NTLDR HATASI

Kodla Büyü

ozharput

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayara format atarken, dosyaların kopyalanması tamamlanmadan mavi ekran birden kaybolup bilgisayar yeniden başlıyor ve NTLDR eksik diye bir mesaj veriyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşım büyük ihtimal kullandığın işletim sistemi cd' si arızalıdır.başka bir işletim sistemi cd'si dene,o da çözüm olmuyorsa cd-rom'un bağlantılarını kontrol et .Cd-romun data kablosunda bir gevşeme olmuş olabilir. ama büyük olasılıkla cd den kaynaklanır.kolay gelsin

Arkadaşım birden fazla Cd denedim olmadı.
Ayrıca bence CD-tom kablosunda sorun olsa CD-romu bilgisayar tanımaz değilmi :idea:
Yinede teşekkür ederim..

bende de öyle sorun olmuştu bilgisayar kurmaya başladığında o kapanma olmadan cd yi çıkardığımda tekrar cd istemişti ve taktığımda sorunsuz devam etmişti.

Teşekür edrim ama o kapanmanın ne zaman olacağını bilemiyorum ki.
çok denedim bazen %5, %10,%50, % 90 larda kapanıyor

sorun arkadaşların dediği gibi CD dedir başka bir CDden kurmayı bir daha deneyin ama formatlayarak kurun

o zaman bir de farklı bir işletim sistemi kurmayı dene yada CDden çalışan işletim sistemlerinden açmayı dene bakalım ne olacak

Bence de Cd den kaynaklanıyor olabilir.

Ama öyle hatalarla karşılaştım ki bazen hiç beklemediğim yerden cözüm buldum.

bence başka bir HDD denemesi bile gerekebilir.

aynı anakartla başka bir HDD üzerine kurup imajını alıp kendi HDD ne imajdan acmayı da deneyebilirsiniz.

şimdiden kolay gelsin.

Geri