunların kaldırılması ile ilgili daha önce bir yazı gelmişti. Hatta ben bu yazıya istaneden ziyaretçi defterini kaldırmıştım.

13. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

gerek war mı böyle bir şeye

rucar bunu beğendi.
  14. twetyynet

twetyynet Seçkin Üye Seçkin Üye

Veli sadece o gün eklenen bir duyuruya bakarsa bir tıklama sayılır. Veli o gün bütün siteyi gezerse (örn:120 haber var) bir veliden 120 tık.
    141 veli x 120 : 16920 yani yaklaşık 1.5 k ziyaretci günlük. Veli bunu her gün yaparsa ?
    Yani teorik olarak geçebilirsiniz. Hatta sadece haberlere değil galeri duyuru vs de eklersek GEÇERSİNİZ.

15. erkna

erkna Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu teori ile Murat 124 ile Gallardo'yu geçmem de mümkün olabilir. Ama uygulamada ancak plakasını okurum;)

ayhangunes ve acer50 bunu beğendi.
  16. orbayss

orbayss Üye

hocam ders programını, kurs programını ilk siteden duyurunca artıyor tıklanma sayısı :)

17. mesutc

mesutc Üye

Okul web sitesi istatistiklerine göre sıralamada ciddi sıkıntılar var.Şöyle arz edeyim mesela 2000-3000 öğrencili okullarda web sitesi güncellenmese dahi üst sıralarda yer alırken bizim gibi öğrenci sayısı az ama çok sık güncellenen sitelerde web sıralamasında anlamlı değişiklikler olmuyor.Bence sıralamalarda okulun tıklanma istatistikleri dikkate alınması oldukça mantıklı ama tıklanma sayısının öğrenci sayısına oranlayarak bir çözüm bulunulmalı.Mesela öğrenci sayısı ve tıklanma istatistiği oranı atıyorum %10 sa bir puan %20 ise bir puan gibi.Hem daha mantıklı olacaktır hem de kıyıda köşede olup da sürekli sayfalarını güncelleyen okullara haksızlık olmayacaktır.İlginize teşekkürler.

twetyynet bunu beğendi.
  18. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

bence dilekçe verelim bu uygulamadan vazgeçilsin yada sadece güncelliğe puan verilsin o kadar güncelleme yapıyorum kimsenin umrunda değil sıram yükselsin diye zorla mı sokayım öğrencileri siteye giren girer

19. mrtzngn

mrtzngn Üye

İp sınırlaması var. Okulda istediğiniz kadar çocuklara tıklatın siteleri. Sadece tek ziyaret sayılıyor.

mcox bunu beğendi.
  20. clksdtt

clksdtt Seçkin Üye Seçkin Üye

Kime ne faydası var. Çok emek veren hocalarımız sıralamanız yükselince bir çeyrek taksalar size daha ironik olur bence hocalarımızın emekleri boşa gitmez ;)

btnotlari bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal