Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğretmen Partisi %49 ile iktidar..:)

Konu, 'Her Telden' kısmında tenten tarafından paylaşıldı.

1. tenten

tenten Süper Üye Süper Üye

sayın başabakanımız boşu boşuna öğretmenlerin eylemi için konuşmadı.
    başkanlığı için en büyük tehlike öğretmen partisinden gelebilir.
    23 mayıs eylemi tüm çalışanların özellikle eğitim hizmetleri kolunda katılımla çok farklı bir boyut kazandı.
    23 mayıs farklı sendikaların iş kolunda da bir üst örgütlenmeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor.
    Öğretmenlerin özlük haklarını arayabilmeleri için Eğitim iş kolu konfederasyonu örgütlenmesinede ihtiyaç var.

4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları kanunu gereğince kamu görevlileri sendikaları ile konfederasyonların üye sayılarına ilişkin 2011 temmuz İstatistikleri hakkında tebliğe göre eğitim iş kolu çalışanlarının toplam örgütlü çalışanların arasında ki oranı %49.

2. obsearchver

obsearchver Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben başbakanın bu laflarından sonra bu başbakana en az 1-2 dönem oy vermem. Ta ki kendini affettirene kadar, dün nasıl 2-3 dönem başka partileri cezalandırdı ama bugün yine onlara oy vermek zorunda kaldı isem, 2 dönem de buna cezamı veririm, etkisi tartışılır.

Amaaa

700 bin öğretmen
    Bunun eşi(Tayyip eşin için bunu söyledi, eşini toplum gözünde bu durumda gösterdi, rencide etti, ne sebeple olursa olsun eşin mi Tayyip mi arkadaş, git istediğine ver, karışmam, ama ortada böyle bir durum var, sandığa gittiğinde eşinin yaşadığı bu durumu göz önüne almanı istiyorum, verebiliyorsan git yine ona ver)

Anası, babası(ana, baba oğlunuzu, kızınızı bu duruma düşüren, böyle rencide eden bir adama oy verecekseniz gidin verin, ama oğlunuz, kızınız bu adamın ve bakanının uygulama ve laflarından çok alındı, gidin istediğinize oy verin ama oğlunuzun, kızınızın hatırı varsa, en azından Tayyip'den BİRAZCIK FAZLA hatırı varsa gözünüzde sandık başına gittiğinde bu durumu göz önüne al, verebilirsen git yine ver, karışmam, seçim bu, herkesin kendi seçimi ama oğlunuzun, kızınızın durumunu da bilin, Tayyip mi oğlunuz ben mi)

Emekli öğretmenler, onların eşleri, onların çocukları ve hatta torunları

Kardeşlerinizi saymıyorum haydi

Eh bir de bunların kesişim kümeleri var, onları da düşeceğiz toplam sayıdan ama yine nereden baksanız

5 milyon oy eder.

Biz aklımızı başımıza alırsak, anamız, babamız, eşimiz aklını başına alırsa

kendi canını, kanını elin milyarder Tayyib'ine, oğlu gemicik sahibi ABD vatandaşı Tayyib'ine değişmezse
    bu kadar da gözü var görmeeez, kulağı var işitmeeez olmadı ise

herhalde kendi eşine, oğluna, kızına yapılan bu haksızlık karşısında ihtarımıza destek verirler.

5 milyon oy %15 demektir nereden baksan.

Sadece öğretmenler %15'lik bir etki yaptırabilirler iktidarın oyunda.

Yeter ki Tayyib'in gemiciği alırken kime aldığını bilin, Tayyib'i babanızın oğlu zannetmeyin.

Oğlum gemiciği sana mı alıyor, kendi oğluna mı? Ne bu kadar savunuyorsun? Kendi zarar gördüğün, rencide olduğun durumlarda bari savunma. Ve ihtarını çek.

3. teksen

teksen Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam,
    öğretmene gelene kadar......
    13 milyon yoksul,
    10 milyon emekli,
    Yunanistan nüfusunun 2 katı kadar insan........
    emeklilerin oyunu en azından 2 ile çarp.......

ama en çok destekleyenler de yine bu kesim.....

neyse hocam,
    sabah sabah uğraşma,
    demek ki herkes memnun ki halinden.........

4. teksen

teksen Hiperaktif Üye Hiperaktif

bu arada,
    seminer var,
    oraya gidecem birazdan.

dersler aksamasın diye haftasonuna
    koymuşlar.

5. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ben siber ordu kurmayi teklif ediyorum.cyber warrior gibi.icimizde teskilatimiz,misyonumuz olsun.hangi gazete ogretmene laf etti onun dunyasini elinden alalim.bu benim hayalim ama mutlaka yapacagim.

