Notebook/Masaüstü İmaj/İSO - Win7HomePremium - Mart2021

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Notebook ve masaüstü bilgisayarlar için oluşturduğum Windows 7 imaj ve hazır iso çalışmasıdır.
(Çalışmaları ile bu çalışmalara büyük katkısı olan Mahmut Hocaya -hafizoglu.net'e- teşekkür ederim)

İndirip amacınıza göre kullanabileceğiniz 2 dosya vardır.
Win7Imaj_Mart2021: Ayarlamaların ve tüm programların yüklü olduğu hazır imajdır. Tüm diski formatlar. En az 120 GB HDD/SSD kapasitesi gerektirir.
Win7ISO_Mart2021: Ayarlamaları ve tüm programları içeren bu ISO dosyası normal format atma aşamalarına sahiptir. Diski istediğiniz şekilde bölümlendirirsiniz. Imaj yüklemeye göre daha uzun sürer kurulumu.

Çalışmanın Özellikleri:
* Windows 7 Home Premium sistemi ile hazırlanmış ve 01.03.2021 tarihi itibarıyla sistem ve programları günceldir. Gereksiz ve sistemi ağırlaştıran güncelleme paketleri devre dışı bırakılmıştır.
* MBR disk yapısına sahip olduğu için eski/yeni bilgisayarlara kurulabilir.
* Kurulumdan sonra Disk Yönetimini kontrol ederek bölümlenmemiş alandan yeni bölüm oluşturun.
* Bilinen usb 3.0 sürücülerinin büyük bir kısmı dahil edilmiştir. (Kurulumdan sonra klavye/mouse/flash bellek algılamama sorunu olmaz.
* Usb 3.0 dışındaki diğer sürücülerin yüklemesini sizin yapmanız gerekmektedir.
* Yüklü programlar güncel olup kullanıma göre optimize edilmiştir. Yüklenen program listesi için görseli inceleyebilirsiniz.
* Canlı ders ve işlemleri için gerekli olabilecek programlar kullanıma hazırdır.
* Etkinleştirme problemi yoktur ve bunun için internete ihtiyaç duymaz. (Masaüstü/Araçlar klasöründe programı vardır; sorun yaşayanlar için)
* Imaj dosyası ile kurulum yapmak için min 120 GB disk kapasitesi gereklidir. ISO dosyası için bu koşul yoktur.
* USB belleklere kurulum işlemi için tüm aşamalarda Ventoy programını kullandım. Kullanımı için link1 veya link2 yi inceleyiniz (Teşekkürler @sas7979 hocam ve hafizoglu.net)
* Link kota aşımına karşın videoyu izleyiniz.
* Kurulumdan sonra sürekli yeniden başlatma problemini yaşamamak için ekran kartını çıkarıp imajı yükleyin. (Teşekkürler @oneroz84 )

İndirme Linkleri:
Win7Imaj_Mart2021
Win7ISO_Mart2021

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Son düzenleme:
iso halini beklıyorum hocam ellerinize saglık
win10 ları ındırdım bunlarıda ve etkileşimli tahtalarıda ındırmeyı beklıyorum
tesekkurler

Hocam güzel olmuş ama isterim ki içinde android programı, ch340 driver, scratch, netsupport gibi programlar olsa tam laboratuar için olur süper olur.. Yinede çok teşekkürler..

iso halini beklıyorum hocam ellerinize saglık
win10 ları ındırdım bunlarıda ve etkileşimli tahtalarıda ındırmeyı beklıyorum
tesekkurler
ISO linkini ekledim ilk mesaja hocam. Etkileşimli tahtalar için paylaşım takvimi şu şekildedir:

Faz-2 (Windows 10) imajını 03.03.2021 - Çarşamba
Faz-1 (Windows 7 ve 10 ayrı) imajını 05.03.2021 - Cuma
Faz-3 (Pardus ve Windows 10 birlikte) imajını 08.03.2021 - Pazartesi

Hocam güzel olmuş ama isterim ki içinde android programı, ch340 driver, scratch, netsupport gibi programlar olsa tam laboratuar için olur süper olur.. Yinede çok teşekkürler..
Hocam Windows 7 imajlarına bu programları eklemedim. Temel imaj niteliğinde olsun istedim.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/yeni-notebook-masaustu-imaj-iso-win10-subat2021.177185/
Windows 10 full imajında ise bu programların ve ayarlamaların büyük bir kısmı vardır.

Hocam yükledim imajınızı, Windows lisanslama yapmaya çalıştığımda bu hatayı verdi. Ne işlem yapmalıyım? Sebebi nedir acaba?

Ekli dosyalar

• 4B7B4245-426F-4530-BBA9-A90D04F4FB27.jpeg
    4B7B4245-426F-4530-BBA9-A90D04F4FB27.jpeg
    526.7 KB · Görüntüleme: 139
Arkadaşlar ben yükledim donup duruyor neden acaba. Yükledim bilgisayarıma bir şeye tıkladığım zaman donup kalıyor yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar ben yükledim donup duruyor neden acaba. Yükledim bilgisayarıma bir şeye tıkladığım zaman donup kalıyor yardımcı olursanız sevinirim
Hocam bilgisayarın sürücülerini kurmanız lazım. Windows 7 sürücü eksikliğine Windows 10 gibi toleranslı değil. Bir driver paketi ile sürücüleri kurmaya çalışabilirsiniz.

Hocam imaj ve iso farkını yazmışsınız ama aralarındaki fark hdd/ssd bölümlendirebilme ve fomat süresi mi sadece?

Düşük özellikli win7 kurulu bilgisayarlarıma win7 Mart imajınızı yüklemeye çalıştım. Sürekli yeniden başlıyor, sistemi açamıyor. Yalnızca bir tane iblgisayara yükleme yapabildim. HDD kapasiteleri 120GB ve aşağısında olduğundan yükleme yaparken İSO'yu kullandım.

Yeni bilgisayarlarda Win10 Full İmaj sorunsuz kuruldu ve çalıştı.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    144.4 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Düşük özellikli win7 kurulu bilgisayarlarıma win7 Mart imajınızı yüklemeye çalıştım. Sürekli yeniden başlıyor, sistemi açamıyor. Yalnızca bir tane iblgisayara yükleme yapabildim. HDD kapasiteleri 120GB ve aşağısında olduğundan yükleme yaparken İSO'yu kullandım.

Yeni bilgisayarlarda Win10 Full İmaj sorunsuz kuruldu ve çalıştı.
Windows 7 nin disk toleransı maalesef Windows 10 kadar değil. Bu yüzden bazı bilgisayarlara uymama ihtimali var. İmajı alırken 2 masaüstü ve 1 laptopta test ettim, hiçbir sorun yaşamadım. Net olarak şuna uyar buna uyar diyemiyorum.

ISO linkini ekledim ilk mesaja hocam. Etkileşimli tahtalar için paylaşım takvimi şu şekildedir:

Faz-2 (Windows 10) imajını 03.03.2021 - Çarşamba
Faz-1 (Windows 7 ve 10 ayrı) imajını 05.03.2021 - Cuma
Faz-3 (Pardus ve Windows 10 birlikte) imajını 08.03.2021 - Pazartesi

Hocam Faz1 imajını yayınladınız mı?

Merhaba hocam
Öncelkli olarak emeğinize sağlık. Linkleri yenileme vaktiniz var mı? Şu an indirilmiyor
doc-14-a4-docs.googleusercontent.com ana makinesine erişim reddedildi

Geri