Okul Dergisinde görev alan BT öğretmeni egzersiz alamaz mı?

Kodla Büyü

ayyy

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak okul dergisi işleri genelde bizlere veriliyor. Bu işte görev alırken egzersiz olarak alamıyor muyuz bilginiz var mı?

Türkçe öğretmeni alır. Sizin ekstra belge sınavıdır lazim. Türkçe, edebiyat ya da gazetecilik vb. Bir alanda diploma ya da meb onaylı sertifika.

btr değilsen açabilirsin hocam. ben btr olduğum için bizim okulda teknoloji tasarımcıya vermişlerdi

Ben meslek lisesinde bilişim teknolojileri öğretmeniyim. BTR, Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmeni ya da formatör oluyor değil mi?

Merhaba arkadaşlar, Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak okul dergisi işleri genelde bizlere veriliyor. Bu işte görev alırken egzersiz olarak alamıyor muyuz bilginiz var mı?
Alırsınız, planınızı yapın, evraklarla ilçe milli eğitime gönderin. Dergi bilgisayarda hazırlanıyor sonuçta, benim egzersizimi onayladılar.

Alırsınız, planınızı yapın, evraklarla ilçe milli eğitime gönderin. Dergi bilgisayarda hazırlanıyor sonuçta, benim egzersizimi onayladılar.

hocam plan evrak örneği paylaşabilir msiniz ne adı altında dergi için egzersiz açacağiz bilmediğimden yardımcı olur muusnuz hocam :)

Hocam branşım gereği alamadığımı söyledi Müdür bey. ekstradan bu alanla ilgili sertifika vb. olması gerekiyormuş. Bana çok saçma geldi. Yönetmeliği inceledim, bu konu çok açık değil ama aynı çalışmadan 1'den fazla öğretmenin egzersiz alamayacağı yazıyor. İçerik hazırlayan edebiyat öğretmenine egzersiz yazdılar ama bana böyle bir açıklama yapılmadı caba bundan dolayı mı diye alıp alamadığımızı öğrenmek istiyorum.

Hocam egzersiz alanıyla ilgili yeterliliğinizi ispatlayamazsanız açılmaması normal. Bana açıldı diyenlere bakmayın. Uygun değil. İdareciler dikkat etmemiştir. Yarın öbür gün işin detayını bilen bir müfettiş gelip bunu da neden açtınız dese direkt çark ederler. Siz lisede çalışıyorsanız dergide görevli öğrencilere halk eğitim kanalıyla kurs filan açabilirsiniz en fazla. Onun dışında DYK olabilir. Yasal olarak başka bir yol pek yok. Belki ortaokulda da Okullar Hayat Olsun kapsamında kurs açtırırlar. Başka da bir ihtimal aklıma gelmiyor.

Hocam egzersiz alanıyla ilgili yeterliliğinizi ispatlayamazsanız açılmaması normal. Bana açıldı diyenlere bakmayın. Uygun değil. İdareciler dikkat etmemiştir. Yarın öbür gün işin detayını bilen bir müfettiş gelip bunu da neden açtınız dese direkt çark ederler. Siz lisede çalışıyorsanız dergide görevli öğrencilere halk eğitim kanalıyla kurs filan açabilirsiniz en fazla. Onun dışında DYK olabilir. Yasal olarak başka bir yol pek yok. Belki ortaokulda da Okullar Hayat Olsun kapsamında kurs açtırırlar. Başka da bir ihtimal aklıma gelmiyor.
Teşekkürler hocam

Geri