Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

koray.kodris

Site Gezgini
Değerli Meslektaşlarımız,

Kodris.com’u okulda öğrencilerinizin rahatlıkla kullanımını sağlamak ve aynı zamanda takibini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikli olarak sitemize erişim sağlayarak üye ol bölümünden öğretmen hesabını seçiniz. İlgili sayfamızdan bilgilerinizi girdikten sonra aşağıda ekte paylaşmış olduğumuz “Öğretmen Panel Kullanım Rehberinden” rahatlıkla sistemimizi kullanabilir ve öğrencilerinizi ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• panel_kullanim_rehberi (1).rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 234

Daha önce açmış olduğumuz başlıkta öğretmenlermizi ve kişileri yanıltıcı açıklama yapmamak adına düzeltme yazımızdır.

Kodris.com’un ilk 25 Sahnesini okulda öğrencilerinizin ücretsiz, rahatlıkla kullanımını sağlamak ve aynı zamanda takibini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikli olarak sitemize erişim sağlayarak üye ol bölümünden öğretmen hesabını seçiniz. İlgili sayfamızdan bilgilerinizi girdikten sonra paylaşmış olduğumuz “Öğretmen Panel Kullanım Rehberinden” rahatlıkla sistemimizi kullanabilir ve öğrencilerinizi ekleyebilirsiniz.

lise için Python eklenmemiş.. liselerde deneyen var mı

sonix hocam ortaokul olanını lisede kullandım, içerik olarak ilerleyen sahneler zorlayıcı. lise seviyesinde hiç kodlama bilmeyen çocukların ortaokul öğrencilerinden farkı yok açıkçası. Fen lisesinde ve özel lisede de uygulayan arkadaşlarım var. Bunu bende mail ile sormuştum. Kodris ekibi karakterler (tavşan, köpek vs.) liselilere çocuksu gelir diye lise modülünü kapatmışlar, yakında açacaklarmış ayrıca.

sonix hocam ortaokul olanını lisede kullandım, içerik olarak ilerleyen sahneler zorlayıcı. lise seviyesinde hiç kodlama bilmeyen çocukların ortaokul öğrencilerinden farkı yok açıkçası. Fen lisesinde ve özel lisede de uygulayan arkadaşlarım var. Bunu bende mail ile sormuştum. Kodris ekibi karakterler (tavşan, köpek vs.) liselilere çocuksu gelir diye lise modülünü kapatmışlar, yakında açacaklarmış ayrıca.
Teşekkürler hocam bende deneyim..

Hocam içerik olarak bırak liseyi üniversite de kodlamaya girişte bile kullanılabilir, Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Başkanı Chris Hoca'Da kendisi bu anlamda duayendir, RoboWorld adlı geliştirdiği bir java aphlet ile kodlama öğrertiyordu, bence her seviyede kodlamaya girişte kullanılabilir

27-29 Ekim tarihlerinde Maker Faire İstanbul'dayız. Kodris'i yakından tanımanız ve merak ettikleriniz için standımıza bekleriz. #makerfaire #kodris #Python#kodlama

upload_2017-10-26_21-32-1.png

bir haftadır 6.sınıf öğrencilerime kodris in ücretsiz olan kısmını gösterip uygulama yaptırıyorum.Öğrencilerin dikkatini çekiyor dersler zevkli geçiyor, gönül isterki tamamen ücretsiz olsun.Bilişim sınıfımız yok olsa idi lisans için idare ile görüşürdüm sınıfta etkileşimli tahtada şu an dersi işliyorum o yüzden lisans almanın bi anlamı olmaz galiba.

bir haftadır 6.sınıf öğrencilerime kodris in ücretsiz olan kısmını gösterip uygulama yaptırıyorum.Öğrencilerin dikkatini çekiyor dersler zevkli geçiyor, gönül isterki tamamen ücretsiz olsun.Bilişim sınıfımız yok olsa idi lisans için idare ile görüşürdüm sınıfta etkileşimli tahtada şu an dersi işliyorum o yüzden lisans almanın bi anlamı olmaz galiba.

