Notebook aşırı ısınıyorsa dikkat!!!

Kodla Büyü

erdogan_y

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarımın altında 2 fanlı soğutucu olduğu halde bilgisayarımın ısısı, 85C-100C arasında değişiyordu ve altına inmiyordu. Bilgisayar öyle ısınıyordu ki ısı bilgisayarın her tarafına yayılıyordu. Ve takılmalar olmaya başladı. Canım sıkıldı, garanti filan demedim bilgisayarın kapağını açtım. Isının dışarı çıktığı yerde süzgeç var ve bu, tamamen ince toz ile sıkışmış, ısı dışarı çıkamadığı için bilgisayarın içine dağılıyormuş. Ve klavye bile ısınıyordu. Şimdi süzgeci temizledim, sıcaklık 85C den 45C-50C düştü. Altındaki soğutucu da ses yapıyordu onu da attım. Şimdi bilgisayar ilk aldığım gün gibi performansı çok iyi ve sessiz çalışıyor, fan normal seviyede çalıştığı için fanın sesi hiç duyulmuyor, ve şimdi mutluyum. Eğer sizlerin de bilgisarlarınızda ısınma problemi varsa, garanti gider diye hiç beklemeyin, hemen gerekli temizliği yapıp ısıdan kurtulun :)

aynen hocam benim laptopta ısınıyordu, söktüm fan çıkışındaki bakır soğutucunun arası toz, halı tüyü ve bilimum pislikle dolmuş :mrgreen: temizledim, şimdi gayet sessiz ve hızlı çalışıyor

Zaten muhtemel tozlanmadan kaynaklanır çoğunlukla. Sorunun çözülmesi sevindirmiş sizi :)

Bu tür ısınma problemlerine çözüm olarak ayda 1 pc içi tozlardan arındırılmalı.

benimkinden de yumak yumak toz çıkmış. Ben hep kucağımda, yastık üzerinde ya da halıda kullanıyodum. Artık altına bi tane duralet aldım öyle kullanıyorum :)

Témizlim derken dağitabilirsiniz Laptop bilgisayarlar hassastır cocuklar için oyuna vs gelmez bildiğim kadariyla çin mali olanlar var onlar hemen ısınır :D

Birkaç ay önce aynı sebebten laptobun fanını söktüm. Adamlar ızgaranın önüne filtre koymuşlar zannettim meger tozlar filtre görünümü almış :puhaha:

hocam bu bahsettiğiniz tozlar (çok tozlu bir ortamda çalışmıyor iseniz) genelde 3-4 aydan önce oluşmazlar.

bewnde sesi artmaya başlayınca boş zamanımda fırça pamuk ile her tarafını söküp silerim.. mis gibi olur..

Geri