Ocak Ayı Elektrik Kazığı

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Faturayı yeni elime aldım şok olmuş durumdayım, geçen ayların en az 2 katı fatura gelmiş, yazıktır günahtır. Ayrıca 10 gündürde tatil nedeniyle evde değildik, fatura bugün yazılmış, 20 günlük fatura. Google girip bakayım dedim her yer bu haberle kaynıyor. Yüzde 10 dedikleri zam aslında yüzde 100 sanırım. Siyaset filan değil amacım ama Ecevit dönemini arar oldum yemin ediyorum. Vergi devleti olduk. Ecevit zamanında olmayan 28 çeşit vergi başımızda.

ayenn bende tek kişiyim normalde 32 tl gelen elektrik faturam ocakta 75 tl geldi şok oldum

Tüm türkiyede böyle galiba. Bizde 120 falan bekliyorduk 202 geldi. Çok abartmışlar kazığı...

Benim fatura ayın 6'sında gelecek, bu başlığa girince ürperdim birden :s

Ben artık yorum yapmıyorum böyle haberlere, sadece gülüyorum :) Zira merkezi sistemle ısınmamıza rağmen, her ay 70-80 gelen faturamız bu ay 200 küsür geldi. Bir başka arkadaşa 250 civarında gelen fatura 700 küsür gelmiş. Aklıma hep; padişah, vergi, köprü ve ahalisi hikayesi geliyor. Geldikçe gülüyorum.

devlet vatandaşı soymaya doymadı yetmedi özelleştirdiği şirketlerede aynısını dedi.soyun halkı

Bunlar aslında tayyip e yapılan bir operasyonun parçası.
Özel elektirik şirketleri tayyip i yıpratmak için mahsustan yapıyor.
yetirmeyiz reisi :x
:p

tek elektrik gelse iyi arkadaş her ay 220-250 arası gelen doğalgaz parası bu ay 450 geldi ulan bu milleti bikaç şirkete peşkeş çekiyolar ya daha ne diyim.

valla evde lambayı yakmadan oturuyom :puhaha: :puhaha:
bu gidişle elktrik su doğalgaza cep net derken

12 yıl önce elektrik mi vardı
herkes mum ışığında otururdu
mumda karneyle alınırdı
ne çabuk unuttunuz o günleri
çabuk af dileyin

50 günlük kullanım 247 Kwh, 97,40 TL fatura geldi. Eskiden 30 günlük gelirdi.

PADIŞAHIN VERGİSİ
Vezirler huzura cıkmışlar:
— Padişahîm, hazinede para kalmadı. Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten. .
Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
- Eeee! Ne vergisi koyalım? demiş...
Vezirler:
— Köprülere adam koyalım, gecenden bir akçe alsınlar!
Padişah,
— Tamam, demiş.
Aradan bir sure geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
— Nasıl, halk hayatından memnun mudur? Her hangi bir şikâyet var mı?
— Hiç bir tepki yok Sultanim!
— İyi o zaman köprünün diğer tarafına da bir adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın!
Aradan bir süre geçmiş, Padişah tekrar sormuş vezirlerine:
— Var mı halinden şikâyet eden?
— Yok!
Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
— Köprülerin ortasına da birer adam koyun, gelip geceni köprünün ortasında ******!
Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkin in olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,
—Halkı dinleyelim hele bir, demiş.
Gitmişler köye, Padişah sormuş:
— Halinizden memnun musunuz, var mı bir şikâyetiniz?
Ses yok.
Padişah tekrar :
—Ulan demis, tas üstünde tas omuz üstünde bas komam! Var mı şikâyeti olan hemen söylesin!
Diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
—Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!
—Eeee! demiş Padişah bir umutla... Ne olmuş o köprünün ortasındaki adama?
— Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, mümkünse bir adam daha koysanız...
:puhaha:

yetmez ama evet
doğu ve güneydoğuda %70 lik kaçağın bedelini ödüyorsunuz. bu zammı bile alkışlayan olur hatta paralele bağlarlar. bunlarda vicdan mı var? memeura %3 zam yaparlar kendileri ise %30 luk zam koyarlar. seçim zamanıda derler ki verecek parti mi var mecbursunuz bize oy vermeye diyecek kadarda ukalaca tavır sergilenir. beyaz Müslümanların yeşil sermayesi

Aralık faturasını yılbaşı geçtikten sonra okuyup zammı yansıtmışlardı, çok farketmemişti.
Ocak henüz gelmedi ama duyumlara göre kazığın üzerine bu sefer bolca tereyağı sürülmüşe benziyor.

Normalde benimde 50 ile 75 tl arası gelen fatura uzun süre okumadılar 2 ay 20 günlük bir anda geldi 497,50 kuruş..Resmen şok oldum. zaten zar zor yetiştiriyoduk parayı beni direk eksiye düşürdü bu fatura beklemiyodum okadar.
aylık 75 tl olsa bile 3 ayda 225 lira gelir ben en fazla 300 beklerken resmen 500 lira geldi. Adamlar sağlam fatura gönderdiler...

Su yerine elektrik içiyorum... Telefon yerine elektrikle İnternete bağlanıyorum... Oksijen yerine elektrikle çalışıyorum...

Ekli dosyalar

• elektrik.jpg
    elektrik.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 513
klebsiella' Alıntı:
ayenn bende tek kişiyim normalde 32 tl gelen elektrik faturam ocakta 75 tl geldi şok oldum
Aynen hocam ben de tek kişiyim, 25 TL'den şaşmayan faturam 2015'in ilk ayında 47 TL geldi. Allah hepsinin ve yandaşlarının belasını versin.

Faturam bugün geldi. 6 ocak - 4 şubat dönemi için 47 tl fatura geldi. 10 gün evde yoktum ve sigortaları indirmiştim. yani net 18 gün için 48 tl, 30 gün için 80 tl olarak oranlayabiliriz. Şükür = )

O kadar fatura geliyor ama yine de ödeyebiliyorsanız bu, halifemiz sayesindedir. Biji uzun adam. :p

Geri