Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Kodla Büyü
tcoalngsau örtmenim ilginiz için teşekkür ederim, söküp takma işlerinde hiç pratiğim olmadı daha önce ama tek çare bu galiba tamirciye göndermeden önce

Bu sorunla sık sık karşılaşıyosan şunları windowstan yapabilirsin ya da live cd ile sistemi açarak:
windows kurulumunu yaptığın CD'yi takıp,
Başlat --> Çalıştır --> deyip "sfc /scannow" yazarak enter'a bas ve işlem bitene kadar bekle.
Böylece sistem dosyalarını yenilemiş olursun.

bende notebookta böyle bir problem oldu usb ile format atmaya çalıştım ama hep bu hatayı verdi ve ilerlemedi. harddiskinde problem olduğunu düşünüyorum

tcoalngsau' Alıntı:
Arkadaşlar bir çoğumuz okullarda ya da arkadaşlarımızın pc sinde bu durumla karşılaşıyoruz veya karşılaşabiliriz. Bu problemin yaşanmasının bazı sebepleri olabilir.

Ntldr Eksik Hatası Nasıl Giderilir?

(NTLDR is missing) Bu hatayı aldığınızda kontrol etmeniz gerekenler şunlardır:

- İşletim sistemi olmayan bir harddiskten boot etmeye çalışırsa bu hatayı alırsınız

- Harddiskte fiziksel bir problem oluşmuş olabilir. Disk kablosunda veya bağlantısında problem olabilir.

ntldr.jpg

Eğer bu durumlardan ötürü bir problem oluşmamıssa, Boot.ini dosyası bozuk veya NTLDR.Com dosyası eksiktir.Bunu gidermek için Xp cd mizi takıyoruz ve boot ediyoruz.Ardından Repair Console (Onarma Konsolunu seçiyoruz). :++:

Aşağıdaki komutları uyguluyoruz.

Kod:
C:\Windows> copy x:\i386\ntldr c:\ “x” harfi sizin CD sürücünüz olarak değiştirin

C:\Windows> copy x:\i386\ntdetect.com c:\

Bu dosyaları kopyalayıp aşağıdaki komutları uygulayın

C:\Windows> fixboot

C:\Windows> fixmbr

C:\Windows> bootcfg /rebuild

bu işlemlemlerden sonra sistemimizi yeniden başlatalım.. alıntıdır..

Re: Ynt: Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Mesajım bulunsun, lazım olur sonra

Geri