Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz Python eğitimi

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında koray.kodris tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. koray.kodris

koray.kodris Site Gezgini

Değerli Meslektaşlarımız,

Kodris.com’u okulda öğrencilerinizin rahatlıkla kullanımını sağlamak ve aynı zamanda takibini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikli olarak sitemize erişim sağlayarak üye ol bölümünden öğretmen hesabını seçiniz. İlgili sayfamızdan bilgilerinizi girdikten sonra aşağıda ekte paylaşmış olduğumuz “Öğretmen Panel Kullanım Rehberinden” rahatlıkla sistemimizi kullanabilir ve öğrencilerinizi ekleyebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

2. wertyu6

wertyu6 Süper Üye Süper Üye

biz satın alınca sisteme eklediğimiz öğrencilerin de satın alması gerekiyor mu?

kutkut3232 bunu beğendi.
  3. koray.kodris

Daha önce açmış olduğumuz başlıkta öğretmenlermizi ve kişileri yanıltıcı açıklama yapmamak adına düzeltme yazımızdır.

Kodris.com’un ilk 25 Sahnesini okulda öğrencilerinizin ücretsiz, rahatlıkla kullanımını sağlamak ve aynı zamanda takibini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikli olarak sitemize erişim sağlayarak üye ol bölümünden öğretmen hesabını seçiniz. İlgili sayfamızdan bilgilerinizi girdikten sonra paylaşmış olduğumuz “Öğretmen Panel Kullanım Rehberinden” rahatlıkla sistemimizi kullanabilir ve öğrencilerinizi ekleyebilirsiniz.

4. koray.kodris

Merhaba, Lisansımızı alan okullarımızda öğretmen hesaplarımızı ücretisz temin etmekteyiz. Sistemimizi kullanacak olan öğrenci adedi kadar lisans satışı yapılmaktadır.

5. msingil

msingil Seçkin Üye Seçkin Üye

güzel

6. sonix

sonix Seçkin Üye Seçkin Üye

lise için Python eklenmemiş.. liselerde deneyen var mı

7. Blackrock

Blackrock Üye

sonix hocam ortaokul olanını lisede kullandım, içerik olarak ilerleyen sahneler zorlayıcı. lise seviyesinde hiç kodlama bilmeyen çocukların ortaokul öğrencilerinden farkı yok açıkçası. Fen lisesinde ve özel lisede de uygulayan arkadaşlarım var. Bunu bende mail ile sormuştum. Kodris ekibi karakterler (tavşan, köpek vs.) liselilere çocuksu gelir diye lise modülünü kapatmışlar, yakında açacaklarmış ayrıca.

8. sonix

sonix Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler hocam bende deneyim..

9. emrahsahan

emrahsahan Seçkin Üye Seçkin Üye

başlıkta ücretsiz yazıyor

10. diferans

diferans Site Gezgini

fatih internetinde engellenmiş olabilir mi?

11. mevlutuzel38

mevlutuzel38 Site Gezgini

Hocam içerik olarak bırak liseyi üniversite de kodlamaya girişte bile kullanılabilir, Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Başkanı Chris Hoca'Da kendisi bu anlamda duayendir, RoboWorld adlı geliştirdiği bir java aphlet ile kodlama öğrertiyordu, bence her seviyede kodlamaya girişte kullanılabilir

12. koray.kodris

27-29 Ekim tarihlerinde Maker Faire İstanbul'dayız. Kodris'i yakından tanımanız ve merak ettikleriniz için standımıza bekleriz. #makerfaire #kodris #Python#kodlama

upload_2017-10-26_21-32-1.png

13. botecii00

botecii00 Seçkin Üye Seçkin Üye

bir haftadır 6.sınıf öğrencilerime kodris in ücretsiz olan kısmını gösterip uygulama yaptırıyorum.Öğrencilerin dikkatini çekiyor dersler zevkli geçiyor, gönül isterki tamamen ücretsiz olsun.Bilişim sınıfımız yok olsa idi lisans için idare ile görüşürdüm sınıfta etkileşimli tahtada şu an dersi işliyorum o yüzden lisans almanın bi anlamı olmaz galiba.

14. koray.kodris

Merhaba,

Ürünümüzün temel özelliklerinden birtaneside öğretmen takip sistemidir. Öncelikli olarak öğrencileri ilgili yaş grubu ve şubelere göre ayırabiliryorsunuz.Bu şekilde sabah akıllı tahtada işlemiş olduğunuz konuyu akşam öğrencilerinizin uygulamasını isteyebeilir ve sizlerin ders işleyişine görede konuları sınırlayabilirmektesiniz. Öğrencilerin evde yaptıkları konuları,sahneleri sizler ve veliler takip edebiliyorsunuz. Konu hakkında detaylı bilgi ve alternatif modelleri görüşmek için aşağıda ki iletişim numarasından Koray Bey'e ulaşabilirseniz sizlere yardımcı olacaktır.

Koray Bey - 05323507309

İyi Akşamlar Dileriz,

15. biltekogr

biltekogr Site Gezgini

Ucretsiz?
    Siye yonetimi nasil boyle bir yonlendirmeye izin veriyor anlamiyorum. Baslik acikca yanlis bilgi veriyor.

Ayrica madem bu sitede bu kadar reklaminizi yapiyorsunuz ogretmenlere neden ucretsiz degil.

Hicbir ogrencime bu siteye para odemesini onermem. Guzel bi olusum ama ucret ve reklam politikasi cok itici.

code.org gibi daha fazla icerik saglayan siteler ucretsizken bu tarz sitelerin neden ucretli olduunu dahasi neden bu kadar pahali oldugunu anlamiyorum.

Sitye sponsor oldugu icin gercege arkiri reklam yapmalarina da izin veriliyor. Herseyden ote bbnet e yakismiyor. Politikanizi gozden gecirmenizi tavsiye ederim.

16. botecii00

botecii00 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bu konuda haksızlık yaptığınızı düşünüyorum yabancı siteler de var aynı şekilde ücretli hizmet veren

17. biltekogr

biltekogr Site Gezgini

Hocam. O zaman ucretsiz seklinde baslik acip uyeleri ve okuyanlari yanlis yonlendirmesinler. Siteye ben de uye oldum ucretsiz kismini kullandim. Gayet guzel ama baslikla icerik tutarsiz. Istenen ucret de gunumuz dunyasinda makul ucretler degil.

18. mevlutuzel38

Codemonkey, Codecombat gibi örneklerin hepsi ücretli, ülkemizden bir ürün çıkmış, fiyat vb yorumlardan farklı olarak desteklemek lazım düşüncesindeyim. Ayrıca okula toplu alımda bize kolaylık sağladılar

19. biltekogr

biltekogr Site Gezgini

code.org u incelemizi tavsiye ederim. Sinif olusturma, ogrenci gelisimini takip etme gibi ozellikler hem ogretmen hem de ogrenciler tamamen ucretsi. Turkce cevirilerde hatalar var kabul ediyorum ama ilgisi olan ogrencilerin ilerlemelerini gordukce mest okuyorum.

500 den fazla ogrencim code.org a kaydoldu. Ders 3 ve ders 4 e devam ediyorlar.

Maddi durumu iy olmayan devlet okularina kesinlikle tavsiye ederim. Bi goz atin.

20. mevlutuzel38

Hocam serbest pazar herkes istediği ürünü kullanabilir, alternatifler var sonuçta ama Code.org arkasında Amerikalı büyük teknoloji şirketlerin ciddi bir fon desteği var, onu da göz ardı etöeden değerlendirmek lazım

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal