Okul İçin FAcebook vb. Sosyal Hesap Açılmalı mı ?

Kodla Büyü

webcevap

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Facebook twitter vb. sosyal hesapların okul için uygun olup olmadığını düşünüyormusunuz?

Gerekli düzenlemeler yapılır ve güncel tutulursa okul web sitesinin
yeterli olduğunu düşünüyorum.

Öküzler, saplar, odunlar, manyaklar ... da kullanıyor diye bu mecraları eğitsel amaçlı olarak kullanamayacaksak sokağa da hiç çıkmayalım aynı şahıslar sokağı da kullanıyor.

Kesinlikle olmalı..

Okul websitesinde sadece web yayın komisyonunda olan ve web yayıncılığı konusunda bilgisi olan Okulun resmi yayınıdır. Bu sebeple okul ile ilgili resmi duyurular, okuldaki törenler vs yayınlanıyor..

Ama okulun facebook sayfasında onlarca öğretmene, bazı öğrencilere de yetki verip; okulumuzdan web sitesinde yayınlayamadığımız öğrencilerimiz ile birlikte çektiğimiz fotoğrafları, öğrencilerimiz ile birlikte gittiğimiz tiyatro, sinema gibi etkinlikleri rahatlıkla paylaşabiliyoruz.

Hatta yeni Temel Eğitimden orta Öğretime geçiş sınavı ile ilgili bilgilendirmeleri, eğitim ile ilgili web sitesinde yayınlayamadığımız haberleri facebook sayfasından yayınlayabiliyoruz.

Ayrıca velilerimiz okul web sitelerini sürekli takip etmedikleri için, okul web sitesinden daha çok facebook sayfasını takip ettikleri için facebook sayfasından yapılan bir duyuru okul web sitesinde yapılan duyurudan daha etkili olabiliyor..

Bu sebeple kesinlikle gerekli olarak düşünüyorum

incelemeniz için bizim okulun facebook sayfasını sizlerle paylaşayım. sizde düşüncelerinizi belirtin.
https://www.facebook.com/CevatpasaOrtaokulu

iyi çalışmalar.

Bence de olmalı.
Bu tarz sosyal alanların eğitimin içinde nasıl kullanılması gerektiğini de öğreniyor çocuklar ve veliler.
3 senedir kullanıyorduk fakat okuldan ayrıldığım için herşeyi bitirmek zorunda kaldık.
O kadar emek gitti. Yapacak birşey yok tabi.

https://www.facebook.com/kartatailkogretimokulu

Bende olumlu bakıyorum. Fakat sıkı kontrol şart...

serkanaytekin01' Alıntı:
hesap alınca soyadı kısmına ortaokulu ibaresini kabul etmiyor?

Hocam kendi hesabınızdan okulun resmi face sayfasını açabilirsiniz. Okul için yeni hesap almaya gerek yok. Face kullanıyorlarsa, idarecileri de yönetici yaparsınız olur.

bende sınıfa(ilköğretim 3.sınıf) özel yapmıştım 3 sene önce baya işe yaramıştı sınıfın sosyalliği artmıştı okul dışı zamanlarda toplanıp etkinlikler yapıyorlardı... Aynı sınıfın öğrencileri şu an farklı okullara (il değiştiren de var )gitmiş olsalarda hala görüşüyorlar.

Okulun face hesabı çok işlevsel. Arkadaşlarla öğrencilere faydalı olabilecek paylaşımları bu sayfa üzerinden yapıyoruz. Okul sitesini daha çok resmi duyurular için kullanıyoruz.

Açtık ve güzel şeyleri herkes görüyor. Özellikle İlçe milli eğitim, şube müdürleri ve diğer öğretmenlerde görüyor ne yaptığımızı. Gayet güzel oldu. Destekliyorum olmalı...

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Açtık ve güzel şeyleri herkes görüyor. Özellikle İlçe milli eğitim, şube müdürleri ve diğer öğretmenlerde görüyor ne yaptığımızı. Gayet güzel oldu. Destekliyorum olmalı...
Büyüklerimiz takip ediyormu bilemiyorum tabi. Ama kitapçılar vs. maşallah reklam vermek için sıraya girdiler :) Müdüre dedim para ile alalımmı reklam diye. Boşver dedi :)

omd' Alıntı:
Öküzler, saplar, odunlar, manyaklar ... da kullanıyor diye bu mecraları eğitsel amaçlı olarak kullanamayacaksak sokağa da hiç çıkmayalım aynı şahıslar sokağı da kullanıyor.
:alkis:

Geri