Okul idaresinin FBTR ye ihtiyacım yok deme hakkı...

Kodla Büyü

ÇilekÇiçeği

Site Gezgini
Arkadaşlar FBTR yi okul idaresi benim ihtiyacım yok diyerek başvuru(muzu)yu kabul etmeme gibi hakkı var mı?
ayrıca okulun da 20 tane akıllı tahtası olmasına rağmen...

Son düzenleme:
Arkadaşlar FBTR yi okul idaresi benim ihtiyacım yok diyerek başvuruyu kabul etmeme gibi lüksü var mı?arkadaşlar fbtr yi okul idaresi keyfi olarak benim ihtiyacım yok diyerek başvuruyu kabul etmeme gibi lüksü var mı?
okullarında idareciye ihtiyacı yok öğretmenler efendi efendi derslerine girip çıkıyorlar zaten.ders programlarını da bakanlık merkezden atasın, maaşları il ilçe memler bütün okullar için tek elden yapsın öğretmenler günlük girdikleri ders saatini sisteme düzenli girsinler ay sonunda hesaplayıp ücreti yatırsın sistem kendisi,
okullarda gerekli olan bir hizmetli bir de kışın kaloriferci ihtiyacıdır başka ek elemana gerek yok israftır. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar benim nacizane bir görüşüm...Belki katılırsınız belki katılmazsınız şimdiden saygı duyuyorum. Bu ve buna benzer okullarımzda yaşadığımız bu tür sorunlarımızı çözmek için bakanlığımıza önerilerimizi iletsek....
Benim önerim: Bu FBTR başvurularının MEBBİS üzerinden yapılması...
Not: Okulunda yeterli sayıda akıllı tahtası olup FBTR yi benim ihtiyacım yok demeyen saygıdeğer idarecilerimize kesinlikle bir sözüm yok.

Son düzenleme:
Arkadaşlar FBTR yi okul idaresi benim ihtiyacım yok diyerek başvuru(muzu)yu kabul etmeme gibi hakkı var mı?
8 et olması yeterli diye biliyorum ben,öyle ihtiyacım yok deme hakkı yok.zaten dilekçeyi milli eğitim müdürlüğüne diye yazıyoruz okul idaresi dilekçeyi üst yazıyla iletmekle görevli sadece , Ama pratikte hiç öyle olmuyor adam dilekçeyi almıyor oraya buraya ver diyor sonra kavga gürültü şikayet vs derken başvuru süresi geçiyor , süre geçmese yada bir şekilde halletseniz bile o okula zamanla gitmek istemiyorsunuz , huzur vermiyorlar(karşılığını veriyorsunuz orası ayrı ).O yüzden direk başka okul imkanı varsa orada btr olup diğer okulun hiç bir işini yapmamak gerekli, can sıkıntısına değmiyor

Kaç saat dersiniz var hocam?

Sanırım 21 saat ve üstü dersiniz varsa sadece kendi okulunuzda BTR olabiliyorsunuz.

Buna rağmen müdürünüzün imzalamama gibi bir hakkı yok, karar verici o değil. Ama gelin görün ki keyfiyetlerine göre hareket ediyorlar. Benim dilekçemi de imzalamamıştı müdür bey, hiç yoktan... Gerçi mecbur değilseniz BTR olmayın hocam. Ders daha iyi, kafanız daha rahat olur.

Son düzenleme:
Kaç saat dersiniz var hocam?

Sanırım 21 saat ve üstü dersiniz varsa sadece kendi okulunuzda BTR olabiliyorsunuz.

Buna rağmen müdürünüzün imzalamama gibi bir hakkı yok, karar verici o değil. Ama gelin görün ki keyfiyetlerine göre hareket ediyorlar. Benim dilekçemi de imzalamamıştı müdür bey, hiç yoktan... Gerçi mecbur değilseniz BTR olmayın hocam. Ders daha iyi, kafanız daha rahat olur.
hocam geçen sene okulumuz ingilizce pilot okul olduğu için 6 saatti.Bu sene bu uygulama kalktı 12 saat oldu....yani 6.sınıflar da 6 saat, 5.sınıflardad 6saat olmak üzere 12 saat. başka okulu da yazdığım zaman da bu sefer adamla ders programı konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bu sefer de hafta içine yayıyor ders saatlerini. başka okulda FBTR olduğum zaman da...
bu yüzden de benim önerim bu FBTR başvurularının MEBBİS üzerinden yapılması ve daimi olmasıdır.

Hocam, haftaiçine nasıl yayıyor ki? İkili öğretim mi sizin?
12 saat ders iki güne sığar. Muhtemelen size üç gün BTR görevi verirler. Kalan üç güne de görevlendirildiginiz okula gidersiniz. Çünkü BTR ile ders bir arada olmaz. Benim böyleydi, 12-14 saat dersim varken.
Allah ıslah etsin böylelerini.
Size kolaylıklar dilerim hocam. Umarım sorunsuz bir şekilde halledersiniz.

Bir de il koordinatörünüze danışın isterseniz hocam.

Böyle saçmalık olur mu ya dilekcenizi yazin verin kabul etmezse ilçeye gidecem deyin küçük bi yerse ilçe ile anlaşmalilarsa ile gidecem deyim ve gidin meraminizi anlatin böyle çok kolay çözülür sendika başkanını tanıyorsunuz onu da arayabilirsiniz valilik izniyle yürüyen bi görevlendirme de sizin mevkinizi kötüye kullanmanıza izin vermem deyin çıkın gidin

Uyarı: Önce il kordinatörünüze danışın.
Dilekçeyi doğrudan il milli eğitime vermek gibi bir çözüm olabilir?
Dilekçeyi kabul etmek zorunda, kendileri onay makamı değil, isterlerse dilekçeyi milli eğitime gönderirlerken "ihtiyacımız yok" yazabilirler.
Çözüm olarak sadece başka okul yazabilirsiniz. Madem ihtiyaçları yok, okulunuzu yazmayın. Ders programı konusunda sorun çıkaramazlar, onay gönderilirken hangi gün hangi okulda olacak şeklinde liste gönderiyorlar. Sorun olursa dönem başında idarenizin size tebliğ ettiği müdür imzalı ders programını milli eğitime gösterin.

30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı BTR esasları yazısı
...
9. Kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirildiği okula ulaşım süresi de dikkate alınarak ders dışında kalan zamanlar haftalık ders çizelgesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği” görevi olarak belirtilecek ve ilgili öğretmenin bu saatler içinde görevlendirildiği okulda çalışması sağlanacaktır. Haftalık ders çizelgeleri Fatih Projesi BT Rehberliği görevine engel olmayacak şekilde hazırlanacaktır.
...

Sanırım olmuyor bu şekilde. Silsile hâlinde ilgili makâma iletilmesi gerekiyor. Çünkü ben de müdür bey imzalamayınca ilçeye götürmüştüm, olmamıştı hocam.
Yine de denenebilir. Her şey, her yere göre farklı olduğundan...

30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı BTR esasları yazısı
EK-2 EK-2-BT Rehberliği Görevi Başvuru Formu-(2015 yılı orjinal Word form).rar
Yukarıdaki resmi yazı ekindeki başvuru formunda okul müdürünün onaylayacağı bir bölüm yok.

Sonradan eklemişler. Zaten bu orjinal formu iller kafasına göre sonradan modifiye etmiş çoğu. Hatta forumda bir ilin (sanırım Bolu idi) istek yapacağınız okul müdürlerinden ihtiyaç bildiren bir yazı istediğini bile okumuştum.

idareci arkadaşlar daha iyi bilir sanıyorum. Yukarıdaki dilekçeyi/başvuru formunu :

.......... OKULU/LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
.......... İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİLMEK ÜZERE

şeklinde bir başlıkla doğru bilgilerle doldurup okulunuza verdiğinizde dilekçeyi/başvuru formunu silsile yolu ile göndermek zorundadırlar. Yoksa dilekçeyi kabul etmemesi TCK 121'e göre suçtur.

Burada BTR diğer resmi yazılara da bakabilirsiniz

hocam geçen sene okulumuz ingilizce pilot okul olduğu için 6 saatti.Bu sene bu uygulama kalktı 12 saat oldu....yani 6.sınıflar da 6 saat, 5.sınıflardad 6saat olmak üzere 12 saat. başka okulu da yazdığım zaman da bu sefer adamla ders programı konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bu sefer de hafta içine yayıyor ders saatlerini. başka okulda FBTR olduğum zaman da...
bu yüzden de benim önerim bu FBTR başvurularının MEBBİS üzerinden yapılması ve daimi olmasıdır.
ders programlarını al mobbinle ilgili bir dernek vardı durumunuda güzelce anlat onlar gerekeni güzelce hallediyorlar. bariz mobbing var üzerinizde.

Uyarı: Önce il kordinatörünüze danışın.
Dilekçeyi kabul etmek zorunda, kendileri onay makamı değil, isterlerse dilekçeyi milli eğitime gönderirlerken "ihtiyacımız yok" yazabilirler.
Çözüm olarak sadece başka okul yazabilirsiniz. Madem ihtiyaçları yok, okulunuzu yazmayın. Ders programı konusunda sorun çıkaramazlar, onay gönderilirken hangi gün hangi okulda olacak şeklinde liste gönderiyorlar. Sorun olursa dönem başında idarenizin size tebliğ ettiği müdür imzalı ders programını milli eğitime gösterin.
ihtiyacımız yok yazmaları aslında çok güzel birşey öyle bir durumda ben il koornatörü olsam o vatandaşı özellikle oraya görevlendirir idarenin ve öğretmenlerin hiç bir ihtiyacı yok sadece fbtr konusunda bizimle diyalog sekreteri olarak orada bulunsun der ve görevlendirmesinede yazdırırdm. müdürün ihtiyacı yok diye devlet işleyişini mi değiştirecek müdürlük makamını kaldırırız olur biter de diyebilir devlet.

btr başvurusunu il/ilçe milli eğitime yapıyorsunuz, onlar da valilikten görevlendirme çıkartıyor. okul sadece silsilede aracı, onun dışında müdür hiçbir şey yapamaz resmiyette. o müdür niye btr'ye ihtiyaç görmemiş bunu araştırmak lazım.

Okul idaresinin öyle bi hakkı var hocam; milletin ağzını büzemezsin.
Neyse ki uygulama ve yönergeler var.Yönetmeliğe göre genel uygulama okulunda en az 8 tahta varsa ilk tercihe onu yazarsın sonra ilkokulundan tut lisesine kadar isteğin gibi iki tercih daha yaparsın

tahta sayısı çok ise gideceksin o okul müdürünün okulunu yazacaksın. Okula gideceksin oturacaksın. Akıllı tahta bozulunca şöyle biraz yapmayacaksın. Sonra müdür gelecek. Hocam tahta arızalı yap(ar mısın?) diyecek.

Sende hocam ihtiyacınız yoktu hani diyeceksin.
Öyle bir hayal kurdum kendimce :)

Okul idaresinin öyle bi hakkı var hocam; milletin ağzını büzemezsin.
Neyse ki uygulama ve yönergeler var.Yönetmeliğe göre genel uygulama okulunda en az 8 tahta varsa ilk tercihe onu yazarsın sonra ilkokulundan tut lisesine kadar isteğin gibi iki tercih daha yaparsın
okul idaresinin öyle bir hakkı yok hocam, çünkü onaylayan yani görevlendirmeyi yapan kurum okul idaresi değil. Boş olan bir göreve valilik uygun gördüğünü görevlendirir, okul idaresi gıkını çıkartamaz. Btr istemeyen bir okul idaresiyle zaten çalışmak istemem o ayrı bir mevzu.

Geri