6. btformatör

btformatör Seçkin Üye Seçkin Üye

Doktorlarda olduğu gibi bize bir MESLEK ÖRGÜTÜ şart...

7. usare

usare Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bu tür şeyleri her yerde dillendirme. Hukuki açıdan sıkıntı çıkmasın.

8. blue123

blue123 Seçkin Üye Seçkin Üye

ben bu hükümete hala oy verecek öğretmen varsa düşünüp taşınıp öyle oy vermeli..çünkü paradan çok herkes bizi aşağıladı resmen..para kazanırsın ama itibarı nasıl kazanacaksın..ben hala 2-3 yılda bir eski ilkokul öğretmenimi görsem saygıdan elini öper gözlerim dolar..gerçekten elini ayaklarını öperim ..40 yıl kölesi olmak lazım

9. simpleLife

simpleLife Seçkin Üye Seçkin Üye

HAFTA SONU ÇALIŞMA GÜNÜ DIŞINDA SEMİNERE GİTMEYELİM ÖYLE SAÇA BÖYLE TARAK...BİRAZ DİK DURALIM HOCALARIM...

10. xsentius

xsentius Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben hiç sanmıyorum bu adamlara oy veren öğretmenlerin seçim günü başka bir partiye oy vereceklerini, ne dersek diyelim gördüğüm gözlemlediğim birşey var çok umursamıyorlar edilen o kadar lafı. Biz burada söylenen her şeyi duyuyoruz ancak bilgisayar açmayan, kim ne demiş bilmeyen o kadar çok öğretmen var. Bunun yanında edilen laflara kulağını tıkayan, ideolojik olarak yine bunlara oy verecek adamlarda var çok müslümanya bunlar :)

Neyse balık baştan kokar bundan sonra Ömer Dinçerinde kimden emir aldığı ortaya çıktı onada kızmama gerek kalmadı :)

11. cesur yürek2

cesur yürek2 Site Gezgini

Ben bu öğretmen milletine artık hiç güvenmem. oy vermem diyenlere bakmayın seçim geldiğinde hükümet ağızlarına bir parmak bal çalar yine oyların çoğunu alır. biz seçim zamanı bu formda anket yaptık sonuç %50 den fazlaydı. değişen yine birşey olmaz. sözleşmeli öğretmenleri hatırlayın. sözleşmeli öğretmenliği çıkaran akp dir destekleyen ebs dir. ama sonuçta o öğretmenler ebs ye üye oldu akp ye de oy verdi.

öğretmnler hep bakanları suçladı tayyip iyidir ama MEB bakanları kötüdür diye aslında öyle olmadığı işte bugün belli oldu. bu öğretmnler daha çok çeker

12. fahrican

fahrican Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Başbakanın artık öğretmenlerin oyuna ihtiyacı yok.
    Yıllardır yaptığı çalışmalar meyvesini verdi. İnsanlar halinden memnun. 2002 öncesi asgari ücretle çalışan çoğu insan artık hiç çalışmıyor. Herhangi bir sosyal güvencesi olmadığı halde yeşil kartı ile doktora gidip ilacını yazdırabiliyor, dünyaya getirdiği 9.-10. çocuğu devlet hastanesinde doğuyor, okula gönderdiği çocuğa kuruş para harcamadan kıyafetinden kitabına kadar her şey devletten, evine kömür ve gıda yardımı geliyor ... 600 küsür liraya asgari ücret çalışmaktansa hiç çalışmadan gelen yardımlarla yaşamak daha avantajlı geliyor. Gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım yapılması güzel ama şu an kantarın topuzu kaçmış durumda. Sağlığı ve maddi durumu yeterli çok sayıda aile de haketmediği halde bedavadan yardım alıyor. Kahvehaneler çalışmayan ama iş de aramayan insanlarla dolu.

Memurlar ve orta gelirli aileler ile yoksulların nüfus artışı arasında logaritmik fark var. Orta tabaka evlense bile en fazla 2 çocuk yapabiliyor. Toplum içinde yüzdesi git gide daha azalıyor. Yoksulların ise her seçim döneminde bir kaç milyonu daha 18 yaşını doldurup oy kullanacak hale geliyor. Bedavadan yaşamalarını sağlayan siyasilere oylarını veriyorlar. Milyonlarca seçmenin içinde 700 bin öğretmen devede kulak. Öğretmenlerin de bir kaç yüzbini ne derse desin başbakana oy vermekten vazgeçmez.

