Okul Müdürü Savunmamı istedi

Kodla Büyü
Hocam çok geçmiş olsun, ceza almamanıza çok sevindim.Ama işte bizim branşın en zor yanı da bu.Herkes bizden bir şey bekliyor.Bu beklentilerin sonu yok:( Ben formatör değilim 22 saat derse giriyorum üstelik sınıf öğretmenliğim de var ama geçen hafta gelen müfettiş benden bir formatörün yapması gereken herşeyden sorumlu olduğumu söyledi.Ben de bütün bu istediklerinizi yapacak vaktim yok ben derse girip çıkıyorum üstelik sınıf öğretmenliğim var boş vakitlerimde de bununla ilgili işleri hallediyorum dedim.Ama sonrasında müdürle konuştum o da bana evet sorumlusunuz dedi:( Ne zaman yapacağımı ise hiç ama hiç bilmiyorum:(

hocam sizde karşı dilekçe yazın görevim olmadığı halde zorla yaptırılmak istenmektedir diye

cagdas' Alıntı:
transistor' Alıntı:
Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmenin, köleleştirmeye çalışan Yurdum Müdürlerine ben de varım diye haykıran bir sesle Okul Müdürüm elime sarı zarfı tutuşturdu.Şahsi işlerinde köle gibi kullanamadığı için benim açığımı aradı ve bulduğu şeye bakın:):)..

Okulumda her Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmeni gibi fazla performans ve öazveriyle çalışırken.(BT sınıfı hariç 22 derslikte 22 bilgisayar projeksiyon + Bir fen lab Akıllı tahta+bir öğretmenler odası bilgisayarı+spor odası bilgisayarı +5 idare bilgisayarı bakımvs vs) ...

Çalışıyorsun deyip teşekkür edeceğine akıl mantık almayan gereksiz angaryalarına çoğu zaman hayır dediğim için savunmamı istiyor..Hey Allahım...

Hayır yaptığım işleri bu herif için yapmıyorum ama yine de insanın şevki kırılıyor ...

Savunmamı istedği konu ise tam saçmalık..Neymiş İngilizce dersine ( DYNED) öğretmenle birlikte girecekmişim...22 saat DYNED var toplam 4 Farklı İngilizce öğretmeni giriyor..Hepsinin elinden tut 40 dakika derse gir..Adamın BT formatör öğretmeni Mebin dyned ,thinkquest vs projelerini yürütürden çıkardığı sonuca bak...Hey Allahım...

İngilizce öğretmeni arkdaşlarımla iyi bir işbirliği ile aktif kullanım sağlıyoruz.Yeri geliyor saat 6 da gidiyorum..Okul ikili eğitim olduğu için çoğu zaman öğleleri dahi BT sınıını organize etmekle geçiyor vaktim..Tüm yaptıklarıma ve iyiniyetime rağmen cümlelere gayriciddi iş yapmanız diye yazmış...Kişisel kompleksli isteklerine cevap vermeyişim gayriciddilik PEH...!!

Eğer son günlerdeki girişimlerimizden bir BT Rehber öğretmeni yada herneyse bir düzenleme yaptırtamazsak bizi ezmeye çalışan çok olacak anlaşılan...
işte bu sebeplerden dolayı herzaman uyguladığım şey.
yok deme ama savsakla veya becereme :p
bırak herkes seni iş bilmez veya tembel bilsin. :+1:

:++: :++:
bende genelde böyle yapıyorum,
hayır yapmıcam demiyorum ama işi uzatıyorum tam istedikleri gibi yapmıyorum
idarede pek beceremiyor diye bi daha aynı işi vermiyor.
bazen masraf çıkartıyorum. kasanın içini açamayız garantisi gider diyorum.
servisi çağıralım felan falan....

hocam görev bildirim yazısında zaten teknik destek vermek diyor. sen zaten bilgisayarlara dyned i yüklemişsin. çalışmayan bilgisayar yok. daha hangi altyapıdan bahsediyor. cevap olarak verdiğiniz görev bildirim yazısına uygun olarak teknik destek fazlasıyla sağlanmıştır, derse girme ile ilgili zorunluluğunuz olmadığını zaten gerektiği zaman gittiğinizi belirten bir dilekçe ver hocam. yada il ebitefo ile görüş okula derse girme zorunluluğunun olmadığını belirten bir yazı yolatsınlar. bu ne ya psikolojik baskı yapıyor dangalak müdürün.
hem hocam o verdiği sayı ve numarayı deftere işledimi acaba. altta mühür imza isimde yok. bence dümenden yazmış o yazıyı. bi bak bakalım sana verdiği sayı ve numaraya göre deftere işlemişmi. sana işin olmayan bi görevi verdiğinde başına sıkıntı açacağını biliyor. o sana yadığı dilekçeyle sen onu sıkıntıya bile sokarsın. hiç alttan alma git üzerine üzerine.

sonuç ne oldu acaba :?: bende müdürle tartıştığım için yazı almıştım müdürden (beyaz zarfta verdi, uyarı maiyetinde sanırım), zarf benim dosyamda duruyor 3yıldır müdürün odasında (müdür değişti), ama mebbiste yok yaptırımı nedir ki bunun, birde nezaman çıkarılması lazım dosyadan :?:

Beyaz zarfta nedir ya. Hocam isterse başka ceza versin uyarı vs ne olacakki. Hiç bir işe yaramıyor o cezalar, öğretmeni gıcık etmekten başka. Müdür kendini tatmin ediyor okadar. Çok önemsemeyin ama gereken cevabı da verin.
Başlarda çok nazik oluyor insan, utanıyor ama sonra...
Ben müfettişlere bile ağzının payını vermiştim. İlçe milli eğitim müdürünün suratına ne kadar güvenilmez bir adam olduğunuda çığırmıştım. En fazla ne yaptılar ceza alayım diye uğraştılar. E o cezalar ne oldu, hikaye. Eyvallah etmeye hiç gerek yok. Haklı olduğunuz yerde sesiniz çıksın..

bridget' Alıntı:
Benzer bir olay benimde başıma gelmişti..Saygıdeğer eski okul müdürüm(!) bir günde 3 soruşturma açmıştı bana..
Sonrasında kınama cezası verdi..
İlçe MEM'e itiraz ettim..ve ceza iptal oldu...
Bende tayin isteyip başka bir okula geldim..maşallah diyeyim şimdi ki okulum süper :roll:
hocam ne o öyle 3 soruşturma adamı dövmeye mi kalktın yoksa....

sami55' Alıntı:
bridget' Alıntı:
Benzer bir olay benimde başıma gelmişti..Saygıdeğer eski okul müdürüm(!) bir günde 3 soruşturma açmıştı bana..
Bende tayin isteyip başka bir okula geldim..maşallah diyeyim şimdi ki okulum süper :roll:
Yok Hocam yaa ne dövmesi (ama keşke dövseymişim de soruşturmalara değseymiş neyse :) )
1.öğrencilere bt sınıfını kullandırtmıyormuşum (ki her zaman açıyordum)
2.bi öğretmen ders işlerken bt'de yanında olmadığım için (görevimi yerine getirmiyormuşum! görevim yapılan dersi izlemek sanki)
3.memura web tasarım anlatmadığım için..

seraydın' Alıntı:
çok sinir bozucu şeyler bunlar ya. iyice müdür yalakası olacaz ya hayırlısı.

Merak etme hocam onu kendine görev edinen arkadaşlarda var :) Müdürde sonra vuruyor kırbacı vuruyor kırbacı :mrgreen:

Neden bizi sürekli insiyatiflere mecbur bırakıyorlar anlamak zor.Okul idarecileri iyiyse herşey yolunda, sorunlu tiplerse işimiz var.Artık bilişim öğretmenlerinin düştüğü bu durumlar bir çözüme ulaşmalı.Eylemler twitter ve facebook da bu işi halletmeye yetmiyor.Dava açılsa toplu olarak acaba sonuç alabilir miyiz gasp edilen haklarımız için:(

andariel' Alıntı:
tdemirparmak' Alıntı:
Hocam DynEd ile ilgili bakanlık genelgesini bul ve savunma olarak ver. Müdürün bu yazı ile kendi kendine mahkemelik olur:) Dyned genelgesinde bunun ayrı bir ders olmadığı belirtilir ve sadece ingilizce öğretmenleri tarafından yürütülmesi gerektiği yazar. BT Formatör Öğretmen sadece dyned'in ÇALIŞIYOR OLMASINDAN SORUMLUDUR. Müdürün senden künde yemek üzere:) Ne adamlar var yaaa!

Hocam haklı, sende elinden geleni ardına koyma hocam, yaptığı usülsüzlüğün üzerine git, bakalım ibre ona dönünce ne diyecek...

Bütün bunlara rağmen 20-30 saat derse girmenin bütün zamanını alacağını ve bağlamda görev ve sorumluluğun olan asıl işerini aksatacağını ve müdürün görev tanımında olamayan işleri sürekli isteyerek mobing yaptığını ekle.

Bu arada 30 saat öğretmen full ekders alır ve ders sonunda işi biter. İngilizce öğretmeni arkadaşım getirecek Bt ye çocuğu sonrada hiç bişeye karışmıcak orda fare bozulacak klavye bilmem ne olacak, internet kesilecek bütün yükü BT formatörü çekecek. Birde ondan sonra 5 e kadar daha bekleyecek aynı ücrete... bak şu işe.

Hedef alacak ifadelerden kacının ve yaptığınız çalışmayı ayrıntılı anlatın(bakım onarım gibi...) ki bu o anda neden size verilen görevin başında neden olamadığınızı ifade edecektir...Uzun sözün kısası iyi olacaksınız tutanakta... Ne mi olur?Asmaz merak etmeyin :D :D Bi de rahat olun...Şimdiden kolay gelsin....

okuyunca sinirlerim bozuldu.al birini vur ötekini.Allah bizi böyle kötü niyetli müdürlerden korusun.kendi komplekslerini bu şekilde ortaya koyuyorlar

bridget' Alıntı:
sami55' Alıntı:
bridget' Alıntı:
Yok Hocam yaa ne dövmesi (ama keşke dövseymişim de soruşturmalara değseymiş neyse :) )
1.öğrencilere bt sınıfını kullandırtmıyormuşum (ki her zaman açıyordum)
2.bi öğretmen ders işlerken bt'de yanında olmadığım için (görevimi yerine getirmiyormuşum! görevim yapılan dersi izlemek sanki)
3.memura web tasarım anlatmadığım için..
benim müdür de teneffüslerde dersi olan sınıf BT sınıfına giriyor, alma içeri, beklesinler kapıda diye beni uyardı :) Daha önce de çocuklar teneffüste beklerken bu sefer şikayet oluyordu sürekli nöbetçi öğretmenden falan.. bu seferde öğrenciler Bt sınıfının önünde çok itişip kakışıyorlarmış diye laf gelmişti bana, sanki ben napabilirsem.. Şimdi ise beklesinler deniyor.. sana ne ben adam demek geldi içimden sinirlerime hakim oldum..3 yıldır bu okuldayım bir düzen oturtmuşum, çocukların başlarında olmasam da sorun olmuyor zaten oyun oynamak dertleri çocukların. İnanın hiçbir problem yaşamadım teneffüslerde.. Ben de bildiğimi okuyorum.. Sanki PC bozulunca derdi onları buluyor.. Sınıf benim sorumluluğumda onlar karışamazlar hih 8)
Not: BTR değilim şükür. Geçen yıl burnumdan getirmişlerdi

btr olayı devam ettikçe müdürlerin okuldaki teknoloji işlerliğinin devam ettirme sorumluluğunun angaryacısı olmaya devam ederiz bu branşta.Derslerimizi geri alıp öğretmenlik mesleğimizi yapmalıyız.

hocam geçmiş olsun tekrar..
bundan bir şey çıkmaz sanırım hocam siz kendi derslerinizin haricinde hiç bir derse girmek zorunda değilsiniz. o müdür umarım burada yazılanları okuyordur... O gidip önce bir Türkçe dersi alsın da ondan sonra okuyup yorumlasın yönetmelikleri... Bir de gitmiş kendini haklı çıkardığını düşündüğü yönetmeliğin işine gelen kısmını eklemiş.. ne müdürlere kaldık..

walla bravo herkes öle bi yazmışki şöle yap böle müdüre postayı koy flen bunu yazan arkadaşlar genelde idari odalarda süt dökmüş kedi gibi oluyorlar söyliyim.hocam senin olay basit ben gerekli desteği sağladım dersin geçersin.formatörlüğü de başvurma tayin iste git

mudurun kulagina hoslanacagi cumleler kur bu arada aslan parcasi kesilirler diyen arkadas bunu yapanlar da var adam gibi sadece yeri ve zamani onemli...:)

Hiç uğraşma. Okul mu yok sana öğretmenim. Bırak kendisi kendi egosuyla başbaşa kalsın...

Geri