Okul Sitesi Şifresini FileZilla'dan Çekmek

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Aslında konuyu açtığımda FTP şifresini unutmuş olan fakat FileZilla'da şifresi kayıtlı olan bir mağdur olarak açtım :D Sorunumu buraya yazdıktan birkaç dakika sonra çözümünü kendim buldum. ABF Password Recovery programı ile yıldızlı şifrelerinizi görebilirsiniz. Öncelikle FileZilla ya da diğer FTP programınızın Site Yöneticisi kısmına gelip yıldızlı şifrenizin bulunduğu yere geliyorsunuz. Sonra ABF Password Recovery'i açıp Tools--> Hidden Password-->F5 yapın.

Buyrun burada linki var; http://www.abf-soft.com/password-recovery/data/abfPasswordRecoveryInstall.exe

Not: Program deneme sürümü olup yıldızlı şifrelerinizin ilk 3 karakterini açıkça gösteriyor, gerisini gizliyor. Lazım olursa şurubunu da bulabilirsiniz google amcadan. Ben ilk 3 karakteri görünce şifremi hatırladığım için lazım olmadı bana şurup :)

başka bir yöntemi var mı arkadaşlar... ilk 3 hanesini görebildik ama diğer kısmını da hatırlamıyoruz. Başka bir şekilde öğrenebilme şansım var mı?

mesaj atayım hem güncel olsun hemde ilerde ihtiyaç olursa bulmam kolay olsun :D

*** diye göstrmiyoki şifreyi.. hızlı bağlan yaptığında şifre kullanıcı adı boşken hafızadaki bilgiyle bağlanıyor..

sulu_man' Alıntı:
arakadaşlar mesaj atalım güncel olsun da, çözüm önerisi olan var mı? :?
önce filezillayı açıyorsunuz, hızlı bağlanı kullanarak daha önce kayıtlı olan bir sunucuya bağlanıyorsunuz, sonra filezillayı kapatıyorsunuz

sonra C:\Documents and Settings\OturumAdı\Application Data\FileZilla dizinini açıyorsunuz, oradaki filezilla.xml dosyasını notepad vb. program ile açın, sayfanın en altında en son bağlandığınız sunucunun şifresini görebilmeniz lazım

<Pass></Pass> etiketleri arasında..

serci2001' Alıntı:
mesaj atayım hem güncel olsun hemde ilerde ihtiyaç olursa bulmam kolay olsun :D
Hocam beğendiğiniz konularda yukarıdaki cevap yaz düğmesinin altındaki Sık Kullanılan Başlık a tıklayarak daha sonra profilinizdeki yer imleri bağlantısından görebilirsiniz

Arkadaşlar bunun çözümü çok basit. filezilla programımda 10-15 tane site bilgileri var. Her format atışımda site bilgi yedeklerimi basit bir şekilde alırım ve aldığım bu yedekleme dosyası lazım oldukça site bilgilerine bakarım.
herhangi bir sitenin şifresini kaydettikten sonra görmek istiyorsanız;

Dosya > Ver >Site bilgilerini ver'i işaretleyin ve Tamam > Kaydedin.

daha sonra kaydettiğiniz dosyayı notepadle açtığınızda tüm kayıtlı sitelerinizin ftp bilgilerini görebilirsiniz.
Kolay gelsin..

eksik olmuş hocam! önce ftp ye bağlanın sonra "dosya/geçerli bağlantıyı site yöneticisine kopyala" yın sonrada "dosya ver sitebilgilerini ver işaretle tamam" ve istediğin yere kaydet

:roll:

Geri