ntdrl eksik cd yi görmüyor

Kodla Büyü

neşem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar labda vestel bilgisayarlar var ntdrl eksik diye hata veriyor format atacagım ama cd yi okutamıyorum sorun neden kaynaklanıyor olabilir??

hocam onu yaptım zaten bi de verifying DMI pool data uyarısı var ??

hocam hrddisk başka bir bilgisayara takın c nin içinde iki NTLDR veya NTDETECT.COM diye gizli dosya var. onlar silinmiştir..xp cd sinden o iki dosyayı alıp bozuk olan pc ye c ye kopyalayın.düzelmasi gerekir düzelmezse format..

hocam zaten format esnasında bu sorunu aldım ve tekrar cd yi okutamıyorum su anda harddiskler sata

bilgisayara format atmam lazım cd yi bi sekilde okutmamgerekiyor

hocam benim labta vestel benimde birkaç kere başıma geldi.anakart pilini çıkarın 1 dk sonra geri takın hocam. bir tanesinde işime yaradı ama diğerinde olmadı bi deneyin hocam..

agazi' Alıntı:
hocam benim labta vestel benimde birkaç kere başıma geldi.anakart pilini çıkarın 1 dk sonra geri takın hocam. bir tanesinde işime yaradı ama diğerinde olmadı bi deneyin hocam..

denedim ama işe yaramadı sağol hocam

bu konuda yardımcı olabilecek arkadas yok mu ?

hocam diğer bilgisayarıda nasıl halletdim şimdi aklıma geldi. biraz garip ama sonuçta düzeldi.iki bilgisayarın harddisklerini değiştirmiştim.
çalışan bir öğrenci pc harddiskini hata verene taktım.
hata veren öğrenci pc harddiskinide sağlama taktım formatladım.
düzelmişti... kolay gelsin hocam...denerseniz belki işinize yarar bende yaramıştı..

Hocam Cd nin sorunsuz olduğundan emin iseniz, düzgün çalışan bir dahili yada harici CD sürücüsünü bilgisayara takın ve işletim sistemini yüklemeyi deneyin, çünkü benim tahminim CD niz yada CD sürücünüzde sorun var.

HOCAM YAPMANIZ GEREKEN ŞU. NTLDR HATASI VEREN HARDDİSKİ SÖKÜP ÇALIŞAN BİR BİLGİSAYARA İKİNCİ HARDDİSK OLARAK GÖSTERİYORSUNUZ. SONRA CD DEN BAŞLATIP NTDLR HATASI VEREN CD YE XP YÜKLEMESİ YAPIYORSUNUZ.... YALNIZ BU İŞLEMİ YAPMADAN ÖNCEKİ HARDDİSKİN İMAGENI ALIN ACRONİS VEYA GHOSTLA ÇÜNKÜ İKİNCİ HARDDİSKİ ÇIKARINCA DİĞERİNDE İKİ İŞLETİM SİSTEMİ GÖZÜKECEK BİRİ DİĞER HARDDİSKİ ÇIKARDIĞINIZ İÇİN ÇALIŞMAYACAK ONDAN İMAGEDEN GERİ DÖNMENİZ GEREKECEK.KOLAY GELSİN..

trimegistes' Alıntı:
Hocam Cd nin sorunsuz olduğundan emin iseniz, düzgün çalışan bir dahili yada harici CD sürücüsünü bilgisayara takın ve işletim sistemini yüklemeyi deneyin, çünkü benim tahminim CD niz yada CD sürücünüzde sorun var.
cd de sorun yok hocam farklı cd lerde denedim tesekkürler

cihan2' Alıntı:
http://goksu.csharpturk.net/archive/2007/10/11/11.aspx
hocam bu link size yadımcı olur sanırım.

size de tsekkürler hocam bilgisayarbilişime yazmadan önce google arayıp bu linke baktım ancak işime yaramadı :S

tessekkür ederim ilginize

areca' Alıntı:
HOCAM YAPMANIZ GEREKEN ŞU. NTLDR HATASI VEREN HARDDİSKİ SÖKÜP ÇALIŞAN BİR BİLGİSAYARA İKİNCİ HARDDİSK OLARAK GÖSTERİYORSUNUZ. SONRA CD DEN BAŞLATIP NTDLR HATASI VEREN CD YE XP YÜKLEMESİ YAPIYORSUNUZ.... YALNIZ BU İŞLEMİ YAPMADAN ÖNCEKİ HARDDİSKİN İMAGENI ALIN ACRONİS VEYA GHOSTLA ÇÜNKÜ İKİNCİ HARDDİSKİ ÇIKARINCA DİĞERİNDE İKİ İŞLETİM SİSTEMİ GÖZÜKECEK BİRİ DİĞER HARDDİSKİ ÇIKARDIĞINIZ İÇİN ÇALIŞMAYACAK ONDAN İMAGEDEN GERİ DÖNMENİZ GEREKECEK.KOLAY GELSİN..

inş yapabilirim bu sefer tesekkurler

Geri