Okul Tanıtım videosu için

Kodla Büyü
Hocam önce okulunuza Google Earth'dan yer işareti ekliyorsunuz sonra uzaya çıkıyorsunuz :) Çevirin dünyayı :)

Google Earth'da Tur Kaydet diye bir buton var. Onu seçin. Daha sonra arama butonuna yer işareti için yazmış olduğunuz adı yazıp entere basın. Sonra kaydı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz...

SerkanF1' Alıntı:
Hocam önce okulunuza Google Earth'dan yer işareti ekliyorsunuz sonra uzaya çıkıyorsunuz :) Çevirin dünyayı :)

Google Earth'da Tur Kaydet diye bir buton var. Onu seçin. Daha sonra arama butonuna yer işareti için yazmış olduğunuz adı yazıp entere basın. Sonra kaydı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz...
teşekkür ederim indiriyorum şimdi earth'ı deneyecegim..

.KMZ UZANTILI KAYDEDİYOR..masaustune kaydettim uzantısı değiştirilmiyor donüştürülecek mi bu acep :?:

Hocam kusura bakmayın evde olmadığım için cevap yazamadım. 2 yöntem var hocam...

1.si Google Earthdaki tur kaydediciyle uzantıyı .KMZ olarak masaüstüne kaydediyorsunuz. Zaten anladığım kadarıyla buraya kadar yapmışsınız. Googleden KMZ to Avi, KMZ to Mpeg ... şeklinde aratırsanız converter programlarını bulacaksınız. Uzantıyı değiştirdiğinizde kullanabilirsiniz. (Bu yöntemi ben hiç denemedim) :puhaha:

2. yöntem ise Google Earth kurduktan sonra, internetten Ekran kaydedici (Screen Saver) programlarını aratacaksınız. İçlerinden bir tanesini kurup çalıştırıp programı simge durumunda küçültün. Sonra Google Earth ekranını açıp uzayda iken arama butonuna okulunuzun adını yazıp okulunuza kadar inin. Ekran Kaydediciyi sonlandırıp kaydettiğiniz programı diğer video programları sayesinde istemediğiniz bölümleri silip çıkartabilirsiniz. (İşte ben bu yöntemi kullandım) :++:

Geri