Merhaba,

Ürünümüzün temel özelliklerinden birtaneside öğretmen takip sistemidir. Öncelikli olarak öğrencileri ilgili yaş grubu ve şubelere göre ayırabiliryorsunuz.Bu şekilde sabah akıllı tahtada işlemiş olduğunuz konuyu akşam öğrencilerinizin uygulamasını isteyebeilir ve sizlerin ders işleyişine görede konuları sınırlayabilirmektesiniz. Öğrencilerin evde yaptıkları konuları,sahneleri sizler ve veliler takip edebiliyorsunuz. Konu hakkında detaylı bilgi ve alternatif modelleri görüşmek için aşağıda ki iletişim numarasından Koray Bey'e ulaşabilirseniz sizlere yardımcı olacaktır.

Koray Bey - 05323507309

İyi Akşamlar Dileriz,

Ucretsiz?
Siye yonetimi nasil boyle bir yonlendirmeye izin veriyor anlamiyorum. Baslik acikca yanlis bilgi veriyor.

Ayrica madem bu sitede bu kadar reklaminizi yapiyorsunuz ogretmenlere neden ucretsiz degil.

Hicbir ogrencime bu siteye para odemesini onermem. Guzel bi olusum ama ucret ve reklam politikasi cok itici.

code.org gibi daha fazla icerik saglayan siteler ucretsizken bu tarz sitelerin neden ucretli olduunu dahasi neden bu kadar pahali oldugunu anlamiyorum.

Sitye sponsor oldugu icin gercege arkiri reklam yapmalarina da izin veriliyor. Herseyden ote bbnet e yakismiyor. Politikanizi gozden gecirmenizi tavsiye ederim.

Ucretsiz?
Siye yonetimi nasil boyle bir yonlendirmeye izin veriyor anlamiyorum. Baslik acikca yanlis bilgi veriyor.

Ayrica madem bu sitede bu kadar reklaminizi yapiyorsunuz ogretmenlere neden ucretsiz degil.

Hicbir ogrencime bu siteye para odemesini onermem. Guzel bi olusum ama ucret ve reklam politikasi cok itici.

code.org gibi daha fazla icerik saglayan siteler ucretsizken bu tarz sitelerin neden ucretli olduunu dahasi neden bu kadar pahali oldugunu anlamiyorum.

Sitye sponsor oldugu icin gercege arkiri reklam yapmalarina da izin veriliyor. Herseyden ote bbnet e yakismiyor. Politikanizi gozden gecirmenizi tavsiye ederim.
Hocam bu konuda haksızlık yaptığınızı düşünüyorum yabancı siteler de var aynı şekilde ücretli hizmet veren

Hocam. O zaman ucretsiz seklinde baslik acip uyeleri ve okuyanlari yanlis yonlendirmesinler. Siteye ben de uye oldum ucretsiz kismini kullandim. Gayet guzel ama baslikla icerik tutarsiz. Istenen ucret de gunumuz dunyasinda makul ucretler degil.

Ucretsiz?

Codemonkey, Codecombat gibi örneklerin hepsi ücretli, ülkemizden bir ürün çıkmış, fiyat vb yorumlardan farklı olarak desteklemek lazım düşüncesindeyim. Ayrıca okula toplu alımda bize kolaylık sağladılar

code.org u incelemizi tavsiye ederim. Sinif olusturma, ogrenci gelisimini takip etme gibi ozellikler hem ogretmen hem de ogrenciler tamamen ucretsi. Turkce cevirilerde hatalar var kabul ediyorum ama ilgisi olan ogrencilerin ilerlemelerini gordukce mest okuyorum.

500 den fazla ogrencim code.org a kaydoldu. Ders 3 ve ders 4 e devam ediyorlar.

Maddi durumu iy olmayan devlet okularina kesinlikle tavsiye ederim. Bi goz atin.

code.org u incelemizi tavsiye ederim. Sinif olusturma, ogrenci gelisimini takip etme gibi ozellikler hem ogretmen hem de ogrenciler tamamen ucretsi. Turkce cevirilerde hatalar var kabul ediyorum ama ilgisi olan ogrencilerin ilerlemelerini gordukce mest okuyorum.

500 den fazla ogrencim code.org a kaydoldu. Ders 3 ve ders 4 e devam ediyorlar.

Maddi durumu iy olmayan devlet okularina kesinlikle tavsiye ederim. Bi goz atin.

Hocam serbest pazar herkes istediği ürünü kullanabilir, alternatifler var sonuçta ama Code.org arkasında Amerikalı büyük teknoloji şirketlerin ciddi bir fon desteği var, onu da göz ardı etöeden değerlendirmek lazım

Ucretsiz?

Merhaba,

Sistemimizi kullanan ve bizlerden ücretisiz öğretmen hesabı isteyen öğretmenlerimize sistemimizi ücretsiz olarak açmaktayız.

Dilerseniz sizlerde aşağıda ki linkten öğretmen üyeliği oluşturarak bizlerden ücretsiz üyeliği aktive etmemizi isterseniz memnuniyetle yardımcı olmak isteriz.

https://panel.kodris.com/signup

İyi Akşamlar Dileriz,

Sanirim yanlis anlasildim.
Uc itirazim var.
1. Baslik acikca icerikle celisiyor. Ogrencilere de ucretsiz diyor ama degil.
2. Maddi durumu iyi olmayan ogrenciler icin fiyat politikaniz cok yuksek. Ben 500 ogrenci icin fiyat teklifi degil. Programlamaya yetenegi oldugnu dusundugum 30-40 ogrencinin ucret verip kullanmasi isterdim.
3. Bbnet' in sirf siteye sponsor oldugu icin gercege aykiri reklama izin vermesi.

Yoksa ben de ucretsiz kismini kullandim. Cok begendim. Ama daha makul fiyatlarla hatta bence ucretsiz olursa(farkli gelir modeli okusturulabilir mi!) ogrenciler icin cok cok faydali olacagini dusunuyorum.

Sanirim yanlis anlasildim.
Uc itirazim var.
1. Baslik acikca icerikle celisiyor. Ogrencilere de ucretsiz diyor ama degil.
2. Maddi durumu iyi olmayan ogrenciler icin fiyat politikaniz cok yuksek. Ben 500 ogrenci icin fiyat teklifi degil. Programlamaya yetenegi oldugnu dusundugum 30-40 ogrencinin ucret verip kullanmasi isterdim.
3. Bbnet' in sirf siteye sponsor oldugu icin gercege aykiri reklama izin vermesi.

Yoksa ben de ucretsiz kismini kullandim. Cok begendim. Ama daha makul fiyatlarla hatta bence ucretsiz olursa(farkli gelir modeli okusturulabilir mi!) ogrenciler icin cok cok faydali olacagini dusunuyorum.
+1
hocamıza aynen katılıyorum, birde fiyat teklif alma olayı var buda saçma

25 ders ücretsiz gerisi ücretli olması kötü, fiyatlar nedir?

Bende ücret dolayısıyla kullanamıyorum.. code .org a devam ediyoruz

+1
hocamıza aynen katılıyorum, birde fiyat teklif alma olayı var buda saçma

Merhaba,

Kamu ve Özel eğitim kurumları bizlerden toplu lisans almak istedikleri zaman kendilerine resmi olarak teklif hazırlamamız gerekmekte. Resmi teklifin asıl nedeni kurumlar arasında fiyat konusunda bir anlaşma veya anlaşmazlık olması durumunda ilgili teklifin her iki kurum adınada resmi tutanak olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Teşekkür ederiz,

Merhaba,

Makerfaire İstanbul 2017 etkinliğinde bizleri ziyaret eden ve desteklerini ileten bütün öğretmenlerimize,velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

upload_2017-10-30_16-40-39.png

Sevgili Meslektaşlarımız,

04.11.2017 itibari ile Kodris Lise vesiyonumuz kullanıma açılmıştır. Örnek öğretmen el kitabımızı ve müfredatımızı inceleyebilirsiniz. Erişim sağlamak için kodris.com üzerinden öğretmen hesabı açarak lise versiyonumuzu seçmeniz yeterli olacaktır. İlgili görseli aşağıda bulabilirsiniz.

upload_2017-11-5_19-48-28.png

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri