okul web sayfaları meb sablonu oluyor

Kodla Büyü
öğretmen ve öğrenci şablonuda hazırlıyorlarmış. şablona uymayan öğrenci okula gelemeyecekmiş
öyle duydum ben :-1: :-1:

Ya hocam şurası olmamış, rengini değiştirsek diyorum. Yahu bu linklerin hali ne hocaaam. Hocam banner küçük olmuş büyütelim. Hocam şimdi de büyük oldu yav bu küçültelim. Hocam paramız yok meb.k12.tr'de yayınlayın. Hocam her gün güncelleyin ama. .................

Bu konuşmalar böyle sürer gider ülkenin değişik noktalarında. Web cinin değeri var mı? Yok. O zaman bu şablon olayı gayet güzel olmuş. Cuk oturmuş. Bazı insanların değerine göre fazla bile kaçmış. Anlatabildim mi?

inşallah yine meb.k12.tr sunucularında barındırmazlar, bu saatten sonra siteyi html olarak güncellemek eşşeklik olur afedersiniz.

bence de tek tip şablon hoş değil yöreye göre okula göre herkes özgün tasarımınbı ortaya koymalı orjinal olmalı klişeleşmeye karşıyım

tek tip şablon hiç hoş değil evet, arkadaşlara katılıyorum, ancak ne yazık ki çoğumuz, anlayışlı, işimize, emeğimize saygı duyan idarecilerle çalışmıyoruz!

okulda güncelleme yapmaya kalksam, 'hoca hanım evde yapın, burda başka işleriniz var' diye çağırıyorlar.. evde yapmaya kalkınca, kendime, evime vakit ayıramıyorum ve bu işe kayda değer bir vakit harcıyorum..aramızda idealist, işini severek yapan öğretmenlerimiz var, direkt karşı çıktılar bu işe ama işin diğer bir boyutu da var ki, en iyisini, en güzelini de yapsak, biz iyi değiliz, -özellikle formatör olanlar için söylüyorum- biz 'yatarak' para kazanıyoruz..(!)
hee bir de, 'şu butonu kaldır olmamış, şu yazının rengini değiştir, şu fotoğrafları çıkar, şunları ekle, ziyaretçi defterine her yazılanı oku, uygunsa yayınla, benim resmim güzel çıkmamış onu kaldır' gibi tonlarca eleştiriye mağruz kalmayız..bu saydıklarım en masumlarıydı bu arada..şahsen ben bu konuda yeteri kadar saygı görmediğim için, uğraşmayı bıraktım, yoruldum çünkü..hem idarenin, hem öğretmenlerin bu konudaki isteklerini yerine getirmek İMKANSIZ.. her önüne gelen kişinin, okulun web sayfasıyla ilgili yorum yapmasından da sıkıldım çünkü!
benden önceki bilgisayar öğretmeninin yapmış olduğu web sayfasından devam ediyorum şu an..aslında kendim bitane tasarlamaya başlamıştım, çok ta hevesliydim, bitmek üzere..ama o öylece kalacak, yayınlamayacağım..net !

velhasıl, bu durum, benim durumumda olan bir çok BT öğretmenine ışık tutacak..
ancak şablon konusunda, yarışma düzenlenmesinden, en kullanışlı, en iyi tasarıma sahip olan web şablonunun kullanılmasından yanayım..

çok iyi olur. okula elektronik dilekçeyle başvuru sistemide koysunlar içine.. daha düzenli olur..

güzel olur bence nasılsa verilen hiçbir emeğin kıymeti yok. kısa bir yazı altına bi foto tamamdır. içerik hazırla saatlerini ver googleye başka sitelere yalvar yakar ki site içi arama yaptırabilesin derdi kalmayacak. siteyi kullanılır takip edilir bir site haline getirme derdin de yok. öğretmenlerin arkasından ders içeriği için koşturma derdi de bitti. parasız sitede hiçbir istatistiği görememe dönemi de kapanır. herşey otomatik facede durum güncellemesi yapmak kadar kolay ne güzel işte...
bence sitelerin değil de sitelere bakan öğretmen öğrenci idareci zihniyetinin değişmesi gerek..

Geri