okul formatörlerinden de denge tazminatı kesintisi

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
saygı değer meslektaşlarım. artvin iline bağlı bir ilçede görev yapmaktayım 3,5 senedir. vede 4 dönemdir okulumda formatörlük görevini icra etmekteyim.

buradaki görevlendime başvuruları için yazılar yeni yayınlandı. ve okul formatörlerininde görevlendirmesinde meb strateji dairesinin yazısının dikkate alınmasının gerekliliğini bildirmişler tabi yazı ilçe meblere gönderiliyor.

akabinde canım cok sıkıldı artvinde eğitici for. yapan sınıf arkadaşımla görüştüm. bizden kesilmeye başlandı sizden de kesmeyi düşünüyoarlar dedi tabi canım iyice sıkıldı

bilmiyorum sizlerinde böyle şeyler başına geldimi ben okulumda fiili olarak derse girip görevimi icra etmekteyim eğer kesilirse bu bana cok saçma gelcek.

bu eğiticilerede bi haksızlık onlarda cok emek veriyor tabi ama bu bizdede böyle olura duman oluruz

şube müdürümle sordum gecen sene mevzuu geçmişti o sadece eğiticelerden kesilcek demişti yine sordum böle böle diye yine öyle söyledi ama ilden gelen yazı öyle söylemiyo kafam cok karışık aynı durumla karşılaşan varsa yazsın lütfen

şimdiden teşekkürler. [/b]

hocam haftada 6-10 saat derse girdiğiniz için şuan da KESİNLİKLE okul formatörlerinden kesinti BİLDİĞİM kadarıyla YAPAMAZLAR. içiniz ferah olsun.

gizemkar' Alıntı:
saygı değer meslektaşlarım. artvin iline bağlı bir ilçede görev yapmaktayım 3,5 senedir. vede 4 dönemdir okulumda formatörlük görevini icra etmekteyim.

buradaki görevlendime başvuruları için yazılar yeni yayınlandı. ve okul formatörlerininde görevlendirmesinde meb strateji dairesinin yazısının dikkate alınmasının gerekliliğini bildirmişler tabi yazı ilçe meblere gönderiliyor.

akabinde canım cok sıkıldı artvinde eğitici for. yapan sınıf arkadaşımla görüştüm. bizden kesilmeye başlandı sizden de kesmeyi düşünüyoarlar dedi tabi canım iyice sıkıldı

bilmiyorum sizlerinde böyle şeyler başına geldimi ben okulumda fiili olarak derse girip görevimi icra etmekteyim eğer kesilirse bu bana cok saçma gelcek.

bu eğiticilerede bi haksızlık onlarda cok emek veriyor tabi ama bu bizdede böyle olura duman oluruz

şube müdürümle sordum gecen sene mevzuu geçmişti o sadece eğiticelerden kesilcek demişti yine sordum böle böle diye yine öyle söyledi ama ilden gelen yazı öyle söylemiyo kafam cok karışık aynı durumla karşılaşan varsa yazsın lütfen

şimdiden teşekkürler. [/b]

hocam okul formatörleri dese girdiğinden dolayı kesilmemesi gerekir.

Kesinlikle Kesilmez

Kardeş selamlar...Biz aynı okuldaki idareciler gibi haftada fiilen 6-10 saat derse girdiğimiz için zaten bizden kesinti alınmaz..haftada 6 saatten ayda zaten en az 130 ytl ekdersi almıyoruz!!diğer il ve ilçe müdürlükleri merkezinde çalışan tüm personeller alamaz denge tazminatını!!!

inşallah hayırlısı olur bana da ters bende aynı düşünüyorum çünkü çalışıyoruz ama kurt düştü içime arkadaş öyle söyleyince paylaşmak istedim.

Arkadaşlar hem "eğitici" hem de "okul" formatörü GEÇİCİ GÖREVLENDİRME ile çalışmaktadır. (İlsiste kişisel bilgilerinizde "görevlendirme" butonunu tıklayınız) Geçici görevlendirme ile çalışanlara ek ders yönetmeliğinin 21. maddesine göre ücret ödeniyor.
Denge tazminatıda geçici görevlendirme ile çalışanlar ne hikmetse ödenmiyor.
Yani derse girip-girmediğimizle alakalı değil.
EĞİTEK bu sorunu çözmekte çok ağır davranıyor, Ocak görevlendirmesinde formatör bulamayacaklar gibi görünüyor.

Ya tamam da burdaki Milli Eğitim Müdürü bile geçici görevlendirmeyle çalışıyor, onlardan bişey kesilmiyor.

bildiğim kadarıyla arkadaşlar fiili olarak derse giren arkadaşlarımız ( BİTEFO veya okul formatörü hangisini kullanırsanız) Denge Tazminatlarını alacaklardır.

ALAMAYACAKLAR içerisinde ise, yaygın ve örgün eğitim kurumlarında .... diye başlayıp fiilen derse girmeyip ama ekders ücreti alanlar diye ibare var.
ben bu yazıyı defalarca okudum. mantığım BİTEFO lardan kesilmeyeceği ama bizlerden (gerçi istifa ettim ama )yani EBİTEFO lardan kesileceği yönünde bende bir fikir oluşturdu

saygılar...

benden de ilk başta kesileceği söylendi ancak şimdi derse girdiğim için müdür bey kesilmeyecek dedi.

benden de ilk başta kesileceği söylendi ancak şimdi derse girdiğim için müdür bey kesilmeyecek dedi.
maymunu uyadırmayın. işinize bakın sayın öğretmenim.
EĞER BU KONU BU FORUMDA DİLLENDİRİLMESEYDİ ÖDEMELERDE HİÇ BİR SORUN YOKTU. Adamlar nerden kesinti yapabiliriz kaygısındalar. Kesintide içeriği yoruma açık bir görüş isteme yazısına dayandırılıyor.

by_kurt' Alıntı:
Arkadaşlar hem "eğitici" hem de "okul" formatörü GEÇİCİ GÖREVLENDİRME ile çalışmaktadır. (İlsiste kişisel bilgilerinizde "görevlendirme" butonunu tıklayınız) Geçici görevlendirme ile çalışanlara ek ders yönetmeliğinin 21. maddesine göre ücret ödeniyor.
Denge tazminatıda geçici görevlendirme ile çalışanlar ne hikmetse ödenmiyor.
Yani derse girip-girmediğimizle alakalı değil.
EĞİTEK bu sorunu çözmekte çok ağır davranıyor, Ocak görevlendirmesinde formatör bulamayacaklar gibi görünüyor.

Bu yorumu da ilk defa duyuyorum ve kızıyorum. Eğiticilerin ek ödeme alamamasının tek sebebi bu (http://sgb.meb.gov.tr/gorusler/denge_tazminati.htm) yazı. Tabi bu yazı da kararname ve yönetmeliklere göre neden kesilmesi gerektiğini yazıyor. Strateji Geliştirme Başkanlığının görüşü böyle.
Okul formatörlerine gelince, bazı idarecilerimiz yazının sonunda yazan Formatör Öğretmenlere kısmını okuyor, cümlenin başını (İliniz Millî Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilmesi yapılan ) okumuyor ve tüm formatörlerden kesmeye kalkıyor. (Aşağıdaki paragrafı bir de siz okuyun bakalım, kimler ek ödeme alamazmış.)

İliniz Millî Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilmesi yapılan ve 16.12.2006 tarihli ve 26378 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 21’inci maddesine göre fiilen yapılmayan ek ders ücretinden yararlanan AB birimi, İl Lig Heyeti, Millî Bayramlar Teknik Komitesi, Bilgisayar Koordinatör Öğretmenleri ile Formatör Öğretmenlere 5473 sayılı Kanun’un 1’inci maddesinin (c) fıkrası hükmü gereği ek ödeme (denge tazminatı) verilmemesi gerektiği düşünülmektedir.
Bilgi ve gereğini rica ederim.

