Okul normu

Kodla Büyü
Bizim okulda da benzer durum var. Müdür yardımcısının branşı Bilişim Teknolojileri oldugu için ona da 6 saat ders tanımı yapılıyormuş

Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu
MADDE 18- (1) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, genel bilgi ve meslek dersleri toplam ders yükü;
a) 6-31 saate kadar 1,
b) 31-42 saate kadar 2,
c) 42’den fazla olması hâlinde her 21 saat için 1,
genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu daha verilir.

müdür yardımcısı ve eğitim bölgesi normu yüzünden

o maddenin devamı da var:

(2) (Değişik: 17/10/2016-2016/9488 K.) Yatılı bölge ortaokulları, proje okulları ve özel eğitim kurumları hariç olmak üzere, aynı yerleşim merkezinde bulunan eğitim kurumlarının genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri bakımından alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrolarının belirlenmesinde, o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmuşsa her bir eğitim bölgesindeki) eğitim kurumlarının aynı alanlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen norm kadroların eğitim kurumları itibarıyla dağıtımı, toplama dâhil edilen her bir eğitim kurumuna o alandaki ders yükü en fazla olandan başlanarak her 21 saate bir genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilecek şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağı- tımda artan norm kadro, öncelikle o alanda norm kadro verilmemiş olan eğitim kurumuna olmak üzere, 6 saatten az olmamak şartıyla artan ders yükü en fazla olan eğitim kurumuna verilir.

Herkese günaydın iyi günler dilerim.. bugün ilçeye gidip araştırip haber veririm arkadaşlar

Arkadaşlar idareyle bugün konuştum , yanlışlık yapıldığını, ilçenin iki kere 6 saat ders keserek normu hesaplandığıni söyledi... takipçisiyiz dediler, ne yapacağımı bilmiyorum, son güncel bilgi bu

İlçeye gittim şefle konuştum , 40 saate normun iki olduğunu, idarenin belki Kasıtlı! Belki sehven hatalı giriş yapabildiğini, il MEB'e dilekçe yazdığını hatanın ilden döneceğini belirtti.. istenmediğin okuldan göndermenin en güzel yolu norm arkadaşlar...bunu net anladım .. herkes birbirini tanıdığı için susma hakkını kullanıyor idareciler, ilçe,
Bana yalan söylenmiş, hatanın! İlçeye atıldığı söylenmiştir,

İlçeye gittim şefle konuştum , 40 saate normun iki olduğunu, idarenin belki Kasıtlı! Belki sehven hatalı giriş yapabildiğini, il MEB'e dilekçe yazdığını hatanın ilden döneceğini belirtti.. istenmediğin okuldan göndermenin en güzel yolu norm arkadaşlar...bunu net anladım .. herkes birbirini tanıdığı için susma hakkını kullanıyor idareciler, ilçe,
Bana yalan söylenmiş, hatanın! İlçeye atıldığı söylenmiştir,
işte öğretmenlere ait özlük ve idare hakları bu kadar basit ve değersizdir karşınızdaki kişileri insan veya adam yerine koyarken bunu hiç bir zaman gözardı etmeyin.
(Namus abidesi şerefli yardımcı ahlakı güzel idareciler hariç)

Durum bu arkadaşlar ..norm fazlası atamaları takip ettim , adamların kafası net.. yolcudur Abbas ,, Yeni gelişmeler olursa haber veririm

Durum bu arkadaşlar ..norm fazlası atamaları takip ettim , adamların kafası net.. yolcudur Abbas ,, Yeni gelişmeler olursa haber veririm
hocam elinizde ders yükünün 40 saat normun da 2 olduğuna dair kağıt olmalı.(idare norm girişini yapmadan önce bunu tüm öğretmenlere imza ile duyurmak zorunda) bununla yasal süreç yapabilirsiniz.

Yarın normla ilgili yazı almaya uğraşıcam haber veririm arkadaşlar .. herkese teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri