Okul sitesinin adını değiştirme????

Kodla Büyü

ozruz83

Üye
Günaydın arkadaşlar.
Okulumuzun adı değişti. Dolayısıyla adresimizi de değiştirmem lazım.XXX olan adresi nasıl YYY yaparım hiç bir fikrim yok. Bu olabiliyor mu onu da bilmiyorum aslında. Ama olması lazım diye düşünüyorum. Bu şekilde isim değişikliği yapan firmalar falan da var sonuçta. Yeni bir alan adı almak mı gerekir acaba. Ama şu anki alana 5 yıllık paramızı ödedik ve daha 3 yıl var. Mümkünse bu alanda (yeniden para ödemek istemiyoruz) isim değişikliği yapmam lazım yardımcı olabilecek var mı bu konuda bana.

hocam bizde de aynı durum olmuştu biz yeni bir alan adı alıp host sağlayıcı firma tarafından tekrar aynı alana yönlendirmiştik...tabi bizim alan adımızın süresi bitmek üzereydi...siz bu konuyu host firmasına sorarsanız size bilgi verirler...

domain için birşey yapamasınız. ama hosting için kalan süreler için paranızı geri alabilirsiniz.

Hocam, domain için hiç bir şey yapamassınız; paranıza elveda deyin (3*10=30 tl);
Host için ise aklımda iki çözüm var.
1 yeni isim alırsınız. Host firmasını arayıp domaini değiştireceğim dersniz. Size dns leri verirler olur biter.. Hiç bir host fiirması buna yok demez. ben yaptım... bazen yeni kullanıca adı ve şifresi gönderiyorlar, bazen de sadece ekli domaini değiştiriyorlar. ftp de eski kullanıcı adı ile devam ediyorsunuz...
2-meb.k12.tr den isim alır , yönlendirme yaparsınız... bedava olur..

not: sitenizin yedeğini alın.

Çok teşekkür ederim hostingimizin süresi devam ediyormuş öğrendim.Yeni bir domain adı aldım. Otomatik siteyi yönlendirdiler.Bir problem kalmadı şu an için.
Cevap yazan arkadaşlar çok saolun.

Geri