Nurettin KONAKLI
Bakan a.
Başkan

SONUÇ OLARAK: Eğiticiler ek ödeme alamaz, Okul formatörleri Örgün eğitim kurumlarında görevli oldukları ve fiilen derse de girdikleri için ek ödeme alır. Alamayan varsa hakkını arasın.
(Biraz mahkeme kararı gibi oldu ama, umarım açıklayıcı olmuştur.)
:) :) :)

.....gerektiği düşünülüyormuş.
adam koskoca başkan olmuş hala düşünüyor...
bu yazının hükmü yok çünkü düşünme işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı belli değil!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wswswq' Alıntı:
.....gerektiği düşünülüyormuş.
adam koskoca başkan olmuş hala düşünüyor...
bu yazının hükmü yok çünkü düşünme işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı belli değil!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Haklısın sayın hocam, aynen katılıyorum. Ama başımıza gelenlerin hepsi bu yüzden. Adam düşünüyor ama başka birileri de çıkıpta eğiticileri düşünmüyor... :idea: :idea: :idea:

evet sıkıntı zaten bir kişinin görüş bildirmesinden kaynaklandı insanlar nerden para kessek hesabını yapıolar hocam ve buradaki sıkıntı şu dediğiniz gibi milli eğitim müdürlüklerinde görevli yazısının dikkate alınmaması ve sondaki formatör öğretmenler yazısından yola cıkılması

Maksat üzüm yemek olsa iş kolaydı.(Bazı il MEM ler bu konuyu formatörlerin lehine uyguluyor, yani bir sorun yok diyorlar, bunları tebrik ediyoruz.) İş bağcıyı dövmek olduğunda " (...) düşünülmektedir." görüşü düşünce olmaktan çıkarak uygulamaya geçiriliveriyor. (Malesef.)

hocam kesilecekse rehber öğretmenlerden kessinler...sabahtan akşama kadar oturyorlar...derse falan girdikleri de yok zaten...ben bu işi anlamış değilim

hocam bizim derdiimiz bizden kesmesinler rehberlik öğretmenlerinden kessinler değil. bizim derdimiz kimseden kesilmemesi. Eğerki bir branşı kötüleyeceksek önce kendi işimizi ne kadar ciddi ve hakkını vererek tartmamız gerektiğini düşünüyorum.

Saygılar...

memo41 hocam size kesinlikle katılıyorum, yanlış anlayanlar tekrar okusunlar lütfen. Bunda kötü bir niyet yok ki. Fiilen derse girilmediği için kesiliyorsa Rehber Öğretmenlerden de kesilmesi gerekir demişsiniz. Bu doğru bir mantıktır çünkü onlar da fiilen derse girmezler. Yok sebep geçici görevlendirilmekse, buradaki Milli Eğitim Müdürü dahil Şube Müdürlerinden de bir kısmı geçici görevlendirmeyle görevlerini yapmaktalar. Onlardan da kesilmelli o zaman. Sebep bunlardan hiç biri değilse o zaman hiç kimseden kesilmesin ya da bir sebep söylensin, gözümüzün üstünde kaşımız mı var artık ne sebep söyleyeceklerse söylesinler de biz de kusurumuzu anlayalım.

memo41' Alıntı:
hocam kesilecekse rehber öğretmenlerden kessinler...sabahtan akşama kadar oturyorlar...derse falan girdikleri de yok zaten...ben bu işi anlamış değilim

Hocam! insanlar Eğitici Formatörlerle ilgili olarak aynı şeyleri söylüyorlar ve rahatsız oluyorsunuz. Lütfen haddiniz olmayarak başkaları için aynı şeyleri siz de söylemeyin. Sizin yaptığınızla Eğitici Formatörlerin mağduriyeti arasında zerre kadar fark yoktur diye düşünüyorum. Anlamadığınız işlere de yorum yapmayın.

milkay' Alıntı:
hocam bizim derdiimiz bizden kesmesinler rehberlik öğretmenlerinden kessinler değil. bizim derdimiz kimseden kesilmemesi. Eğerki bir branşı kötüleyeceksek önce kendi işimizi ne kadar ciddi ve hakkını vererek tartmamız gerektiğini düşünüyorum.

Saygılar...

Teşekkür derim hocam. Ne kadar güzel söylediniz. Yaptığınız bütün yorumlar gerçekten çok hoş ve seviyeli.

Sponge Bob' Alıntı:
memo41 hocam size kesinlikle katılıyorum, yanlış anlayanlar tekrar okusunlar lütfen. Bunda kötü bir niyet yok ki. Fiilen derse girilmediği için kesiliyorsa Rehber Öğretmenlerden de kesilmesi gerekir demişsiniz. Bu doğru bir mantıktır çünkü onlar da fiilen derse girmezler. Yok sebep geçici görevlendirilmekse, buradaki Milli Eğitim Müdürü dahil Şube Müdürlerinden de bir kısmı geçici görevlendirmeyle görevlerini yapmaktalar. Onlardan da kesilmelli o zaman. Sebep bunlardan hiç biri değilse o zaman hiç kimseden kesilmesin ya da bir sebep söylensin, gözümüzün üstünde kaşımız mı var artık ne sebep söyleyeceklerse söylesinler de biz de kusurumuzu anlayalım.

Hocam lütfen kendi durumumuzla ilgilenelim. Yoksa insanları haklı çıkarırız. "Oh olsun size" gibi bir yorum yapma hakkı düşer insanlara.

Hocam tam da kendi durumumla ilgileniyorum zaten. Bu ne agresifliktir ben onu çözemiyorum. Sebebini anlamadığımız bir ayrımdan bahsediyoruz, fiilen derse girme diyoruz, geçici görevlendirme diyoruz, siz kendi durumunuzdan bahsedin demişsiniz. Ben eğitici formatörüm ve kendi durumumun ta kendisinden bahsettim.

Sponge Bob' Alıntı:
Hocam tam da kendi durumumla ilgileniyorum zaten. Bu ne agresifliktir ben onu çözemiyorum. Sebebini anlamadığımız bir ayrımdan bahsediyoruz, fiilen derse girme diyoruz, geçici görevlendirme diyoruz, siz kendi durumunuzdan bahsedin demişsiniz. Ben eğitici formatörüm ve kendi durumumun ta kendisinden bahsettim.
Hocam arkadaşlar Rehbeer Öğretmenlerden bahsetmişler de ondan kendi durumumuzla ilgilenelim dedim. Başka branşları ortaya sürmek hiç kimseye bir kazanç getirmez.

su an ki yönetmelikler kesilmemesi yönünde ancak yönetmelikte geçen okul formatörü birden fazla bt si olan yada okulunda birden fazla bitefonun olduğu okullarda içlerinden biri okul formatörü olarak görevlendiriliyor ve derse girmiyor

harun52' Alıntı:
memo41' Alıntı:

Hocam! insanlar Eğitici Formatörlerle ilgili olarak aynı şeyleri söylüyorlar ve rahatsız oluyorsunuz. Lütfen haddiniz olmayarak başkaları için aynı şeyleri siz de söylemeyin. Sizin yaptığınızla Eğitici Formatörlerin mağduriyeti arasında zerre kadar fark yoktur diye düşünüyorum. Anlamadığınız işlere de yorum yapmayın.

hocam ben anlıyorum siz canınızı sıkmayın o konuda...

hocalarım ben artık bilgisayarcılara verilen önemin yitirldiğini ve bizim önemsiz olduğumuzu anlamaya başladım..nedenine gelince hem en çok biz teknolojiyi takip edip çalışırız hem ek ödemeler kesilmeye çalışılır..ne kadar çalışırsak o kadar kesilme olacak gibi sanki...bilgisayarcı olup sorunları çözen benim sabahtan akşama kadar radyasyonda kalan benim ama ek öedemem elimden alınmak isteniyor bende bunu anlamış değilim...

formatör görevlendirmem ilsiste görünmüyor bu benim için bir sorun teşkil edermi.acil yardım ederseniz çok sevinirim.yazı geldi dosyam hazır ama mem ilsise girmemekle inat ediyor ne yapmalıyım acil yardımmmmmmmmmmm

ARKADAŞLAR AZ ÖNCE ŞUBE MÜDÜRÜMÜ ARADIM DURUMU İZAH ETTİM. DİYOR DİYOR YAZIDA FORMATÖR ÖĞRETMENLER ALAMAZ YAZIYOR DİYOR. NET DİYOR. OLMAZ DİYOR. YANİ NUH DİYOR PEYGAMBER DEMİYOR. BU NE İŞ. ARKADAŞLAR. DENİZLİDEKİ ARKADAŞ KONU TATLIYA BAĞLANDI YAZMIŞ YUKARIDA. BİZİMKİLERMİ İŞ GÜZARLIK YAPIYOR...

Geri