NOTEBOOK RAM TERFİSİ ÇOK ÖNEMLİ!!!

Kodla Büyü

engin20020

Aktif Üye
ARKADAŞLAR NOTEBOOK'A RAM TERFİSİ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ. AŞAĞIDAKİ RESİM EVEREST İLE YAPILMIŞ TESTE AİTTİR. BU RESME DAYANARAK BANA FİKİR VEREBİLİRMİSİNİZ. ŞU AN Kİ NİYETİM KINGSTON DDR2 667 MHZ 2 GB RAM TAKIP BELLEĞİMİ 2.5 GB' A YÜKSELTMEK. BU KONUDA BİR SIKINTI YAŞARMIYIZ. SAAT HIZLARINDA BİR PROBLEM OLABİLİRMİ. LÜTFEN ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN CEVAP VERİRSE ÇOK MUTLU OLURUM. RAM'İ İNTERNETTEN ALACAĞIMIZ İÇİN ELİMİZDE PATLAMASINI İSTEMİYORUZ. ALLAH RAZI OLSUN...

hocam notebook modeliniz toplamda ne kadar ram destekliyor onu bir araştırın eğer eğer toplam değeri uygunsa saat hızlarınız tutuyor 667 mhz ramlerden alıp takabilirsiniz problem çıkmaz.

evet hocam bence de saat hızları sorun olmaz. ama bilgisayar 2 gb lık Ram'i desteklemiyor olabilir. Bilgisayarın kendi internet sitesinden filan bir bakın destekleyip desteklemediğine. Çünkü bende sizin yaptığınızı yapacaktım.Ancak kendi sitesinde 1 Gb Ram kullanılarak maksimum 2 Gb olabilir deniyor( çünkü 2 slot var)

EVET ARKADAŞLAR BİZDE DELL INSPIRON 6400 VAR KİTAPÇIKTAN BAKTIK 4 GB A KADAR DESTEK VERİYORMUŞ.BU ŞARTLARDA 2 GB DDR2 667 ALSAK OLAY ÇÖZÜLÜR YANİ... TEŞEKKÜR EDERİM

hocam olay çözülmez notebookunuzun 4 tane ram yuvası varsa her bir yuva 1 gb destekler ancak 2 tane yuvanız varsa 2 artı 2 gb ram takabilirsiniz yada 2gb artı 512 mb

ARKADAŞLAR HALEN KARARSIZ OLDUĞUM DURUMLAR VAR. RESİMİ İNCELEYECEK OLURSANIZ PARANTEZ İÇERİSİNDE 333 YAZILI. ORASI KAFAMI KARIŞTIRDI. BİZDE 2 SLOT VAR İKİSİNDE DE 512 MB RAM TAKILI TOPLAMDA 1 GB. DUAL CHANNEL ÇALIŞIYORMUŞ. BİZ BU ŞARTLARDA 2GB 667 MHZ DDR2 ALSAK BİR SIKINTIMIZ OLMAZ UMARIM. GÖRÜŞLERİNİZİ VE BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM

hocam o 333 problem değil eğer ramlar 667 ise ve toplam desteği 4 gb ise vede 2 slotun varsa alıp tak 2 gb rami bir problem çıkmaz.

ARKADAŞIM İŞTE ANLAYAMADIĞIM DURUM ŞU. DDR2 LER 667 MHZ LİK DEĞİLMİDİR. BİZ MAKİNEMİZDEKİ RAMLERİ 667 OLARAK BİLİYORDUK. ANCAK TEST SONRASI 333 OLARAK BİR YAZI GÖRÜNCE ŞAŞIRDIK. ACABA DULA CHANNEL ÖZELLİĞİ SEBEBİYLE 333+333 = 666 YANİ 667 MHZ Mİ YAPIYOR BU RAM HIZI. BU KONUDA YANLIŞ ŞEYLER BİLİYORSAM LÜTFEN BENİ UYARINN

ARKADAŞIM BİZİM RAMLER RESİME GÖRE 333 MHZ LİKMİ YOKSA 667 Mİ.
YANİ TEK BAŞINA BİR RAM 333*2 Mİ ÇALIŞIYOR KENDİ İÇİNDEMİ DUAL OLUYOR

Engin hocam, notebook'a zaten 333 MHz DDR2 bellek bulamazsın gibime geliyor. Dolayısı ile sorun çıkmayacağı kanaatindeyim bende. O kastedilen 667 diye tahmin ediyorum bende.

ARKADAŞLAR BAŞKA FİKRİ OLAN YOKMU BU KONUDA GİRİP ARAŞTIRMASINI YAPABİLECEĞİM BİR SİTE VARMI ACABA

hocam ben yıllardır teknik servis işi yaparım bana güven sök makinanın ramini üzerine bak 667 mhz yazıyorsa yada ddr2 ibarase varsa vede notebookun herbir slotu 2 gbtı destekliyorsa al tak kesinlikle problem çıkmaz(2 artı 2 4 gb desteği olduğunu daha önce söylemiştiniz) resme görede raminiz 667 mhz.

resme göre raminiz 2007 üretimi yani kesinlikle 667 mhz. sizin tek dikkat etmeniz gereken tekrar tekrar söylüyorum raminizin mhz değil notebookunuzda kaç tane ram yuvası olduğu resimde ramin birisi 1. bankta ikincisi 3. bankta görünüyor o yüzden ısrarla bunu söylüyorum eğer 4 tane ise her bir yuvaya 1 gb ram takabilirsiniz 2 tane ise her bir yuvaya 2 gb'ta kadar takabilirsiniz.

ramler ddr2 yani kendi içerisinde dual çalışıyor o yüzden testte 333 görünüyordur.

allah razı olsun hocam çok faydalı ve rahatlatıcı oldu bilgilerin. bende 2 tane 512 vardı şimdi bir tane 2 gb alacam ve 2,5 gb yapacam sağol iyi çalışmalar

Geri