Öğretmenler 15 veya yaz tatilinde ne yapar?

Kodla Büyü
Arkadaşlar özellikle 15 ve yaz tatilinde neler yapıyorsunuz? Tatile gitme imkanınız oluyor mu? Yada her ne yapıyorsanız anlatın işte :)

hocam hedef kpss olunca bilişim ile pek ilgilenemiyorsun malum motivasyon toplamak gerek. gerçekten merak ettiğim için sormuştum ne var ki bunda

Duruma göre değişiyor hocam, bekarken ailemizin yanına giderdik, evlenince eşinin memleketine gidiyorsun, çocukla eskisi gibi çok dolaşma imkanında olmuyor. Çocukluyken yapılacak işler standart hızlı yaşayamıyorsun :)

Tatilde neler yapacağını yukarıda da belirtildiği gibi medeni durumun belirler :D Bekar adamın yapacakları başka olur. Evli adamın başka, evli ve çocuklu adamın başka :D Bir de memur maaşını 1 haftalık 5* otel ücretleri ile kıyaslayınca haklı olarak kızan arkadaşlar çıkabilir normaldir. 1 haftalık tatil için 9 ay taksit ödemek ne kadar mantıklı tartışılabilir.

nerede yaşadığına da bağlı bu biraz. Ben açtığım youtube kanalım için geliştirme ve yeni konular kitaplar araştırmak için zaman bulacağımı düşünüyorum bu yaz.
Egede olduğum için bu civarı da arada gezerim. biraz da alan çalışması ile yaz biter işte

• Beğen
Tepkiler: omd
Bu yaz gezginler gibi yapacağım.Ankaradan başlayıp Ege tarafına trenle gezeceğim.Gece trende gündüz şehirde.Bol bol oyun oynayacağım.Eger gezmeme izin verirlerse istanbul ve sofya crytek stüdyolarının içini görmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: omd
Paran varsa gezersin hocam, öğretmen maaşıyla kaç gün gezilir Allah aşkına neyse siz inşallah atanın da sonra tekrar konuşuruz, insan hala öğrenci psikolojisindeyken hayat toz pembe görünüyor

Hocam yazın staja giden öğrencilerin iş ve işlemleriyle uğraşıyorum. Gerçi teknik sınıflarımız da kapandı artık 2 yıl sonra ne yaparız bilmiyorum. Tatil için ancak 1 hafta ayırabiliyorum. Stajdan arta kalan günler de ise robotik maker konusunda uğraşlar buluyorum kendime. Zaten 2 ay dediğin nedir ki çabucak geçiyor :)

Hocam tatile gitmek için para biriktirmek gerekiyor.Ben son 2 senedir böyle yapıyorum.Mesela okulda bayanların gününe katıldım.Mayıs ayında 3bin tl alacağım.5 sınav görevi de alırsak bunları da üstüne ekleyeceğim.Yazın bana tren yolculuğu öğretmenevleri yemek için yeter.
Hele ki ev araba kredin varsa gezemiyorsun.Ben bunu 8 sene yaşadım.Tatillerde hep 8 sene evde idim.Şimdi borçlar bitti de ancak gezebiliyorum.Ailemin mersinde evi var.Bir de burada kalıyorum.

Fani dünya niye dağa, taşa, betona gömeyim paramı, en güzel yıllarımı krediye verip geçireceğime, gezebiliyorken gezeyim modundayım. Kötü bir ev sahibiyle karşılaşmadığımdan mıdır nedir, bir an önce ev alayım modunda olmadım hiç bir zaman. Hanım da çalışıyor bende, iyi kötü bir arabamız var. Küçük bir ilçedeyiz yıllardır, zaten çok para da harcanmıyor burada. Yazın hanımın memleketine, benim memlekete gideriz. Arkadan Mini Türkiye Turu tarzında arkadaşlar da birer ikişer gün kalarak gezeriz. Sonra 4-5 günde olsa bir otelde kalırız. Arada eve gelip, kıyafet vs. ikmali yapıp devam ederiz.

Paran varsa gezersin hocam, öğretmen maaşıyla kaç gün gezilir Allah aşkına neyse siz inşallah atanın da sonra tekrar konuşuruz, insan hala öğrenci psikolojisindeyken hayat toz pembe görünüyor
hocam haklısın sanıyoruz ki öğretmenler o 2 ay tatili maldivlerde geçirecek, hayat işte tatilin/zamanın var ama paran yok

Hocam tatile gitmek için para biriktirmek gerekiyor.Ben son 2 senedir böyle yapıyorum.Mesela okulda bayanların gününe katıldım.Mayıs ayında 3bin tl alacağım.5 sınav görevi de alırsak bunları da üstüne ekleyeceğim.Yazın bana tren yolculuğu öğretmenevleri yemek için yeter.
Hele ki ev araba kredin varsa gezemiyorsun.Ben bunu 8 sene yaşadım.Tatillerde hep 8 sene evde idim.Şimdi borçlar bitti de ancak gezebiliyorum.Ailemin mersinde evi var.Bir de burada kalıyorum.
tam aradığım kafa haklısın hocam memleketinde çalışmıyorsan gider çok birikim zor planlarınız güzel gideri var

Fani dünya niye dağa, taşa, betona gömeyim paramı, en güzel yıllarımı krediye verip geçireceğime, gezebiliyorken gezeyim modundayım. Kötü bir ev sahibiyle karşılaşmadığımdan mıdır nedir, bir an önce ev alayım modunda olmadım hiç bir zaman. Hanım da çalışıyor bende, iyi kötü bir arabamız var. Küçük bir ilçedeyiz yıllardır, zaten çok para da harcanmıyor burada. Yazın hanımın memleketine, benim memlekete gideriz. Arkadan Mini Türkiye Turu tarzında arkadaşlar da birer ikişer gün kalarak gezeriz. Sonra 4-5 günde olsa bir otelde kalırız. Arada eve gelip, kıyafet vs. ikmali yapıp devam ederiz.
çok haklısınız hocam bu kafayı da sevdim. Türkiye de nereleri gezebildiniz hocam

çok haklısınız hocam bu kafayı da sevdim. Türkiye de nereleri gezebildiniz hocam
Hocam arkadaşlar aynı yerlerde olduğu için genelde aynı yerlere gidiyoruz :) Ama 30 il falan gezmişizdir. Bir tek Güneydoğu ve Doğu Anadolu kaldı gitmediğimiz. Ben Van'da asker öğretmenlik yaptım, aracım yoktu o zaman, pek ortamda yapamadım, o yüzden gezemedim pek o civarları.

Geri