NSS Ekran kararma sorunu

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Net Support School 14.5 sürümünü öğrenci bilgisayarlarına yükledim, öğretmen bilgisayarında 14.02 sürümü var, öğretmen bilgisayarından öğrencilere ekranımı GÖSTER dedikten sonra, yani gösterim bitince NSS ekranında öğrenci bilgisayarlarının ekranları siyah oluyor. Yani öğrenci bilgisayarlarının ekranlarını göremiyorum, öğrenci bilgisayarları ile bağlantı var ama görüntü simsiyah oluyor. Neden olabilir, fikri olan var mı?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-10-06 120707.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-06 120707.png
    57.2 KB · Görüntüleme: 55
Kablosuz ağ kullanırken ben de benzer sorunlar yaşıyordum. Kablolu bağlantıya geçince sorunlar düzeldi.

Bugün denedim, sürücüleri güncelleştirdim ilk başta ekranların masaüstleri göründü sonra yine karardı, nasıl bişi anlamadım gitti.

Benim de bir sorum var. bir öğrenci bilgisayarının ekran görüntüsünü diğer öğrencilere nasıl aktarabilirim

Yıllardır Netsupport School kullanırım, bilgisayarlar yenilendi, clientlara ekranımı gösterdiğimde gösteriyi bitirince ekranlar resimde görüldüğü gibi siyah ekran oluyor, tahtanın masaüstü ise görünüyor. GPU sürücülerini güncelledim ilk başta masaüstleri göründü ama ekranımı öğrenciler gösterdikten sonra yine siyah ekrana döndü. En dandik bilgisayarda NSS'de en ufak sorun yaşamamıştım. Yardımcı olabilecek olabilecek var mı?.

Model: Desktop-Q61HVOL
İşlemci: Intel Corei3 10100 3.66ghz

Yaptığım araştırmada aşağıdaki bilgiye ulaştım ama nasıl yapılır çözemedim. Lütfen aşağıdaki adımları anlayan biri yardım edebilir mi? Çok teşekkür ederim.

NetSupport Conflict with Remote Desktop (Black or Blank Screen Effect)
There have been some instances of connecting to PC’s with DNA Console where the screen is blank or black, this is because of the conflict between the Remote Desktop, which there are 2 versions. One is the RD via Start -> All Programs -> Accessories -> Communications -> Remote Desktop (this is the version which has the problem), the other resides via the Administrative Tools.
To correct the problem first run the admin.pak (Netsupport DNA Console must be closed first), this will remove the previous RD (Remote Desktop) function. Then re-run the Adminpak.msi (can be found at either the Microsoft site or in Windows 2003 server CD), install gpmc.msi as well. Once this is installed run this from Start -> Run command regsvr32 schmmgmt.dll.
Start using the remote desktop in Active Directory

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-10-27 123301.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-27 123301.png
    93.3 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
resimde kar4aran bilgisayarları denemek için windows 11'e çevirmiştim.
çalışan makinalar windows 10 + nss 14.0.6 eng
karararn makinalar windows 11 + nss 14.0.15 tr

bende çözüm bekliyorum
Ekran görüntüsü 2023-10-29 185435.png

Windows 10 olan PC'de vga ve ethernet driver'ı eski windows makinadan aldım;
güncel olanı yüklü itirazına rağmen kurdum.
10 yüklü makinada kararma bitti.
ama aynı şeyleri windows 11 yüklü pc'de de yaptım sorun devam ediyor

thumbnail_IMG_5542.jpg

Hocam anlamadım, eski makinaden aldım derken nasıl yani? Eski driver mı kurdunuz? Nasıl eski makinadan aldınız?

Hocam anlamadım, eski makinaden aldım derken nasıl yani? Eski driver mı kurdunuz? Nasıl eski makinadan aldınız?
mevcut eski 10 sisteme driver genius kurup, ekran ve ethenet sürücüleri yedekledim.
sonra hem yeni güncel windows 10 ve 11 sisteme kurdum.
yeni güncel 10 oldu; 11 olmadı :(

kapatıldığında bağlantıyı kes kısmı işaretlimi hocam? Bu ayarı kapatıp dener misiniz? Üst menüde Görünüm geçerli ayarlar kısmından giriş yapıyoruz..

Ekli dosyalar

• nss.jpg
    nss.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 38
Bugün denedim, çok ilginç ama windows 11 bilgisayarlarda NSS ekran kararıyor, windows 11 den windows 10a geçiş yapınca düzeldi.
NSS ile windows 11 kullanan var mı acaba? Benim kullandığım bilgisayarlar mı sorun çıkartıyor?

Bugün denedim, çok ilginç ama windows 11 bilgisayarlarda NSS ekran kararıyor, windows 11 den windows 10a geçiş yapınca düzeldi.
NSS ile windows 11 kullanan var mı acaba? Benim kullandığım bilgisayarlar mı sorun çıkartıyor?
Ekran kartı sürücünüzü güncellemelisiniz.

Burdan programı indirip taratın ve güncel sürücüyü indirin. Ben sanalda ve kendi bilgisayarımda kurdum, sorunsuz çalışıyor, ikiside windows 11. İsterseniz kendi kurulum paketimi paylaşabilirim

hocam v14 mü denediniz? Netsupportun sayfasına baktığımda en son sürüm v15.01

Burdan programı indirip taratın ve güncel sürücüyü indirin. Ben sanalda ve kendi bilgisayarımda kurdum, sorunsuz çalışıyor, ikiside windows 11. İsterseniz kendi kurulum paketimi paylaşabilirim
yaptım yaptım onu da yaptım.
300mb güncelleme de yaptım yok :(

Hocam paylaşabilir misiniz, güncel driver da yükledim, herşeyi denedim, windows 11 ile NSS hiçbir sürümü çalışmıyor anlamadım, tüm sürümleri denedim.

bende yeni gelen win11 makinalarda aynı sorunu yaşıyorum. ilk açılışta kendi ekranımı paylaşana kadar sıkıntı yok. ekran paylaşımı dönüşünde öğrenci ekranları kararıyor. öğrenci pcleri yeniden başlatılana kadar tekrar geri gelmiyor.

Geri