Office Belgelerinin üzerine kalemle yazı yazma?

Kodla Büyü

seventyseven

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar herkese kolay gelsin.

bir hocamız office belgelerini açıp üzerinde yazı yazmak istiyor(boşluk doldurmalı testler gibi). ben baktım ama çözemedim.
libre office ve starboard da denedim olmadı. çözümünü bilen arkadaş var mı acaba?

Üzerinde yazı yazmak istiyor derken? Örneğin bir harita üzerinde bir bölgeyi daire içine almak istemek gibi mi?

sanıyorum hocamın bahsettiği yazı yazıldıktan sonra klavye ile yazılmış gibi istenilen yere yerleşecek şekilde bir yazma.

seventyseven' Alıntı:
arkadaşlar herkese kolay gelsin.

bir hocamız office belgelerini açıp üzerinde yazı yazmak istiyor(boşluk doldurmalı testler gibi). ben baktım ama çözemedim.
libre office ve starboard da denedim olmadı. çözümünü bilen arkadaş var mı acaba?

Sanırım istediğin yanıt:
StarBoard programını açtıktan ve Konu-Masaüstü seçtikten sonra ilgili office dosyasını açmanız gerekiyor. Ardından Starboard Menu kutusundan Kalemi seçtikten sonra istediğin bölümüne kalemle yazı yazabilirsiniz.

starboard ta ekran yakalama diye bişey var... araçların içinde....office belgesini bi taraftan açarsın sonra starboardta menü çubuğunda fare simgesine tıkladıktan sonra office belgesi önüne gelir ordan istediğin kısmı ekran yakala araç çubuğundaki 3.kısım ile kesip starboardın içine atarsın ordan da istediğin şekilde yazı yazıp silebilirsin.

Hocam ben de yapamamıştım ama şöyle bir çözüm buldum. Önce masaüstüne ufak bir çizgi çiz.sonra pdf veya word belgesini aç.Sayfayı açınca çizdiğin ufak çizgi de sayfada görülür. Sonra çizdiğin çizginin üstüne bir kez dokun .Sonrasında istedğin gibi çizime devam edebilirsin.

arkadaşlar herkese tşk ederim bu yöntemleri deneyeceğim birazdan...
*
starboard da word dosyasını açamadık,onun herhangi bir açıklaması var mı?bilmemiz gereken bir özellik?

Geri