O BİR İNDİRME KRALI*İNTERNET DOWNLOAD MANAGER 5.11 8- Youtube dahil-GENİŞ ANLATIM

Kodla Büyü

kodavcısı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
TESİ YALAN GERÇEK VE KALİTELİ BİR DOWNLOAD PROGRAMI.İNDİRİN DENEYİN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYACAKSINIZ.HERYERDE İNDİRİLME REKORLARI KIRMIŞ,ALANINDA BÜTÜN ÖDÜLLERİ TOPLAMIŞ DELİ BİR PROGRAM.

Program YOUTUBE,GOOGLE VİDEO,MYSPACE TV ve diğer video oynatan sitelerdeki videolarıda indirebilir.Bu özellilk sadece 5.11 8 BUİLD son sürümünde eklendi.Şimdi nasıl yapılcağını anlatalım.

YOUTUBE ye girin istediğiniz video yu oynatın.Daha sonra herhangi bir yere sağ tıklayın.

DAHA SONRA KARŞINIZA İNDİRME LİNKİ GELİCEKTİR

İŞTE AYARLARDAN HANGİ DOSYA UZANTILARINI OTOMATİK İNDİREBİLECEĞİNİDE GÖRÜYORUZ.YOUTUBE DEKİ VİDEOLARIN FORMATI FLV DİR.

HERHANGİ BİR PROBLEM YAŞAMAMANIZ İÇİN İNT.EXPLORER AYARLARINIZDANDA BUNA İZİN VERMELİSİNİZ.
EXPLORER SAYFASINDAN ARAÇLAR-EKLENTİLERİ YÖNET-EKLENTİLERİ ETKİNLEŞTİR VEYA DEVRE DIŞI BIRAK SEÇENİĞİNE GİRİYORUZ.

İDM Yİ seçip ETKİNLEŞTİR diyoruz

PROGRAM EĞER YOUTUBEYE GİRER GİRMEZ LİNKİ YAKALAYIP VİDEO YU SİZ İSTEMEDİĞİNİZ HALDE ÖNÜNÜZE LİNKİ YAKALAYIP GETİRİRSEDE

AYARLARDAN youtubenin sitesini ilgili yere ekliyoruz

İŞTE KARŞINIZDA KRAL
ŞİMDİ ONU TANIYALIM

Yeni sürümüyle RAPİDSHARE sitesinle indirme yapabiliyor.

İnternette gezdiğiniz ve indirilmesine izin vermeyen (ONLİNE DİNLE,İZLE dediğimiz )sitelerden MP3 ve VİDEO ları yakalayıp indirmek isteyiip istemediğinizi sorar ve deli bi şekildede indirir.

DOWNLOAD BY kodavcısı

VE DAHASI

İNANMAYANLAR RAPİDDEN İNDİRDİĞİNİ GÖRÜN
BU VİDEO SADECE 176 KB
http://rapidshare.com/files/7376111/fd.rar.html

LİNKLERİ NASIL YAKALADIĞINI İZLE:425 KB
http://rapidshare.com/files/7778352/ggg.rar.html

buda caps:

Download hızınızı oldukça arttıran bir program.Idm nin birçok download yöneticisinden hızlı olması popüler olma sebeplerinden biri.

Programın en önemli özelliği Internet explorer, Mozilla, Netscape (6 ve sonrası) ve Opera tarayıcılarına gelen bütün linkleri yakalayabiliyor olması.Yani flashget yada fresh download gibi programların en büyük zaafları bu programda halledilmiş.

Başka bir farklı özellikte bir download'ı istediğiniz saate ayarlayabilmeniz.(Shedule).Mesela dial up bağlantınız var ve bağlantının yavaşlığından şikayetçisiniz.Idm ile download etmek istediğiniz saati belirliyorsunuz ve download bitince program bilgisayarınızı otomatik olarak kapatıyor.

Internet download manager ile çeşitli kısa yolları kullanarak ta işlemleri kolaylaştırabilirsiniz, eğer bir dosyanın IDM ile otomatik olarak inmesini istemiyorsanız Alt tuşuna basılı tutarak idm yi devre dışı bırakabilirsiniz

İdm hızı ve gelişmiş özellikleri nedeniyle download yöneticileri arasında en popüler olan programlardan.Uzun süre aradığımız tam browser entegrasyonu ise sadece bu programda var.

Program otomatik link yakalama özelliği sayesinde hiçbir linki kaçırmıyor ve diğer download yöneticilerden farklı olarak kaydedilecek veriyi önce data paketlerine ayırıp ayırdığı veri paketlerini açtığı çoklu protokoller (thread) sayesinde hızlı bir şekilde indiriyor ve indirdiği paketleri download işlemleri bittiğinde birleştirerek download hızınızı maximuma çıkarıyor.
Download hızını 5 kat arttırdığı söyleniyor.

O EN HIZLI İNDİREN, DAHA HIZLISI OLMAYAN.RAKİBİ OLMAYAN,LİNKLERİ AFFETMEYEN YAKALAYAN,RAPİDLE YADA BAŞKA DOWNLOAD SİTELERİYLE BERABER İNDİREN,İNDİRİM HIZI 512 KB İNTERNET HIZINDA ÇOĞU ZAMAN 100-120/SEC HIZINA ÇIKAN BİR DELİ

O BİR KRAL

TANITIM AMAÇLIDIR

vay anasını :p
sağol hocam, programı biliyordum ama bu kadar detaylı bir tanıtım görmemiştim 8)

Re: O BİR İNDİRME KRALI*İNTERNET DOWNLOAD MANAGER 5.11 8- Youtub

Hikaye hocma bu. rapidshare premium hesap ile kullandım hattı verimli kullanamıyor. Liste yönetimi çok saçma. Alıştımız lilo(last in last out - son giren son çıkar) mantığıyla işlemiyor. Bunu kullanmak yerine ücretsiz olan Free Download Manager kullanabilirsiniz. Hem ücretsiz hem de hattı tam verimle kullanabiliyor. Ayarları yaparsanız siz internette gezerken indirme hızını azaltıyor, internet tarayıcı daha rahat çalışıyor. İnterneti kullanmadığınız zamanlarda tüm gücü kendisi kullanıyor.

omerdurmus' Alıntı:
Hikaye hocma bu. rapidshare premium hesap ile kullandım hattı verimli kullanamıyor. Liste yönetimi çok saçma. Alıştımız lilo(last in last out - son giren son çıkar) mantığıyla işlemiyor. Bunu kullanmak yerine ücretsiz olan Free Download Manager kullanabilirsiniz. Hem ücretsiz hem de hattı tam verimle kullanabiliyor. Ayarları yaparsanız siz internette gezerken indirme hızını azaltıyor, internet tarayıcı daha rahat çalışıyor. İnterneti kullanmadığınız zamanlarda tüm gücü kendisi kullanıyor.

listeleme mantığının saçmalığına katılıyorum. taşıma işlemini de bulamadım. onun dışında flv indirmek için ideal olabilir. videoyu oynatırken pencerenin sol üst köşesinde indirme butonu çıkıyor.

:+1:

İnternet download manager'da hız limitini belirleyebilirsiniz. Sizin istediğiniz Kbps hızında download yapar. Ayrıca grabber özelliği de çok kapsamlı olmayan sitelerin tamamının indirilmesi için idealdir. Ardışık şekilde sıralanmış olan resim, müzik vs yani yığın indirme işleminde sağladığı kolaylığı da unutmamak gerek. Free Download Manager'i de kullandım ve oldukça iyi buldum. Ancak İnternet download manager'ın da hakkını yememek lazım :)

Idm'e hattı verimsiz kullanıyor diyene listelemesi saçma diyene gülerim sadece :D yılalrdır kullanıyorum şu an 5.18 sürümü var güncel olarak. deneyin görün farkı. fiyatı da 20 lira bu arada.

İnternet Download Menager (İDM) ile 5-6 vifeo indirdiğimde limit doldu uyarısı veriyor.indirmeyi kesiyor.Program denem sürümü değil.limit sınırı olmamsı için şuradan ayarı nasıl yapmam gerekiyor.

Ekli dosyalar

• DM.JPG
    DM.JPG
    23.5 KB · Görüntüleme: 6,849

Kesinlikle o bir kral...Yaklaşık 4 aydır 5.18 versiyonunu kullanıyorum...Önüne geleni indireyim mi diye sorması beni mutlu ediyor :D

hocam öyle anlatmışsınızki denemeden edemeyeceğim :) teşekkürler

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER :+1:

btformatör' Alıntı:
İnternet Download Menager (İDM) ile 5-6 vifeo indirdiğimde limit doldu uyarısı veriyor.indirmeyi kesiyor.Program denem sürümü değil.limit sınırı olmamsı için şuradan ayarı nasıl yapmam gerekiyor.
Kullanan arkadaşlar burayı nasıl ayarladınız?

İndirme işlerim için Mozilla Firefox kullanıyorum.

Youtube dahil...

teşekkürler...

bu programı daha önce deneyip beğenmemiştim. şimdi jdownloader kullanıyorum. gayet memnunum, tavsiye ederim.

ben 5.18 kullanıyorum... nettede ilaçlı paketleri mevcut arkadaşlar....

Ben ısınammadım bu programa yani ilk karşılaştığımda beni çileden çıkarttı o yüzden uzak durdum.Biri kurmuş eneme sürümünü, tabi süresi bitince hiç bir program indiremez olmuş.Diğer indirme arayüzlerini de engelliyor kendi de indirmiyor.Program ekle-kaldırdan felan kalkmıyor biraz silmek için de kurcalamışlar.Regeditti bilmem neydi beni uğraştırdı bu neymiş diye antipati oluştu o yüzden şimdi ısınamıyorum.

JDOWNLOADER kullandıktan sonra başka indirme yöneticisine bakmazsınız.

Özellikle rapidshare, hotfile, uploading gibi sitelerden ücretsiz indirme yapmak istiyorsanız tavsiye ederim...

şimdiye kadar hemen hemen tüm indirme araçlarını test ettim,kullandım. şimdi 1 yıldır JDownloader kullanıyorum ve hız, kullanım kolaylığı gibi istenilenleri çok iyi vermesi ve GNU olması nedeniyle başka programları kullanmama gerek kalmıyor. Bana göre, tek kelimeyle indirme araçlarının en iyisi JDownloader. :)

benim kralım java downloader idm yide kullanmıyor değilim :D

turkuazalacam' Alıntı:
ilacı olan var mı?

hocam softpedia ya da cnet de ücretsiz sürümü var.. gerçektende çok iyi indirme hızı var.. biz 4 kişi aynı hattı kullandığımız halde 130 kbps hızında inidirdiğini bile gördüm.. bu imkansız oysa değilmi.. ama öyle işte.. özellikle internetteki divx filmler için bir numara bence..

Geri