Okul Formatörü olup Yüksek Lisans Yapanlar...

Kodla Büyü

seda23

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle herkese yaptığı paylaşımlardan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Okul formatörlüğü hakkında bilginize danışmak istediğim bir konu var.

Okul formatörü olupta yüksek lisans yapanların, normal öğretmenlikte olduğu gibi "iki yarım gün" izni var mı?

Okul formatörü olmayı düşünüyorum ancak bu konu yüzünden biraz tereddütlüyüm. Bilgisi olan arkadaşlarım bir paylaşımda bulunabilirse sevinirim. Kolaylıklar diliyorum.

Bildiğim kadarıyla okul formatörler 8-5 çalışıyorlar izinleri yok yani

Hocam valilikten izin alarak yapabilirsin. Görevlendirmeyi vali yaptığı için izni de orası veriyor. Okula isteğini belirten bir dilekçe yazarsın, silsileyle Vali'ye gider. Sonra da karar gelir.

Ben okul formatörüyüm aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum. Yüksek lisans izni için şart olan eğitim öğretimi aksatmamaktır. Ben okulumdaki derslere giriyorum bunları 4 günde topladılar. Cumalar için ben okul idaresine dilekçe verdim onlardan milli eğitime benim dilekçem ve kendi yazıları öğretmenimizin cuma günleri yüksek lisans derslerine gitmesi eğitim öğretimi aksatmamaktır özellikle belirtiliyor bu yazıda. Sonra milli eğitimden valiye. Ve vali 1 yıl süreli izin verdi. Önemli olan eğitim öğretimi aksatmaman.Yani dersin olmadıkça sorun olmuyor.

filiz' Alıntı:
Ben okul formatörüyüm aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum. Yüksek lisans izni için şart olan eğitim öğretimi aksatmamaktır. Ben okulumdaki derslere giriyorum bunları 4 günde topladılar. Cumalar için ben okul idaresine dilekçe verdim onlardan milli eğitime benim dilekçem ve kendi yazıları öğretmenimizin cuma günleri yüksek lisans derslerine gitmesi eğitim öğretimi aksatmamaktır özellikle belirtiliyor bu yazıda. Sonra milli eğitimden valiye. Ve vali 1 yıl süreli izin verdi. Önemli olan eğitim öğretimi aksatmaman.Yani dersin olmadıkça sorun olmuyor.
hocam ben de okul formatörüyüm ve y.lisans yapıyorum.Filiz hocamızın dediği gibi eğitim öğretim aksamadığı sürece bu izinden yararlanıyorsunuz. sıkıntı olmuyor yani o konuda...

Çok teşekkür ederim hepinize arkadaşlar. Gerçekten çok faydalı oldunuz. İyi çalışmalar ve kolaylıklar diliyorum.

Formatör olmanın sana hiçbir sakıncası olamaz hocam. Kaymakamlık oluru veya il merkezindeysen valilik oluru ile ister iki yarım gün, istersen 1 tam gün yüksek lisans iznini alabilirsin. Ben daha fazlasını yaptım açıkçası il içerisinde yüksek lisans(öğrenim özründen) Bir ilçeden daha yakın ve ulaşım olanakları daha fazla olan bir başka ilçeye tayin yaptırdım. İş senin idarecilerinde bitiyor desek tam doğru olur.
Yüksek lisansta başarılar. İnş. çektiğin eziyete değer. Ben çok çektimde :? :? :?

İnşallah değer... Maalesef çekiyoruz ama yola çıkınca dikenine de katlanmak vacib oluyor... Teşekkür ediyorum.. Herkese başarılar...

bende hem formatörüm hemde yüksek lisans yapıyorum . Kaymakamlıktan izin aldık. Sorun olmuyor

Ben de okul formatörüyüm ve y.lisans yapıyorum. Merkez deyseniz iki yarım gün ilçedeyseniz bir tam gün veriyorlar hocam. Bu senin yasal iznin, sınıf öğretmeni dahi olsan geçerli...

Arkadaşlar, yüksek lisans yapıyorum. Fakat dersler haftasonu.. Yönetmelikte haftaiçi derse katılanlar diye madde yok.
Bu öğrenim izni hakkını kullanarak programımı ayarlatabilir miyim?

Ben geçen sene dersler için izin almamıştım ama bu sene teze geçtim ve anketler için başka okullara gitmem gerekecek. Üniversiteden alacağım öğrenci belgesi ile okula dilekçe vereceğim.

Re:

@lperen' Alıntı:
Hocam valilikten izin alarak yapabilirsin. Görevlendirmeyi vali yaptığı için izni de orası veriyor. Okula isteğini belirten bir dilekçe yazarsın, silsileyle Vali'ye gider. Sonra da karar gelir.

Onlara hiç gerek yok. idarenin ona kafası basmaz. siz direk dilekçe verin yada sözle söyleyin. onlar size yer açarlar. size ihtiyaçları var sonuçta...

Geri