Okul ve Ev Bilgisayarları için Güncel-Hazır Sistem - Eylül 2021

Kodla Büyü
Öncelikle teşekkürler elinize sağlık. Bu imaj ile lab bilgisayarına kurulum yaptım fakat visual studio 2015 kurmaya çalışınca sürekli hata veriyor setup dosyaları kayıp yada hasarlı diyor. VS2015 i iso dan kurmaya çalışıyorum. Aynı iso ile farklı bilgisayarlara kurulum yapılabiliyor ama sizin isodan kurduğum makinede bu hatayı veriyor. Sorun kullanıcı yetkilerinde falan olabilir mi?
RkWr97.jpg

http://i.hizliresim.com/RkWr97.jpg
Daha önce kullandığım ve yüklediğim bir yazılım değil maalesef hocam o yüzden bir fikrim yok.

hocam cozebildiniz mi?

ayrica paylaşim icin ben de cok tesekkur ederim.
uefi makineye kurarken mbr olmasından dolayi bi sıkıntı yasadim ki cevabi youtubeda
Çözdük sorunu. Hata bizden kaynaklanıyormuş. İmajın içinde olmayan bir bileşen seçiyormuşuz kurulumda. O nedenle o hatayı alıyormuşuz. Ben Windows güvenlik temp dosyalarından gerekli bazı dosyaları siliyor herhalde diye baya bi Windows’un yerleşik korumasına saldırdım ama olmamıştı. En son imajı düzgün kuran arkadaşı başına oturtup kurdurunca hatamız ortaya çıktı.
Teşekkürler

Arkadaşlar D bölümündeki kişisel dosyaları silmeden win10 kurmak istiyorum. 110 gb dosyam var yedek almak istemiyorum. Sürücü seçeneği sunuyor mu? UEFI veya MBR farkeder mi D bölümünü silmeden yüklemek için?

Teşekkürler ellerinize sağlık @doganytu Hocam. Yakında güncelleme yapmayı düşünüyor musunuz?
Şimdilik bir çalışmam yok hocam.
Arkadaşlar D bölümündeki kişisel dosyaları silmeden win10 kurmak istiyorum. 110 gb dosyam var yedek almak istemiyorum. Sürücü seçeneği sunuyor mu? UEFI veya MBR farkeder mi D bölümünü silmeden yüklemek için?
Sistem normal format atma aşamalarına sahip. Format atma sırasında disk bölümlendirmeyi siz yaptığınız için Yerel Disk D kısmına bir şey olmaz.

merhaba usb ile format atma aşamasında ventoy ve rufus ile denedim bu hataları alıyorum yardımcı olabilir misiniz nedeni nedir?(ıkı hafta once sizin mart imajınızla aynı pc ye sorunsuz format atmıştım)

Ekli dosyalar

• 2707DD15-436B-4D29-B31E-B5E5D3075A43.jpeg
    2707DD15-436B-4D29-B31E-B5E5D3075A43.jpeg
    94.6 KB · Görüntüleme: 33
  • 1E8A6BFF-8D4C-4E25-BBA2-4C92B4B40565.jpeg
    1E8A6BFF-8D4C-4E25-BBA2-4C92B4B40565.jpeg
    289.8 KB · Görüntüleme: 29
merhaba usb ile format atma aşamasında ventoy ve rufus ile denedim bu hataları alıyorum yardımcı olabilir misiniz nedeni nedir?(ıkı hafta once sizin mart imajınızla aynı pc ye sorunsuz format atmıştım)
İmaj dosyanızda sorun olabilir..

hocam bootable yaptığınız belleği hiçbir açık bilgisayara takmayın. Rufus ile bootable yapma işini virüssüz bilgisayarda yapın. Virüsler bazı dosyaları silerek bootable özelliği bozuyor.

Merhabalar. indirme başladıktan bir süre sonra google drive ağ hatası sorunu alıyorum. 3 farklı bilgisayardan defalarca denedim.DNS ayarı değiştirme,antivirüs programını ve güvenlik duvarını kaldırma ,farklı tarayıcıdan indirme gibi birçok farklı yöntem denedim ama olmadı .bu arada alternatif yandex link çalışmıyor. çözüm ne olabilir?

sıramızı bekliyoruz indirmek için:D emeğinize sağlık hocam çok işimize yarayacak

Daha önce indirmiş olan hocalarımızdan biri paylaşabilir mi lütfen bu iso dosyasını. Kota sorunundan dolayı hiç bir yolla indirilemiyor. Kopyasını oluştur vs. bu dosyada nedense işe yaramıyor.

Çok teşekkürler, Windows update e bakmadan araçlardaki uygulamayı kullanıp kapatmıştım sadece:) bir sonraki pc de ona dikkat edeceğim. Aygıt yöneticisinde sorun görünmüyordu ama tanınmış sanırım hepsi, sorun çıkarmaz değil mi? Emeğinize sağlık, Mbr sorununu da arkadaş paylaşmış onunla çözdüm, temiz iş oldu gerçekten🤟

Okul ve ev bilgisayarlarının kullanımı için optimize edilmiş hazır iso çalışmasıdır.

Ayarlamaları ve tüm programları içeren bu ISO dosyası normal format atma aşamalarına sahiptir. Diski istediğiniz şekilde bölümlendirirsiniz; veri kaybı yaşatmaz.

Özellikleri:

* Windows 10 Pro sürümü kullanılarak hazırlanmıştır. 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla güncel sürümdür.

* İso boyutu 7.45 GB'tır.

* MBR disk yapısına sahiptir.

* Kurulumdan sonra Disk Yönetimini kontrol ederek bölümlenmemiş alandan yeni bölüm oluşturun.

* DYS ve sertifika yüklü olup tarayıcı entegrasyonu ve ilk açılış ayarlamaları yapılmıştır.

* Tarayıcıların başlangıç sayfaları, arama platformları, sık kullanılan yer imleri ayarlanmış olup reklam engelleme eklentileri yapılmıştır.

* Telegram ve Whatsapp bilgisayar sürümleri yüklenmiştir.

* Sorunsuz dosya paylaşımı için hizmetler ve ayarlamalar aktif edilmiştir.

* Ekran kayıt ve görsel düzenleme işlemleri için Snagit programı yüklenmiştir.

* Kurulum bittikten sonra Windows Update yardımıyla bilgisayara özgü sürücüleri kurmanız gerekmektedir.

* Aktivasyon ve güncelleme durdurma işlemleri için Masaüstü-Araçlar klasörü yer almaktadır.

* USB belleğe yükleme işlemleri için Ventoy ve WinSetupFromUsb yazılımları kullanılmıştır.

Google Drive
Yandex

Ekli dosyayı görüntüle 70260 Ekli dosyayı görüntüle 70261
Mesajimiz bulunsun elinize sağlık

hocam merhaba dosya bulunamıyor diyor kaldırdınız mı?

"dosyalar sahibi tarafından silinmiş, erişim engellenmiş ya da bağlantıda yazım hatası yapılmış olabilir." yazıyor.

Geri