NRF24L01 Kullanımı

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba. Hayırlı günler. Size bir sorum olacak. nrf24l01 modülünü gördüm ve aklımda olan bir projede ihtiyacımı karşılayacak özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Kısaca şöyle anlatayım; Verici arduino'ya bağlı 5 adet buton olacak ve her buton farklı bir arduino üzerinde farklı işlemler yapacak. Mesela 1. butona basınca 1. alıcı led yakacak, 2. butona basınca 2. alıcı bir servo çalıştıracak. bu şekilde her arduino farklı iş yapacak. 2 arduinoyu kendi arasında konuşturabiliyoruz. O konuda çok kod var ama bir arduinodan çoklu kontrolü bir türlü bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Kafamdaki sorular şunlar:
1. Verici arduinoya 5 tane kanal tanımlayacağız ama bu kanal numaraları 0xE8E8F0F0E1LL formatında olduğu için bunların özel bir anlamı var mı yoksa kendimize göre mi belirliyoruz.
2. const uint64_t kanal= 0xE8E8F0F0E1LL; gibi bir tanımlama yaparken her arduino için farklı kanal değişkenleri mi yapacağız? (kanal1, kanal2, kanal3 ... gibi)
3. radio.openWritingPipe(kanal1); diye buna veri göndereceğimiz setup bölümüne
radio.openWritingPipe(kanal1);
radio.openWritingPipe(kanal2);
radio.openWritingPipe(kanal3);... şeklinde tanımlama mı yapacağız?

birden çok nrf24 ile iletişim kuran bir proje bağlantı şeması ve kodu nerede bulabilirim. Sizde varsa yardımcı olabilir misiniz?
kafanızı şişirdiysem kusura bakmayın.

Geri