okul bt rehber öğretmeni en az kaç saat derse girmeli

Kodla Büyü

elgunlu

Aktif Üye
arkadaşlar derse girme zorunluluğunun olmadığını biliyorum. eğer okulda dersimiz varsa 0 ile 15 saat arası girebiliyoruz diye biliyorum. bununla ilgili elinde yazı olan varsa burada paylaşabilirmi?

0 DA GİREBİLİR 20 DE GİREBİLİR YANİ OKULUNUZDA KAÇ SAAT DERS VARSA O KADAR. GÖREVLENDİRME YAZISINDA VAR SANIRIM.

Amasya'da görevlendirme yazılarında "kadrosunun bulunduğu okulda maaş karşılığı ders saatini doldurduktan sonra" diye bir ifade var. Bakanlıktan iyi biliyorlar efendiler ;)

hocam bana yardım edin. işin içinden cıkamıyoruz. meslek lisesilnedyiz ve okulda 40 saat ders var 3 öğretmeniz biri böteci 2 si meslekci. görevlendirmeler gelmediği için müdür 13 er dağıtacam diyor. böteci arkadaş anadolu lisesine görevlendirilecek ve 6 saat de orda derse girecek. şimdi benim hatun da ilkokula görevlendirildi. ona kaç saat verirler. eğer 6 saat de ona verirlerse ben maaş karşılığını dolduruyorum yoksa sıkıntı çıkacak, o nedenle minimum kaç saat verilebilir? önceden 6-10 saat ti şimdiki uygulama çok karışık ve ne değil.

görevlendirme derken ders karşılığı görevlendirme mi, yoksa bt rehberliği görevlendirmesi mi?

ikiside 6 saat ders karşılığı ve rehber öğretem görevlendirmesi de böteci arkadaşın anadolu lisesinde. müdür tutup ben ona bizim okudan da 4 saat daha verecem demesinden korkuyoruz.

gerçi az çok sorumun karşılığını buldum. ben ek ders almak için diyordum bunu ama ek ders yönetmeliğindeki şu madde bizi sıkıntıya soruyor, "maaş karşılığını doldurmamış öğretmen varsa başkasına bu dersler ek ders olarak verilemez." işin kötüsü bizim maaş karşılıkları 20 saat :(

Geri