NVİDİA Windows kernel mode driver hatası

Kodla Büyü

ebilisim

Site Gezgini
samsung r580 i5 windows 7 notebook kullanıyorum. bilgisayarımda çeşitli işlemler yaparken internette dolsaşırken aniden ekran kararıyor ve 3-5 saniye içinde ekran geri geliyor ve şöyle bir uyarı veriyor.
"NVİDİA Windows kernel mode driver, version 189.11 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."
bu sorunla ilgili ne yapabilirim yardımlarınzı bekliyorum.
teşekkürler.

Bende de aynı model ve marka bilgisayar var ve aynı sorunu alıyorum, hatta birde intel turbo boost calısmayı durdurdu uyarısı alıyorum ekran kartını guncelledim ama düzelmedi nedendir acaba....

Güncellemek istediğimde en son sürüm yüklü diye yükleme yapmıyor ama hala o hatayı veriyor...

makinanızda kullanılan işlemcide grafik yongası (intel HD) mevcutsa , ayrıca harici ekran kartı da olduğu için çift ekran kartlı diyebiliriz..eğer öyle ise sürücüler yüklü iken (intel&nvidia) Aygıt yöneticisinde her iki ekran kartınında görünmesi gerekiyor.
Bazı bilgisayarlarda bu 2 ekran kartından birini aktif edebilmek için kısayol tuşu veya özel bir tuş konulabiliyor.
Bazılarında da Bios'a girip kullanılacak ekran kartının seçildiği bölümde "Switchable" yerine "Discrete" seçeneğini seçince bilgisayar istenen karta sabitlenebiliyor.
nvidia denetim masasından 3d ayarları-3d ayarlarının yönetilmesi kısmında "tercih edilen grafik işlemci" kısmında "otomatik seçim" değilde nvidia nın kartını seçerseniz driver yüklemede sorun çıkmayacaktır.Ama kurulum yapmadan önce eski sürücüyü uninstall edin.

Geri