Bir kaç bin kişilik zengin aile ile ülkenin kaymağını yemeye devam ediyor. Memurların da iş güvencesi kaldırılıp maaşları asgari ücrete çekilince ülkede orta tabaka sıfırlanacak. Sadece çok zenginler ve sadece yoksullardan oluşan bir toplum hedefleniyor.

Her uygulamasında hükümetin arkasında olan, seçimlerde, referandumda oy toplamak için parti temsilcilerinden fazla çalışan EBS yetkilileri bakalım başbakanlarına nasıl tepki verecek. Göstermelik yazılı açıklamalar ne kadar uygulamaya geçecek. Ahmet Gündoğdu kendi işini bırakıp şimdiden AKP bakanı-milletvekiliymiş gibi muhalefet partilerine cevap veriyordu.

13. cesur yürek2

cesur yürek2 Site Gezgini

asker halinden memnun mu?
    çifiçi halinden memnun mu?
    memur halinden memnun mu?
    esnaf halinden memnun mu?
    sanatçılar halinden memnun mu?
    işçi halinden memnun mu?
    hepsine sorun %90'ı halinden memnun değil. iyide aga bu %50 oyu kim veriyor ben anlamadım gitti hala anketlerde %54 çıkıyormuş

14. firtuna61

firtuna61 Seçkin Üye Seçkin Üye

2011
    ................Adalet ve Kalkınma Partisi.......Cumhuriyet Halk Partisi..........Milliyetçi Hareket Partisi
    Aldığı oy............21.399.082.......................11.155.972.......................5.585.513

700bin atanmış öğretmen
    400bin atama bekleyen öğretmen
    200bin dersanede çalışan öğretmen
    170bin emekli öğretmen

15. netame

netame Süper Üye Süper Üye

millet + larla - leri hesaplıyor ona göre değerlendirme yapıyor, mhp ve chp yi alternatif görmüyor, bu.

16. agazi

agazi Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar 800-900tl ye çalışan birsürü vatandaşımız var. RTE konuşmasını inanın hepside destekliyor ve alkışlıyorlar.biz olsak olsak 700bin öğretmen ve ailesiyiz.
    ya 70 milyonun diğer gerisi ne düşünüyor.
    RTE haklı diyor, öğretmen 2000 tl maaş alıp birde beğenmiyor. bunlara herşey müstehaktır diyorlar.
    boşu boşuna kimse RTE oyları düşer diye kendini kandırmasın. memurların maaşlarında bırakın zam yapmayı indirim yapsalar bile oyları pek düşmez.
    adam işi bildiği için rahat. olay ülkedeki gelir düzeylerindeki farklılıklardan kaynaklanıyor. bir tarafta sabah 8 akşam 8-- 900tl ya çalışan işçi
    bir tarafta sabah 8 akşam 4 çalışan 1650-2300 tl alan ve memnun olmayan eğitimçiler. sizce halk kimi tutar. malesef durum bu bence arkadaşlar.
    karşısına rakip adam gibide kimse yok malesef...

17. obsearchver

Peki bu -lere karşı tepkimizi nasıl ortaya koyacağız, 1 eksi olsa tamam tolore eder, 2 olsa tamam tolore ettik de 30 olunca nasıl tolore edeceğiz,

Bir şekilde ihtar çekmek lazım, yoksa her yaptıklarının destek bulduğunu zannedecekler.

Tepki oyu da değerli bir oymuş bunu anladım.

Hiçbir partiyi sahiplenmeden ben mesajımı nasıl verebilirimi düşünmemiz lazım.

18. obsearchver

Oysa ben 700 lira alan adam için de üzülüyorum, özel sektörde köle gibi çalıştırılan için de üzülüyorum.

Onların da en az bizler kadar maaş almasını, çocukları ile daha fazla vakit geçirmesini istiyorum. Sömürülmesin istiyorum. Bazen yüzleri inceliyorum, bizim insanımız bunları haketmiyor diyorum. Daha iyisini herkes hakediyor, herkes istemeli diyorum.

Ama onlardan bazıları herkesin iyi olmasını isteyeceğine, ben 700 alıyorum onlar da 700 alsın istiyor olduğunun farkında değil.

Yahu kimi savunuyorsun adamım? Ben senden görüyorum kendini, sen neden bana haset ile bakıyorsun.

Haset ile bakacaksan gemiciklere haset et. 2000 lira maaşlı orta gelirliyi savunacağına ülker fatihini, gemicik sahibini savunuyorsun.

19. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

bilgisayarcinin silahi bilgisayardir.

20. leventgenc

leventgenc Seçkin Üye Seçkin Üye

Türkçe karakter sıkıntısı var sanırım hocam :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal