okul dersimi secmeyi unutmuş

Kodla Büyü

goldenboy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar mudur dersimi kurs olarak secmeyi unutmuş 9 eylul de bitis tarihi dior kurs merkezi olarak acilirmi tekrar yoksa baska bi yolu varmidir aradim muduru özür dilipr unuttum dior bu nsl is ya ben magdur oluorm

Her dönem uzatıyorlar hocam, tekrar açılır.
illere yada ilçelere açık olabilir, bir sorsun müdür

Hocam okul müdürünün unutması normaldir. Takip etmeniz gerekirdi artık olan olmuş. Aranızda ki samimiyete dayanan bir durum varsa unutması yanlış olmuş tabi. Süre uzatılmasa dahi başka bir okul seçip oranın müdürü ve öğrencileriyle görüşüp ordan kurs açabilirsin. Varsa etrafında böyle bir imkan onu değerlendir.

madem açmak istiyodunuz zamanında haber verseydiniz müdüre. adam bütün okuldaki öğretmenlere tek tek soracak değil ya

Öğretmenlerin e kurstan görev istemesiniçin son tarih nedir acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam süre uzatılacak. Bir çok okul zaten yapmamış. Ama şuanda ilçelerden seçilebiliyor. Biz okul olarak bütün branşları açtık. Tek tas, beden müzik resim vs vs.
Öğretmen başvuruları 21 eylül yazıyor ama uzatılacak o da. Zaten doğru düzgün öğretmen yok okullarda.

Değerli hocam hüsnü zan ederek unutmuş diyorsunuz ama bence unutmamıştır.
eba kurs'ta dersleri elle yazmıyoruz, açılır pencere geliyor ondan seçiyoruz, Türkçe veya Fen Bilimlerini de unutmuş mu diye sorasım geliyor...
Benim okulda tüm dersler seçilip eklendi..

Olayın sebeplerinden birkaçı;
Bazı zümrelerimiz kendi derslerini dersten saymadıkları için, gereksiz gördükleri için... okumadıkları öğretim programlarına laf atıp üstüne scratch vs konularını neye göre anlattığımızı sordukları için, hala excel word ikisini anlatıp teknik personel olarak dolandıkları için...

Kimse kusura kalmasın; Eğer okul müdürü Beden Eğitimi öğretmeni için arayıp, bu dersi ekledik mi diye soruyorsa, BT dersini unutuyorlarsa şuçu biraz kendimize aramamız lazım..

Toplantida butun dersleri sectim dedi aramiz da cok iidir bilerek yapmaz zaten cok uzuldu geldimizde arariz sube mudnu fln dedi acilir dedi

Ders açma işi idarecilerin insiyatifinde mi ki anlamadim arkadaşlar ,isteyen öğretmenin dersini eklemesi gerekmiyormu ,cocuklar ister seçer ister seçmez o ayrı

Bizimkiler hiç bana sorma gereği duymamislar ve eklememişler sağolsunlar :verymad:
Bununla ilgili itiraz edebilirmiyiz yada ilceden actirabilirmiyiz

Öğretmen nasıl takip edecek açılıp açılmadığını. Ancak öğretmen tercihleri başladığında görebilir eklenip eklenmediğini, o zamanda okulların ders ekleme süresi geçmiş oluyor zaten. Ayrıca öğretmende idareye hatırlatmak zorunda değildir, zaten çizelgede mevcut derslerin hepsini okul idaresi eklemelidir. Eğer bir dersten kurs açılmayacaksa ona ancak il/ilçe'deki komisyon belirleyebilir. Kaldı ki o okulun öğretmeni kurs vermek istemiyorsa bile müdür dersi ekler, öğrenci talep ederse ilçe başka öğretmen görevlendirir zaten.
Bu saatten sonra yapacak bir şey var mı? Şimdiye kadarki 3 dönemde de öğretmenler tercihte bulunurken okulda aynı zamanda yeni ders ekleyebiliyordu. Okul müdürünüzle görüşürseniz muhtemelen dersinizi listeye ekleyebilir ve ilçeye onaylatabilir.

KöfteHoRr' Alıntı:
Öğretmen nasıl takip edecek açılıp açılmadığını. Ancak öğretmen tercihleri başladığında görebilir eklenip eklenmediğini, o zamanda okulların ders ekleme süresi geçmiş oluyor zaten. Ayrıca öğretmende idareye hatırlatmak zorunda değildir, zaten çizelgede mevcut derslerin hepsini okul idaresi eklemelidir. Eğer bir dersten kurs açılmayacaksa ona ancak il/ilçe'deki komisyon belirleyebilir. Kaldı ki o okulun öğretmeni kurs vermek istemiyorsa bile müdür dersi ekler, öğrenci talep ederse ilçe başka öğretmen görevlendirir zaten.
Bu saatten sonra yapacak bir şey var mı? Şimdiye kadarki 3 dönemde de öğretmenler tercihte bulunurken okulda aynı zamanda yeni ders ekleyebiliyordu. Okul müdürünüzle görüşürseniz muhtemelen dersinizi listeye ekleyebilir ve ilçeye onaylatabilir.
Hocam bende idareciyim. Hangi dersten kurs açılacağı tamamen okul müdürünün insiyatifindedir. Dediğiniz gibi olsa bakanlık dersleri öğretmenlere direk açar öğretmen de başvurusunu yapardı. Arkadaşın bahsettiği meselede okul müdürü ile olan samimiyeti okul müdürünün ders eklemeyi unuttuğunu gösteriyor. Ancak birçok okul sadece 6 dersi seçerek diğer derslerden kurs açmıyor.

Geri