NSS 10.7...Video izletme

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
EK SORU: 9 Mayıs 2012
NSS 10.7.5..... Videolardan hangi uzantıları destekliyor?

Netsupport School Video Player ile
  • Avi
    Mpg
uzantılarına baktıgımda görüntü yok... Xvid hatası veriyor...
Ama
Wmv uzantısına baktıgımda açıyor...

Wmv dısında başka tür desteklemiyor mu?
Detekliyorsa bendekiler niye açmadı....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ASIL SORU ve ÇÖZÜMÜ

merhaba arkadaşlar
vestel promega 20+1 lab...
XP
NSS 10.7

durum şu:
Diğer branş öğretmenleri öğrencilere dersle ilgili küçük videolar izletmek istiyorlar. Projeksiyonumuz olmadıgından ders anlatımları NSS ile...

Küçük videoların veya filmlerin gösterimini ders anlatır gibi NSS ile nasıl öğrenci pc lerinde kesintisiz başarabiliriz.
teşekkürler

neyzen26' Alıntı:
hocam önce nss te "file distribute" ile videoları öğrenci bilgisayarlarına d ye atın daha sonra nss te show video seçeneğini açıp d deki videoyu oynatın. Tabi bu arada sizin video yu dağıtırken d ye koyarsanız daha kolay olur. Görüntü takılmadan izletebildim.

Kod:
[b]1- [/b]manuel olarak tek tek pc leri dolasıp flash/CD ile videoyu kayıtedecez [b]X:\yyyy\[/b] içine
     veya
dediğiniz gibi file distribute ile tek seferde yapcaz bu işi.
[b]2-[/b] sonra kendi pc mizde[b] X:\yyyy\[/b] içine videoyu atacaz.
[b]3-[/b] kendi pc mizde show video ile[b] X:\yyyy\[/b] klasorundeki videoyu gösterip tamam diyecez.

boylece [b]NSS hiçbir sekilde takılmadan [/b]videoyu tüm pc lerde gösterecek..

20 Pc nin hepsine değil de 5-10 tanesine aktarmayı deneyin. Denemedim ama sayı azalınca belki ağ hızı yeterli gelebilir.
Networkte uzman arkadaşlar daha ayrıntılı bilir, bildiğim kadarı ile lablarımızdaki i 100Mbps lik LAN bağlantısı, öğretmen bilgisayarındaki orta kalitedeki videoyu 20 PC ye aynı anda aktarmak için yetersiz.

Benim okulda 20+1 Crea lab var. Powerpointe yüksek çözünürlüklü resimlerle oluşturduğumuz slaytları NetSupporttan yansıtınca takılıyor.

hocam kendi ekranınızı göstererek izlettirebilirsiniz ama kırpık kırpık oluyor...aktarmak yerine hepsine kendi ekranınızı göstererek yapabilirsiniz...

kırpık kırpık olunca da bi anlamı kalmaz hocam...

ben hayal meyal hatırlıyorum sanki bir yerde mi görmüştüm bi yerde mi okumuştum bilmiyorum
öğrenci pc lere videoyu yukle. öğretmen pc sinden çalıştır boylece kesinti olmadan izlenir...

ama dediğim gibi hayal meyal...

hocam önce nss te "file distribute" ile videoları öğrenci bilgisayarlarına d ye atın daha sonra nss te show video seçeneğini açıp d deki videoyu oynatın. Tabi bu arada sizin video yu dağıtırken d ye koyarsanız daha kolay olur. Görüntü takılmadan izletebildim.

Ekli dosyalar

• ekran.jpg
    ekran.jpg
    194.1 KB · Görüntüleme: 991
neyzen26' Alıntı:

hocam
1- manuel olarak tek tek pc leri dolasıp flash/CD ile videoyu kayıtedecez X:\yyyy\ içine
veya
dediğiniz gibi file distribute ile tek seferde yapcaz bu işi.
2- sonra kendi pc mizde X:\yyyy\ içine videoyu atacaz.
3- kendi pc mizde show video ile X:\yyyy\ klasorundeki videoyu gösterip tamam diyecez.

boylece NSS hiçbir sekilde takılmadan videoyu tüm pc lerde gösterecek.. video ne kadar büyük olursa olsun değil mi?doğru anladım mı?

evet hocam doğru o şekilde olacak. Yoksa takılma kaçınılmaz oluyor. Çok büyük dosyaları daha denemedim ama çocuklara izlettiğim kısa videolarda sorun olmadı.

TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM
ben de ithalatçı firmayı aradım.
1- kendi pc nizden sunu yapar gibi yapabilirsiniz
2- öğrenci pclere dağıtır sonra hepsine BAŞLAT diye seslenirsiniz aynı anda çocuklar başlat tuşuna basıp filmi izlerler
dediler

cyln' Alıntı:
TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM
ben de ithalatçı firmayı aradım.
1- kendi pc nizden sunu yapar gibi yapabilirsiniz
2- öğrenci pclere dağıtır sonra hepsine BAŞLAT diye seslenirsiniz aynı anda çocuklar başlat tuşuna basıp filmi izlerler
dediler
Bir şey değil de
hocam öyle olacaksa programa ne gerek var ki ? Birde nadirde olsa bazı uzantıları açmayabiliyor. avi, wmv vs sorun olmuyor ama bazen flv gibi uzantıları oynatmayabiliyor.

Geri