okul siteleri sabit şablon mu olacak?

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
böyle bir söylenti var.olursa mecburumi ve ne zman olur bilgisi olan var mı?. kesinse şimdiden düzenleyip bitirmek istiyorum. yaz tatilinde bitirmek için

Böyle bir söylenti var ve birçok okul sitesi MEB'in Milli Eğitim Müdürlükleri için hazırladığı şablonu kullanmaya başladı. Fakat zorunlu olup olmadığına dair net bir bilgi yok bildiğim kadarıyla.

bence sabit bir şablon olmalı. bitmek tükenmek bilmeyen isteklerden kurtulmuş oluruz ::)

ığdırda şu anda sabit br şablon var. bütün okullar aynı şablonukullanıyor. ığdır mem sitesinden bakabilirsiniz.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
bence sabit bir şablon olmalı. bitmek tükenmek bilmeyen isteklerden kurtulmuş oluruz ::)

aslında buna bir yandan katılıyorum bir yandan da kızıyorum. evet bitmek bilmez istekler artık canımızı sıkmaya başladı, bütün görüşleri dikkate alarak güzelim web sitemizi değiştirdik, temayı istediğimiz gibi ayarlamaya halen daha uğraşıyoruz. tam da sonuna gelmişken meb şablonu ortaya çıkınca, emeklerime ne olacak diyorum?

ortak olsunda onlar da kurtulsun bizde kurtulalım bari siteyi yapmadan önce açıklasalar :)

bizim de siteyi yeni bitirdim. bikç ypmm gereken ama zaman alan bikaç ayrıntı var. maden değişecek beni uğraştırmasalar bari...

tek şablonu şahsen desteklemem

her okulun kendine özgü renk,düzen ve ayrıntılarda sitesi olmalı

web sitesi okulun digital ortamdaki yüzüdür

okul olarak karar verip bir site kullanırsın

meb'de 3-5 kişinin kararıyla onaylanan bir şablonu kullanmak istemem

inşallah zorunlu olmaz

test için yazı göndermişler

yönetim bölümü oldukça ayrıntılı ve kullanışlıya benziyor bu arada

tüm erkek öğretmenler takım elbise giyer şimdi deseler ki öğretmenin kıyafetini öğretmenler seçecek kendisi istediğini giyemiyecek. kimisi mavi ister kimsi lacivert kimisi beşiktaşlı kimisi bayern münihli oldu mu şimdi. Meb Yurdum yazılım gibi farklı şablon uygulanabilen bir uygulama getirsin idarecilere de bunun eğitimi verilsin şablonlardan dilediklerini seçsinler Allı morlu. resimleri eklesinler çiçekli böcekli . Müdür yardımcılarından ne tasarımcılar çıkar bakın o zaman.

Okullar aynı şablonu mu kullanacak?

Arkadaşlar ilçeden müdürümüze tüm okullar artık Milli eğitimle aynı şablonu kullanacak,sizin sitenin değişmesi lazım demişler. Sizin bi bilginiz var mı bu konuda? Herkes MEB in şu an yayındaki şablonunu mu kullanacak? Bununla ilgili yazı vs gelmesi gerekmez mi? Öyle demeyle olur mu ki? Anlamadım ben ?

Re: Okullar aynı şablonu mu kullanacak?

Beklenen bir haber bu ama henüz resmi yazı yok....

Okullara dair bir düzenleme şu an için yok ama her an olabilir :wink:

müdürün dediğine göre ilçe meb den bizim müdüre 2'dir diyolarmış. Müdür de hani sanki yapmıyormuşum gibi ben ilkinde idare ettimde bu ikidir diyolar dedi. halbuki ben o demese de bilgim varsa yaparım yani ama bu mevzuyu duymadım hiç. ne yapmak lazım şimdi bilemedim :?

şablonu nerden bulabilirim....bi çırpıda bitsin istiyorum. özellikle tatilde halletcem. sonra başım ağrımasın istiyorum

sdh' Alıntı:
müdürün dediğine göre ilçe meb den bizim müdüre 2'dir diyolarmış. Müdür de hani sanki yapmıyormuşum gibi ben ilkinde idare ettimde bu ikidir diyolar dedi. halbuki ben o demese de bilgim varsa yaparım yani ama bu mevzuyu duymadım hiç. ne yapmak lazım şimdi bilemedim :?
hocam, o milli eğitim sizin müdüre demesin. resmi yazı ile bildirsin. o zaman ne istediklerini 2. ağızdan yuvarlak ifadeler yerine kağıt üzerinde görürsünüz.

Bize bir yazı geldi arkadaşlar pek birşey anlmadım yardımcı olabilir misiniz?

Sayın Yetkili,
Yeni MEB şablonunun tüm kurumlarımızda uygulanma zorunluluğunun ardından başlatılan MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi yazılımı tamamlanmıştır. MEBWEB İçerik Yönetim Sisteminin hizmete girmesi dolayısıyla içerik girişinin tarafınızdan yeni sistem üzerinde tamamlanması gerekmektedir. İçerik girişini tamamlayan kurumlar web sitelerinin index dosyasını http://web_adresiniz/meb_iys_dosyalar/index.html dosyasına yönlendirme yaparak yeni web sitesini yayınlayabileceklerdir. Süreç tamamlandığında güvenlik nedeniyle, kendi bünyenizde bulunan İçerik Yönetim Sistemleri mevcut ana sayfanıza hükmedemeyecektir. Ana sayfaların sadece MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi üzerinden gelmesi sağlanacaktır.

Kurumunuzun web sitesi http://web_adresiniz/mebpanel adresinden yönetilecektir. Yönetim paneline kullanıcı adı: kurum eposta adresinizşifre: ftp şifreniz olacak şekilde giriş yapılacaktır. MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi ile ilgili her türlü problem yönetim panelinde bulunan teknik destek bölümünden bildirilecektir.

Gereğini rica ederim.
Volkan AKÇAY

Bakan a.
Bilgi İşlem Grup Başkanı

Aynı şablon uygulaması bence çok saçma. İçerik olarak nelerin konacağı standart hale gelsin ama tek tip site bence gereksiz.
Bir de geçtiğimiz onca yılın bilgi girişleri nasıl olacak? Sadece veri tabanı ve resimleri atmakla olacak mı? Ne kadar kotamız olacak?

Şimdi sitemize bir baktım da 2006 yılından beri toplam 671 haber girmişiz. Haberlerin yarıdan fazlası (duyurular hariç 391) okul hakkında olduğu için orada resmen kurumun dev bir arşivi yatıyor. Fotoğraf albümleri (picasa) de aynı şekilde.

Yani bu 6 yıllık bir birikim, veritabanı çöpe atılacak öyle mi? Valla ben kıyamam. Yazı gelse bile kurmam. Kendi ellerimle besleyip büyüttüğüm çocuğumu ellerimle öldüremem. :cry: (Burası çok duygusal oldu :mrgreen: )

Geri