(OĞUZ Bebek Evimizde)Oğluma isim arıyorum?Önerileriniz Nedir

Kodla Büyü
Re: Oğluma isim arıyorum? Önerileriniz Nedir?

eşinin adı pınar sa sende çınar koy hocam anaların hakkı çok.

Kızınızın ismi Irmak ise, Fırat olabilir güzel bir isim bence iki isimde Ömer Fırat çok hoş..

Benimki Rüzgar bir oğlum daha olsa PARS ismini koyardım.

Utku (Birçok emek ve tehlikelerden sonra ulaşılan, mutlu sonuç, zafer)

Re: Ynt: Oğluma isim arıyorum? Önerileriniz Nedir?

Hocam Ali olsun.
Mesleğimdeki çalıştığım tüm okullarda, mutlaka müdür yardımcısının adı Ali idi.Hepside halim Selim insanlardı.

Re: Ynt: Oğluma isim arıyorum? Önerileriniz Nedir?

COBOL' Alıntı:
Hocam Ali olsun.
Mesleğimdeki çalıştığım tüm okullarda, mutlaka müdür yardımcısının adı Ali idi.Hepside halim Selim insanlardı.

O son ihtimal :)

Ertuğrul'da dizinin etkisi mi var acaba?

Biz de çok düşündük bu isim olayını . En son hanım Karadenizli diye Kuzey ismini verdik :D

Adamın biri çocuğuna büdü ismini koymuş. Niye koyduğunu sormuşlar, kuranda geçiyor demiş. hani nerede geçiyor diye sorduklarında, iyya kena'büdü var ya orda işte demiş!
Aman büdü koymayın, ne koyarsanız koyun, hayırlı olsun.

usta babanın adını koy derım ben buyuklerın ısmını koymak gerektıgını dusunenlerdenım

Allah uzun ömür versın ama bırgun ayrılacaksınız babanızdan basını optugunuzde hep babanız gelıcek aklınıza

Oğuz iyidir, yeri gelir tek harf farkla Oğul da dersin ;)

mfacil' Alıntı:
usta babanın adını koy derım ben buyuklerın ısmını koymak gerektıgını dusunenlerdenım

Allah uzun ömür versın ama bırgun ayrılacaksınız babanızdan basını optugunuzde hep babanız gelıcek aklınıza
2 yeğenimde ismi var.

Programlayan' Alıntı:
Adamın biri çocuğuna büdü ismini koymuş. Niye koyduğunu sormuşlar, kuranda geçiyor demiş. hani nerede geçiyor diye sorduklarında, iyya kena'büdü var ya orda işte demiş!
Aman büdü koymayın, ne koyarsanız koyun, hayırlı olsun.

Birçok isim Kuran'ı Kerim'de geçmemesine rağmen genelde toplumumuzda yanlış algı var.
Sahabe isimlerini (Ali, Ömer, Osman, Enes, Bilal vs...) bile Kuran'ı Kerim'de geçiyor zannedenler var...

Ali Osman iyidir. Anketten de Çağları beğendim.

panacea' Alıntı:
Ali Osman iyidir. Anketten de Çağları beğendim.

Ben Çağlayan veya Oğuz, eşim ve kızım Rüzgar istiyordu ama sanki fikirlerimiz değişecek gibi...

Barlas
türk ismidir Kahraman anlamındadır. Ben ufaklığa vereceğim inşallah :)

Ben oğlumun ismini Toprak koydum. Toprak kadar cömert, Toprak kadar engin olsun diye. Hemde birgün Toprak olacağını hatırlasın fani dünyanın malına mülküne kanmasın diye. Yeri gelincede sirkelenip(deprem gibi) kendine gelsin diye. En çokta alçak gönüllü olsun diye, böbürlenmesin diye. Eşimde Kemal ismini rüyasında gördü. Birleştirip Toprak Kemal koyduk. Kemal'inde çok güzel anlamı var. Hidayete ermiş kişi, olgun bilge kişi anlamı taşıyor. Gayet memnunuz... Eşiniz ve kızınızın ismi su ile alakalı ise oğlunuzun isminin Toprak'la alakalı olması çok iyi bence. Toprak suya, su toprağa kavuşur...

muhalif33' Alıntı:
Aklıma gelen isimlerden anket yaptım.
Eşimin adı pınar, kızımın adı ırmak olduğundan su isimleri yakın geliyor gibi...Tek isim düşünüyorum. Lütfen fikir ve önerilerinizi bekliyorum...

Buradaki anketi önemsiyorum, kızımın adını koyarken de burada anket yapmıştım ve buradaki sonuç etkili olmuştu :)

Hocam doğdu mu oğlunuz. Allah bağışlasın şimdiden...

İsmi ne oldu?

paradox99' Alıntı:
Hocam doğdu mu oğlunuz. Allah bağışlasın şimdiden...

İsmi ne oldu?

daha zamanı var hocam... tam emin olmamakla birlikte isim için şimdilik yakınlık Oğuz...

Yaklaşık 2.5 ay önce erken doğan Oğuz Bebek şükür normal doğum tarihinde(dün) evimize geldi...

Hocam modern olacaz diye modern isim arama. ya babanızın yada eşinizin babasının adını koy ki onlar gibi adam olsunlar.Adıyla yaşasınlar.Ben Allah nasip ederse iki buçuk ay sonra oğlum doğacak babamın adını koyacam

Geri