Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğrencinin sınıfta öğretmene hakaret etmesi !!!

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında jolly tarafından paylaşıldı.

1. jolly

jolly Seçkin Üye Seçkin Üye

Bir öğrencim bugun sınıftan ayrılmak üzere iken açıkça beddua etti sınıfın ortasında sizce ne yapmalıyım yönetmeliğe göre cezası nedir?

2. ilon

ilon Süper Üye Süper Üye

ilköğretim yada ortaöğretim ödül disiplin yönetmeliğini incelemelisiniz.

3. yuca

yuca Seçkin Üye Seçkin Üye

en ağır cezanın okul değiştirme olduğuna göre ne yapsanız da öğrenciye kâr etmez

4. hidayet38

hidayet38 Aktif Üye

hocam çekib bir köşeye hesabını sorsaydınızya:)

5. jolly

kız meslekte kız öğrenci arkadaslar ama çok sinirlendi tutanak tutmayı düşünüyorum.

6. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

..
    en fazla hakaretten KINAMA cezası alır. sene sonundaki kurulda da affedilir :) (kurullar oy çokluğuna göre karar veriyor, genedel affediyor)

7. cagdas

cagdas Seçkin Üye Seçkin Üye

olacağı söyleyim hocam. müdür veya yardımcısı odasına çağırır birdaha yapma senin gibi bir öğrenciye yakışıyor mu falan der. ertesi gün, öğrenci sınıfta arkadaşlarına kendini kanıtlamış bir eda ile (öğretmeni tuş etmenin gururuyla) derse gelir. sen ise sorunu büyütüp eline birşey geçmediği gibi neredeyse haksız bir hale gelmiş olarak, dersine devam edersin. hatta diğer öğrencilerde bu hocanın elinden nasılsa birşey gelmiyor diye, daha rahat davranmaya başlar karşında.

moralini bozmak istemem ama maalesef (özellikle liselerde) öğrenci ile inatlaşan öğretmenin hali bu ülkede. ya da en mantıklısı, idareye hiç bulaşmadan bireysel çözebilmek. keşke en baştan tepkini koyabilseydin hocam.

omd bunu beğendi.
  8. jolly

sınavla korkuttum gözlerini birde velisi çağırdım aksi takdirde uzaklastırma ile korkuttum

9. swanp

swanp Seçkin Üye Seçkin Üye

tenhada sıkıştıracaksın başka hiçbir şey yapamazsın.Aksine süreç sonunda o terbiyesiz öğrenci bak bişey olmadı diyecek
    sizin karizma -500'lere doğru yola çıkacak.

Etkiye Tepki her zaman Etki eder.

geçmiş olsun ama keşke iki tane sağlam okkalı yapıştırsaydın neyse bi taaa kii sefere artık :)

10. izmirlim80

izmirlim80 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben psikolojik baskı kuruyordum.

Bir defa başıma geldi, öğrenci duymayacağımı düşünüp küfür etti. Santral odasına çektim ve... seslere müdür geldi oda kapıyı açtığı gibi kapadı :) sonra müdür yardımcısı çocuğu aldı odasına ve ...

Velhasıl iş idare ve sizin tutumunuzda biter.

11. serdengeçti

serdengeçti Süper Üye Süper Üye

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI ÖDÜL VE DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ

(Uyarma-Mahrumiyet-Kınama cezalarını gerektiren davranışlar;)
    madde 17 - 1. Görgü kurallarına uymamak,
    4. Öğretmen veya okul yönetimi tarafından verilen ödevleri ve görevleri yapmamak,( muhtemelen vardır böyle bir durum)
    12. Okula geldiği halde özürsüz olarak derslere, törenlere, etütlere, diğer eğitici çalışmalara, sınavlara, atölye, lâboratuvar ve uygulama çalışmalarına katılmamak, geç katılmak veya katıldıktan sonra ayrılmak ve okulu terketmek,
    14. Okul içinde veya dışında yöneticilere, öğretmenlere, arkadaşlarına ve okulun diğer personeline kaba ve saygısız davranmak,
    15. Dersin ve ders dışı faaliyetlerin akışını ve düzenini bozacak davranışlarda bulunmak,

c) Okuldan Tasdikname ile Uzaklaştırma cezasını gerektiren davranışlar:

8. Öğretmenlere, yöneticilere, memurlara ve diğer görevlilere hakaret etmek, karşı gelmek, onların okulda veya eklentilerinde görevlerini yapmalarına engel olmak,

hocam sizin kullanabileceğiniz maddelerin bazılar bunlar. Ben sizin yerinizde olsam Konuyu açıklayıcı bir dilekçe yazarım yukarıdaki maddelere göre gerekli işlemlerin yapılmasını okul idaresine arz ederim. :) işleme koymak zorundadırlar. Yok iş büyümesin ama yanında kalmasın diyorsanız okul idaresinin veliyi okula davet etmesini sağlayın. durumu açıklayın Yönetmeliklerin bu davranışta hangi yaptırımları olduğunu tekrarı halinde uygulama yapacağınızı söyleyin. Sınıf önünde sizden ciddi olarak özür dilemesini sağlayın.
    Tabi ki okul idaresinin tutumu çok önemli tabiki ama dilekçenizle başvuru yaptığınızda işlem yapmak zorundalar.

12. obsearchver

obsearchver Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam adam sınıfına koyarlar hocamın başını ağrıtırlar. Aman.

13. Lainn

Lainn Aktif Üye

hocam bu işi bırakın. :!:

14. jolly

arkadaslar en azından yarın velisi ile de konusup cocugun biraz burnunun sürtmesini sağlamaya calısacağım yoksa lise öğrencisi kıza kaba kuvvet olmaz uzaklastırma cezasıda işleri baya büyütebilir bakalım bi deniycem sansımı konusarak.

15. ist_koord

ist_koord Süper Üye Süper Üye

Sayın Hocam;

@serdengeçti yazmış uyarı,kınamada mümkün tasdikname vermekte angi maddeyle ilişkilendirecekseniz ama tasdiknameye giderse garanti diğerlerinde %50 size sorulacak soruyu ben sorayım " Sınıfta ne oldu da bu oldu"

Hayır burada bizbizeyiz neydi durum. :)

16. erdcan

erdcan Seçkin Üye Seçkin Üye

dayak ile eğitimin kalitesi arasında her zaman doğru orantı olduğuna inanırım :lol:

17. jolly

lise kız öğrencisine dayak atmak olmaz hocam ilkokul öğrencisi değil ki :S

18. karakartall

karakartall Seçkin Üye Seçkin Üye

Herkese ve her yaşa göre dayak vardır. Atmasını bilene.

19. Busranure

Busranure Üye

Bi de öğretmen olacaksınız, eğitim ne seviyeye düştü vay arkadaş. Bir eğitmen nasıl olur da 15 yaşındaki çocuklara takar.. rezillik utanın kendinizden 15 yaşındaki çocuklarla inatlaşmayın da sizi sevmeleri için çabalayın çünkü severse sizi dinler o çocuk!

20. enestar

enestar Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Küçük çocuğu dövmek hak, büyük anormal doğru mu anladım ??? Erkek olsa neyse veya küçük olsa neyse mi demek bu cümle ????

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal