Okul Müdürü Savunmamı istedi

Kodla Büyü
gozzde hocam ve diğer arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama savunmanın en altını bir okursanız nasıl bir acizle karşı karşıya olduğunuzu anlayabilirsiniz. Allah hepimize kolaylık sabır ve kolaylık versin.

CEVABINIZA BURADAN BALAYINIZ. Muhtemelen kendi hazırlamıştır bunu.

hocam adam kendi savunma isteme yazısında belirttiği gibi dyned vs programlar için teknik destek sağlamak görevimiz ama derse girmek değil yazıda da belirtildiği gibi teknik desteği sağlamış bulunmaktayım tüm bilgisayarlarda bu programlar kurulu vs şeklinde belirtmeyi unutmayın hocam. derse girme gibi bir zorunluluğumuz yok bunu da belirtin derim ben geçmiş olsun tekrardan böle kaprisli adamlar mevcut maalsef

bi sağ kroşe bi yumruk bi uçan tekme anında o biçim yapmak lazım müdürü

phantosos' Alıntı:
Sayın hocam müdürüne,
1. http://mebides.meb.gov.tr/files/bakan_onayi.pdf adresindeki Bakan onayını, ardından
2. http://mebides.meb.gov.tr/files/dyned_i ... lavuzu.pdf
adresindeki klavuzu,
ardından 2 maddedeki klavuzun C bölümü 6.maddesini (okul formatörlerini ilgilendirir)
ardından 2 maddedeki klavuzun K bölümü 1-18 maddelerini,
ardından L bölümü 1-14 maddelerini,
en son da M bölümü 1-11 maddelerini okumasını söyle.

Anlamazsa bu ikisinin çıktısını alıp, verdiği sarı zarfla beraber rulo yap, kendisine iade et. O tüm bunları okuduktan sonra ne yapacağını iyi bilir. Sevgiler,
Hepinizin yazdıklarını okudum ve güldüm ama sinirden...birazda hayal gücünüzden...sağ kroşeler tekmeler uçuşuyor...hepimiz birer rockyyyy balllboaaaa yız :)
benim diyeceğim şudur...@phantosos hocam herşeyi usulunce yazmıs en son cümlesi hariç :) o RESMİ YAZILARI savunmana madde madde ekleyip sunarsan yönetmeliği sadece kendisinin bilmediğini anlar ve totoşunun üstüne oturur.sende rahat nefes alırsın hocam...hiç dert etme....hocamın verdiği linkleri özümse en kısa zamanda ver eline ki boş olmadığını, çaresiz olmadığını anlasın PAŞAZADE(!)

hocam öncelikle geçmiş olsun.. diyecek çok şey varda aslında...
neyse öncelikle
- dynet açık ekranlardan bi ekran görünütsü alın.
- teknik destek için gerekli çalışmaların kanıtıdır.
- konuyu dynet il veya ilçe neyse artık koordinatörüne bi götürün sorun
- koordinatör formatörünüze gidin savunmayı gösterip bune ne cavap yazılır hadi bakalım hocam deyin..
- arkadaşların verdiği linklerden yazıları indirip ek yapın.
- bt formatör öğretmen görevlerini de ekleyin.
- bundan sonra işleri yapmayın da görsünler, yaparsanız da geçici çözümler üreterek sallayın geçin.

---------- ha unutmadan bide o müdüre selam söleyin. o anlar.
(Tövbe Ya Rab!!)

yukarıda arkadaşlar resmi olarak yapılması gerekenleri yazmış. bu bilgiler doğrultusunda savunmanı ver hocam. ben bununlada yetinmem, altta kalmam diyorsan sana ek olarak (savunmanı verdikten sonra) başka bir yol öenerebilirim. kanunlarımız her türlü angaryayı yasaklamıştır. müdürün sana zorla angarya yaptırmaya çalışıyor. zaten resmi yazıylada bunu kendisi ifade etmiş. bence bu olay mobbing (psikolojik baskı) kapsamında değerlendirilebilir.
sende onu şikayet edersen en azından onunda savunmasını isteyenler olur. http://www.guncelegitim.com/haber/3710- ... ezasi.html

Tabiki insanın yapmadığı şeyler için veya haksızlığa uğradıkları şeyler için veya iftiralar için canı sıkılıyor.Muhtemelen uyarı cezası verebilir yada gözünü korkutmak için böyle bişey yapmış olabilir.Uyarı cezası artık nasıl söyleyim çok umrumda dediğin bir ceza aslında.Kafanı takma bunlara.Müdürün yanlışını bul,takip et sonra can evinden vur.Tabi bikaç kelam et savunma vermeden.Bakalım yiyecek mi?
Müfettişleri çağırdım ilden de.Hakkınız da suç duyurusunda bulunurum de.

Ne kadar dengesiz ve seviyesiz insanlar okul yönetimi görevinde. Belli bir yaştan sonra çocuk gibi hareket ediyorlar. En son birimiz çıldırıp müdürünü ebediyete intikal ettirecek. Basında:

"Cinnet getiren Bilişim Teknolojileri Öğretmeni okul müdürünü öldürdü"
haberleri yer aldıktan sonra bizi anlayacaklar.

Sayın hocam;

sakin kafayla birgünde güzel bir savunma verirsiniz hiçbirşeyde olmaz,

müdürlerden belki 10 kere duyduğum bir söz vardır
" Biz mevzuatı bilmeyiz ama öğretmenler hiç bilmez"

mevzuata uygun bir savunma yazın müdürünüzde ayağını denk alacaktır.

İL Milli Eğitimde bize bir şube müdürümüz " ... yapacaksınız yoksa savunmanızı alır ceza veririm" deyince şu anda Şişli de öğretmen olan bir abim " Siz bilirsiniz hocam memuriyette ödül ne kadar varsa cezada o kadar var, istersiniz savunmamızı bizde cevabını veririz" demişti. Şube müdürü "aman yapmayın müdürüm biz ne isteseniz yaparız" demedik diye şoka girmişti.

Bu sizin haklı olduğunuz bir konu ve sonuna kadar mevzuata uygun bir iekilde hakkınızı savunun sevgili meslektaşım.

Sağlıcakla Kalın...
NOT:Bu arada formatörlük denen (aslı formatör öğretmenlik) şeye kafayı takan arkadaşlarım neden @gozzde kullanıcısının mesajını gözardı ediyorlar arkadaş mesajında ben formatör değilim demiş ama o da iş bilmez bir idareciden savunmayı yemiş.
Burada mesele öğretmenin huzur peşinde değil haklarının bilinci ile haklarının peşinde olmasıdır yoksa adınız ister öğretmen olsun ister formatör ister formatör öğretmen sizi cahil bulan size semer vurmaya yeltenir her zaman.

Sayın hocam müdürüne,
1. http://mebides.meb.gov.tr/files/bakan_onayi.pdf adresindeki Bakan onayını, ardından
adresindeki klavuzu,
ardından 2 maddedeki klavuzun C bölümü 6.maddesini (okul formatörlerini ilgilendirir)

Anlamazsa bu ikisinin çıktısını alıp, verdiği sarı zarfla beraber rulo yap, kendisine iade et. O tüm bunları okuduktan sonra ne yapacağını iyi bilir. Sevgiler,

Hocamızın verdiği maddeleri okudum.savunma yazacak arkadaşımız bir konuda bizi aydınlatırsa iyi olur.o saate dyned ile iligli bir teknik sorun yaşanmış mı?Eğer söylenen saatte girmediği derste dyned sistemi ile ilgli teknik bir sıkıntı çıkmışsa müdür bey yerden göğe haklı arkadaşlar

ismailt' Alıntı:
Sayın hocam müdürüne,
adresindeki klavuzu,

Hocamızın verdiği maddeleri okudum.savunma yazacak arkadaşımız bir konuda aydınlatırsa iyi olur.Eğer söylenen saatte girmediği derste dyned sistemi ile ilgli teknik bir sıkıntı çıkmışsa müdür bey yerden göğe haklı arkadaşlar

Sayın hocam;

aslında müdür bu savunma ile kesinlikle haklı değil kişiden istenen savunma o derse gir dendiği halde neden girmediği ve burada idareci haksız çünkü organizasyon şemasında böyle birşey yok, eğer o sırada bilgisayarlardan biri bile çalışmıyor ise o zaman bu sıkıntıya çözüm üretmesi öğretmen söylenmeli öğretmen uğraşır ama çözüm üretmezse gene öğretmen haklı, yok dersin öğretmeni derse girdi ve çalışmayan bir/birkaç bilgisayarı öğretmen bildirdi ve öğretmen sorunu çözmediyse o zaman öğretmen haksız ama o da bu savunma ile olmaz o olay anlatılır ve ona yönelik savunma istenir.

lütfen olayları yorumlarken daha geniş bir perstepktiften bakınız .

görevi kötüye kullanmaktan veya mobbing mağduru olarak mahkemeye verin şerefsizi, iki üç sene mahkeme kapılarında uğraşsın.

ist_koord' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Sayın hocam müdürüne,
adresindeki klavuzu,

Hocamızın verdiği maddeleri okudum.savunma yazacak arkadaşımız bir konuda aydınlatırsa iyi olur.Eğer söylenen saatte girmediği derste dyned sistemi ile ilgli teknik bir sıkıntı çıkmışsa müdür bey yerden göğe haklı arkadaşlar

Sayın hocam;

aslında müdür bu savunma ile kesinlikle haklı değil kişiden istenen savunma o derse gir dendiği halde neden girmediği ve burada idareci haksız çünkü organizasyon şemasında böyle birşey yok, eğer o sırada bilgisayarlardan biri bile çalışmıyor ise o zaman bu sıkıntıya çözüm üretmesi öğretmen söylenmeli öğretmen uğraşır ama çözüm üretmezse gene öğretmen haklı, yok dersin öğretmeni derse girdi ve çalışmayan bir/birkaç bilgisayarı öğretmen bildirdi ve öğretmen sorunu çözmediyse o zaman öğretmen haksız ama o da bu savunma ile olmaz o olay anlatılır ve ona yönelik savunma istenir.

lütfen olayları yorumlarken daha geniş bir perstepktiften bakınız .

Savunmamı istedği konu ise tam saçmalık..Neymiş İngilizce dersine ( DYNED) öğretmenle birlikte girecekmişim...22 saat DYNED var toplam 4 Farklı İngilizce öğretmeni giriyor..Hepsinin elinden tut 40 dakika derse gir..Adamın BT formatör öğretmeni Mebin dyned ,thinkquest vs projelerini yürütürden çıkardığı sonuca bak...Hey Allahım...

Evet hocam müdür tüm derslere girmesini istemiş bu bölümü unutmuşum tüm maddeleri okuyunca kafadan uçmuş... :D

Hocam geçmiş olsun öncelikle..çoğumuz böyle idarecilerle ne yazık ki savaşıyoruz. Hocam benden size tavsiye haklarınızı bilin. Kesinlikle kendinizi ezdirmeyin farklı bir durumla karşı karşıya geldim. Sözlü olarak çözmeye çalıştım, olmadı. Dilekçemi verdim ertesi gün baktım açmış yönetmelik falan inceliyor. Tabii arkamda sendikam da var onlar da işin içine girince paşa paşa düzeltti yanlışını. Keşke yapmasaydı da milli eğitime şikayet etseydim kendisini. Ha milli eğitim de onlardan yana bunu da daha önce tecrübe ettim. Ama hocam haklarınızı bilip ona göre hareket ederseniz laf dalaşına girmeyip mağdur olduğunuz durumda yönetmeliklerle hareket ederseniz pek bulaşamaz.
Bir de hocam bilişimciyiz biz teknoljinin nimetlerinden faydalanmak lazım, bir müdürün mutlaka açığı vardır ;) başbakanlığın sitesinde bimer'den şikayet edin başbakanın imzasıyla gelsin şikayet dilekçesi milli eğitime görürüm onu o zaman..şikayetlerde isim belirtmek zorunda değilsiniz hem.

miracle1985' Alıntı:
Hocam geçmiş olsun öncelikle..çoğumuz böyle idarecilerle ne yazık ki savaşıyoruz. Hocam benden size tavsiye haklarınızı bilin. Kesinlikle kendinizi ezdirmeyin farklı bir durumla karşı karşıya geldim. Sözlü olarak çözmeye çalıştım, olmadı. Dilekçemi verdim ertesi gün baktım açmış yönetmelik falan inceliyor. Tabii arkamda sendikam da var onlar da işin içine girince paşa paşa düzeltti yanlışını. Keşke yapmasaydı da milli eğitime şikayet etseydim kendisini. Ha milli eğitim de onlardan yana bunu da daha önce tecrübe ettim. Ama hocam haklarınızı bilip ona göre hareket ederseniz laf dalaşına girmeyip mağdur olduğunuz durumda yönetmeliklerle hareket ederseniz pek bulaşamaz.
Bir de hocam bilişimciyiz biz teknoljinin nimetlerinden faydalanmak lazım, bir müdürün mutlaka açığı vardır ;) başbakanlığın sitesinde bimer'den şikayet edin başbakanın imzasıyla gelsin şikayet dilekçesi milli eğitime görürüm onu o zaman..şikayetlerde isim belirtmek zorunda değilsiniz hem.

Bravo sayın hocam;

açık kısmını falan demiyorum ama ben yıldım okul idarecilerinden " hocam biz mevzuat bilmeyiz ama öğretmenler hiçbilmez cümlelerinden" adamların en büyük desteği bu biz adam "höt desek ama ama lütfen diyecek" karşılarında mevzuata hakim yada en azından okuyan birini buldularmı evet onu evmiyorlar ama onun karasularına da girmiyorlar.
Bugün mobbing diye bir nimet var bu svunmadan sorna bir savunma daha mı istediler (HAKLIYSANIZ) verin onunda cevabını gidin bir tabipliğe stres sorunlarınız olduna yönelik 5 gün istirahat-rapor alın doğru okula "hakkınızda mobbing ile ilgili dava açacağım sanırım kusura bakmayın ama hakkımı aramak zorundayım" deyin, "höyt sürdürürüz seni" diyeceklerdir sizde "bunu da yazılı verirseniz onu da mahkemeye belgeleri ile vermek isterdim müsadenizle" deyin ardında ister gidin mahkemeye ister çekin müdürü "bak ben senin koyun öğretmenlerine benzemem hakkımı yedirtmem, ister devam edelim istersen sen işine dön bende öğretmenlik keyfimi yaşayayım" deyin.

Bu anlattığım hikayede üç şey lazım

1- akıl
2- mevzuat bilgisi(rahat olun onlarda da yok)
3- mangal gibi yürek

sıkmayın kendinizi hocam sağlıcakla Kalın...

gozzde' Alıntı:
Benim de birkaç gün önce benzer bir durum başıma geldi. Resmi olarak formatör olmamama rağmen benden memur bilgisayarına program kurmamı istedi. İşim bitince kurarım lafını bile kabul edemeyen bir müdür benimki. Yazın ve şubat tatilinde ve bilumum tatillerde bile web sitesi güncellemesine, istediği program şifrelerini telefonla vermelere kadar çalışmama rağmen.. Yazıklar olsun, kimseye yaranılmıyor.. Verdiği yazıda ise konuşmanın işine gelen kısımlarını yazmış, işine gelmeyen kısımlarını yazmamış uyanık!!

Beni 1 haftadır hiçbir iş yapmamakla suçladı(kaldı ki okulumuz 14 şubatta taşındı tadilattan dolayı ve 1 haftada bilgisayar odasını kullanılır hale getirdim temizlik+düzen+bilgisayarların çalışırlık durumu bakımından). Kendisine resmi olarak formatörlük görevlendirmem olmadığını söylememe rağmen üzerime geldi. Vee asıl bomba şu; "erkek öğretmen olsaydınız tutumum ve bu durum farklı olurdu" sözleri. Daha yazsam neler neler var da ben özetledim size kısaca.

Hocam sizde müdürünüze siz de adam olsaydınız ağzınızdan çıkanı kulağınız duyardı deseydiniz :) Hakketen morarırdı suratı

fahrican' Alıntı:
Ne kadar dengesiz ve seviyesiz insanlar okul yönetimi görevinde. Belli bir yaştan sonra çocuk gibi hareket ediyorlar. En son birimiz çıldırıp müdürünü ebediyete intikal ettirecek. Basında:

"Cinnet getiren Bilişim Teknolojileri Öğretmeni okul müdürünü öldürdü"
haberleri yer aldıktan sonra bizi anlayacaklar.

Bu tarz bir haber gelecek gibi duruyor maalesef. Herkes saatli bomba gibi. İnanın tanıdığım çok hararetli arkadaşlar var,kendisine veya başkasına zarar verebilecek kapasitede.

Saygılar

gozzde' Alıntı:
Benim de birkaç gün önce benzer bir durum başıma geldi. Resmi olarak formatör olmamama rağmen benden memur bilgisayarına program kurmamı istedi. İşim bitince kurarım lafını bile kabul edemeyen bir müdür benimki. Yazın ve şubat tatilinde ve bilumum tatillerde bile web sitesi güncellemesine, istediği program şifrelerini telefonla vermelere kadar çalışmama rağmen.. Yazıklar olsun, kimseye yaranılmıyor.. Verdiği yazıda ise konuşmanın işine gelen kısımlarını yazmış, işine gelmeyen kısımlarını yazmamış uyanık!!

Beni 1 haftadır hiçbir iş yapmamakla suçladı(kaldı ki okulumuz 14 şubatta taşındı tadilattan dolayı ve 1 haftada bilgisayar odasını kullanılır hale getirdim temizlik+düzen+bilgisayarların çalışırlık durumu bakımından). Kendisine resmi olarak formatörlük görevlendirmem olmadığını söylememe rağmen üzerime geldi. Vee asıl bomba şu; "erkek öğretmen olsaydınız tutumum ve bu durum farklı olurdu" sözleri. Daha yazsam neler neler var da ben özetledim size kısaca.

valla bu nasıl bir savunma isteme yazısıdır. İlkokul çocukları yazmış gibi geldi bana. Bunlar nasıl müdür oluyor anlayamıyorum.
Bence bu yazısından dolayı devletin ondan savunma istemesi lazım.

valla o haberlere cıkacak ilk kişi ben olacaktım ama mudur alttan aldı :p öğretmenler toplantısında gider yaptım artık iyi davranıyor. o kadar açıgını biliyorum ki okul için 6 aydır yapmadıgım sey kalmadı ama norm fazlası olunca gideceğim okulda da yapmam arkadas, alayına gider :p ama ben ders istiyorum fazla laf kalabalığına gerek yok. eylem eylem eylem...

transistor hocam yaşadığınız çok sinirbozucu bir durum. belki savunmaya yazacağınız cevaptan sonra müdürünüz ceza alacaktır ama böyle olaylar gerçekten insanı meslekten soğutuyor. :( Umarım bundan sonra böyle olaylarla karşılaşmazsınız.

Hocam BT sınıfında dyned ile ilgili derste teknik sorun yaşanıyor ve dersin işlenişini aksatıyor ise Formatörden yardım alınacak elbet.ama bütün derslere dönem sonuna kadar girmek saçma..Burda sorun müdürde değil ingilizce öğretmeninizde..öğretmen dediğin derse başka öğretmenle işlemez,gerekirse öğrenir neyse artık o teknik bilemediği şeyler ama yinede dönem sonuna kadar formatöre bırakmaz..Demekki müdürü sıkıştırıyorlar ingilizce öğrt. leri..

Son olarak hocam bu işten bir sonuç çıkmaz.müdür yaptırım uygulasada sendika falan halledersin..iyi çalışmalar..

tdemirparmak' Alıntı:
Hocam DynEd ile ilgili bakanlık genelgesini bul ve savunma olarak ver. Müdürün bu yazı ile kendi kendine mahkemelik olur:) Dyned genelgesinde bunun ayrı bir ders olmadığı belirtilir ve sadece ingilizce öğretmenleri tarafından yürütülmesi gerektiği yazar. BT Formatör Öğretmen sadece dyned'in ÇALIŞIYOR OLMASINDAN SORUMLUDUR. Müdürün senden künde yemek üzere:) Ne adamlar var yaaa!

hocamın dediği gibi yap genelgeyi ver sonrada dava açarak okul müdürüne iyi bir şamarı at :x kenrine gelsin

Hocam personelin tabii en başta sizin huzurunuzu bozduğundan soruşturmu açılmasını isteyin.Ben bu yüzden müdürlüğü alınarak öğretmen olarak başka okula gönderilen müdür biliyorum.

hocam sizin müdür hiçbirşeyden anlamıyormuş, için rahat olsun. Öğretmenlerin yapması gereken görevleri bul yönetmeliklerden, burda başkasının dersine girmek diye birşey var mı görsün o da.....
burdan hiçbir şey çıkmaz hatta il milli eğitim yada ilçe milli eğitim müdürüne gidip durumu uygun bir dille anlatırsan yararına olur

volkankey' Alıntı:
derse bizzat girmek zorunda degilsiniz.
ama suc sizde ve bizde
formatörlügü kacis noktasi görenlere bir örnek olur umarim.

yapacaklariniz belli savunmanizi verin hicbir seycik olmaz.
bundan sonra da bt formatör ogretmeninin görevleri disinda bir is yapmayin..
hicbir bilgisayari ya da cihazi düzeltmeyin, sorun budur deyin söyle cözülür diyin yeterli..

Hocam Allah için ya sanki formatörlüğü kaçış olarak gördüğümüz içinmi olduk? 8 saat ders var, ne yapalım 3 okul dolaşalımmı :?: nasıl mantığınız varya :?:

Geri