Okul İnterneti İçin Yardım Lazım

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Hocalarım ilçedeki ilköğretim okullarından birine yıldırım düşmüş, modem patlamış(bana söylenen bu). Şimdi ilçe mem'den bir modem bulmuşlar(zyxel) onu götürüp takmışlar. TTNET kullanıcı adı/şifre girince modem artık internete girer mi? Yani modeme yakın olan herhangi bir bilgisayardan 192.168.1.1'e girsem ve kullanıcı adı/şifreyi girsem hallolur mu tüm internet?

Modeme bağlı olan herhangi bir bilgisayardan kullanıcı adı/şifreyi girince hallolur hocam.

snotra' Alıntı:
Modeme bağlı olan herhangi bir bilgisayardan kullanıcı adı/şifreyi girince hallolur hocam.
Modemi tanıması için 192.168.1.1 yazacağımız bilgisayara illaki driver kurmak gerekir dimi hocam?

yasarsahbaz' Alıntı:
snotra' Alıntı:
Modemi tanıması için 192.168.1.1 yazacağımız bilgisayara illaki driver kurmak gerekir dimi hocam?
driver kurmana gerek yok hocam arayüzden istediğin ayarları yaparsın

Yalnız hocm modemin arayuzüne erişim 192.168.1.1 olamaybilir
192.168.2.1
,10.0.0.2 gibi dene birde

bazı modemleri ilk kez kurman gerekebilir "eski modemler için genelde"bazıları için sadece 192.168.2.1 yada 1.1 ile arayüzden halledebilirsin . . .

gitmeden önce modemin tam modelini öğrenin ve ona göre ip ve kul.adı şifreyi öğrenin internetten arayarak.

zyxelde 192.168.1.1
kul adı: admin
1234 ise şifresi olacaktır yüksek ihtimal.

driver kurmana gerek yok hocam arayüzden istediğin ayarları yaparsın
cpu.gif

Geri