Okul sitemizi düzenledik. Yorumlarınız?

Kodla Büyü

dekoderman

Site Gezgini
Hasari hocama ve BB.net ailesine sonsuz teşekkürler. Nihayet BB.net şablonlu siteyi düzenlemeyi bitirdim.
Ufak tefek değişiklikler yaptım. Bilgisayar formatörüyüm. Yorumlarınızı merak ediyorum doğrusu...

Çocuk Sevenler İlköğretim Okulu - Mamak / ANKARA
http://okulweb.meb.gov.tr/06/19/709910/

şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...

Ana dosyaları paylaşıyorum. resimleri sildim. images dosyası içinde bannerlar var. o dosyaları site/images klasörüne atarsınız indirdikten sonra.

Ekli dosyalar

• images.rar
    612.5 KB · Görüntüleme: 64
  • Site.rar
    5.4 MB · Görüntüleme: 71
cok güzel olmuş hocam ellerinize sağlık. ayrıca logoda cok hoşuma gitti. siz mi yaptınız?

Çok güzel site. Tebrik ederim hocam.

Yalnız "Kadromuz" bölümünde okulun hizmetlileri için "Personel" ifadeli bir resim kullanmışsınız. Hizmetliler "Yardımcı Hizmetler" diye ifade edilir. Takdir edersiniz ki siz de bir "Personel"siniz :D

Personel yerine şu resmi kullanabilirsiniz;

Ekli dosyalar

• yardimci_hizmetler.jpg
    yardimci_hizmetler.jpg
    23.4 KB · Görüntüleme: 1,266
dekoderman' Alıntı:
Hasari hocama ve BB.net ailesine sonsuz teşekkürler. Nihayet BB.net şablonlu siteyi düzenlemeyi bitirdim.
Ufak tefek değişiklikler yaptım. Bilgisayar formatörüyüm. Yorumlarınızı merak ediyorum doğrusu...

http://okulweb.meb.gov.tr/06/19/339014/

hocam çok sade çok güzel olmuş ana sayfadaki haber swf idi değiştirmişsiniz daha kontrollü görünüyor nasıl yaptınız acaba teşekkür

invem' Alıntı:
dekoderman' Alıntı:

http://okulweb.meb.gov.tr/06/19/339014/

hocam çok sade çok güzel olmuş ana sayfadaki haber swf idi değiştirmişsiniz daha kontrollü görünüyor nasıl yaptınız acaba teşekkür

aynı soruyu bende soruyorum.

aynı soruyu bende soruyorum.

Manşet Haberi html sayfa olarak düzenledim ve anasayfaya iframe ettim. (mansethaber.html)

herşey güzelde anamenüdeki gri rengi sevmedim. soluk duruyor gibi

Ana menüdeki gri rengi bende sevmiyorum onuda akşama evde düzenlerim. renk öneriniz varmıdır?

siteniz çok güzel olmuş.bie şey soracam hocam ben resimlerde kullandıgınız swf mi o hangi programla duzenledınız resimleri ulaşmak için tıklayınız yazısından sonrakı kısmı programla mı yaptınız

mavimali' Alıntı:
siteniz çok güzel olmuş.bie şey soracam hocam ben resimlerde kullandıgınız swf mi o hangi programla duzenledınız resimleri ulaşmak için tıklayınız yazısından sonrakı kısmı programla mı yaptınız

mavimali hocam... galeri bölümünde bazı kısımları, üzerine gelince + işareti çıkan kısımları HIGHSLIDE ile, tıklayınız yazan bazı kısımları da BB.net ten aldığım flash swf resim galerisiyle, Ana Sayfadaki okulumuzdan resimler bölümündeki kayan resimleri de LIGHTBOX ile yaptım. linkini şu an hatırlamıyorum ama yarın isterseniz gönderebilirim...

narcin' Alıntı:
evet logo güzel olmuş yanlız okulun ismi bi garip :(

garip olan okul ismi mi? bende tayin isterken bi düşündüm nedir diye?...

okulumuzun eski ek binası Ankara Çocuk Sevenler Derneği http://cocuksevenler.com/ tarafından yaptırıldığı için 1993 yılında dernek ismini almıştır. Şimdiki binamız 2009 yılında Özel idare tarafından yaptırılsada okul ismi değişmemiştir.

Okulumuz Hakkında bölümünde yazıyor bu bilgiler...

renkleri bozma renk uyumun şahane haşari hocam kızmasın ama bbnet şablonundan daha güzel olmuş ellerine sağlık. paylaşmak istersen seviniriz.

Hocam banner 600 kusur kb. bunu png yerine web sayfası için %60 kalitede jpg olarak kaydetseydin 50-60 kb yer kaplardı. Görüntülenmesi bi okadar hızlı olurdu.

zech' Alıntı:
Hocam banner 600 kusur kb. bunu png yerine web sayfası için %60 kalitede jpg olarak kaydetseydin 50-60 kb yer kaplardı. Görüntülenmesi bi okadar hızlı olurdu.

o zamanda kenarlarını ayarlamak gerekiyor. becerebilirsem yapayım bugün. teşekkürler.

dekoderman' Alıntı:
zech' Alıntı:

o zamanda kenarlarını ayarlamak gerekiyor. becerebilirsem yapayım bugün. teşekkürler.
Hocam ben yerinizde olsam aleo flash intro banner programıyla 5 dakikada banner hazırlayıp .swf formatıyla kaydederim. Taş çatlasa 200 kb oluyor ve daha dinamik bir görüntü oluşturuyor.

Örneğin aşağıdaki ek basit bir çalışma sizin için. banner_ornek.swf dosyasını web sitenizin ana dizinine atıp index_banner diye ismini değiştirin. Sonra dreamweaver'da şablon dosyanızı açıp index_banner.png yazan yerde sadece .png yerine .swf yazıp bi bakın hoşunuza gidecek mi diye. Sonra daha profesyonelini yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• banner_ornek.rar
    155.1 KB · Görüntüleme: 29
yasarsahbaz hocam teşekkür ederim. ben swf kullanmak istemedim ama vakit bulabilirsem ugraşacağım artık bakalım.
şimdilik png formatının boyutunu düşürdüm 200 kb. oldu

Ayrıca sitenin ana dosyalarını paylaşıyorum yükleyebilirsem. ilk mesaja..

Geri