NSS İNTERNETİ ENGELLER Mİ?

Kodla Büyü

güneşimm

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar bizim labda bir bilgisayarı netsupport kurup öğretmen bilgisayarına bağladım önce olmadı meğer aynı adı taşıyan farklı bilgisayar varmış adını değiştirdim bağlantı kuruldu ama sonra baktım ki internete girmeye çalıştığımda sayfa görüntülenmiyor diyor halbuki saatin yanındaki internet kısmında ağa bağlandı diyor yardımcı olabiilir misiniz.

hocam benim aklıma gelen ilk çözüm kaldırın nss u bakın net var mı yoksa demekki nss dan değildir.

olabiliyor hocam. benim başıma gelmişti. ama bende öğretmen bilgisayarı bağlanmıyordu. öğrencilerde sorun yoktu.
kaldırıp netop kurmuştum herhalde.

ama hiç bir bilgisayarda sorun çıkmadı sadece 1 tanesinde bu sorun cıktı .önceden panda şifresi soruyordu ondan sonra internete giriyordu ama şimdi şifre sormuyor explorerr da sayfa görüntülenmiyor diyor.

hocam o bilgisayarın ethernet kartı vs driverlarını kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Arkadaşlar aynı sorunu yaşıyorum :-/ sadece öğretmen bilgisayarı internete bağlanıyor, 14 bilgisayar ağa bağlanmadıgı için net-op ile kontrol edemiyorum...

Bu sorunu çözen var mı acaba???

Yeni Kullanıcı hesabı açıp denedim, yeni oturumda da olmadı.
Sabit ip vermiştim, sildim ve otomatik ip verdim. şu an internete bağlanıyor ve netop teacher da bilgisayarlar görünüyor, sorunu bu şekilde çözdüm.

Geri