Okul Deneyimi Dersi Stajer Öğrencisi için ne yapmalıyım?

Kodla Büyü

realhalil

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar
Ben bir ilköğretim okulunda formatör öğretmenim bu dönem BÖTE 4. sınıf öğrencisi, Okul deneyimi dersi için bizim okulda staj yapacak.
Daha önce stajer öğrencisi olan arkdaşlar; neler yapacağımı ve bunun karşılında ekders alıp alamıyacağım konusunda beni bilgilendirirlerse sevinirim..

Merhaba hocam,
Geçen yıl benim stajyer öğrencilerim vardı. Öğrenciler için doldurmanız gereken çeşitli formlar (değerlendirme, imza sirküsü vs.) oluyor. Üniversite gönderiyor bu formları zaten. Öğrenciler ders anlatıyor. Geçen yıl 2. dönem stajyerlerin geldiği derslerde hep onlar anlatmışlardı. Dönem sonunda üniversitenin istediği bir bankadan hesap açtırmıştım. Bu hesaba üniversite tarafından dönem sonunda ekders ücreti yatırmıştı. Size çok bir angaryası olmuyor, hatta baya bi kolaylık sağlıyor hocam.

Bende bu soruyu soracaktım. Aradım iyi ki başlık açmamışım. Okul deneyimi dersine gittiğimiz okul deneyi 1 de, bizi türkçe öğretmenine vermişlerdi sınıf ortamını görüp izlememiz için, okul deneyimi 2 de meslek lisesindeki bilişim hocasına o da bir ders nasıl bir ders işlediğini gösterip, sonraki haftaları bize vermişti hepsini ve sınıfı bize bırakıp gitmişti...
Okul deneyimi 2 ' ye gelen öğrencilere nasıl bir eğitim verileceği resmi tarifi nedir? İkincisi doğru yöntem nedir?

haftalık ne kadar ek ders almıştınız hocam? benim de 5 öğrenci varmış ilk defa stajyerim oluyor...

Geri